Oled 55Cali

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli dźwięk przestrzenny to oczywiście Bar 5,1
Jeśli wystarczy kasy to Oled 55 903 - wygrał pokazy na testach specjalnych.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dla niebieskich członków forum Oled Philips 55 903 jest za 7199 zł
Kalibracja profesjonalna gratis
Wtyczki gratis
Zestaw Hue gratis
Dostawa gratis
 

maxjan

New member
Muszę go zobaczyć na żywo.
Martwi mnie jednak fakt, iż telewizor ten chociaż ma dobre glośniki wbudowane nie odtwarza plików FLAC.

Jest w ogóle alternatywa do tego TV z dobrym dzwiękiem na pokladzie, która radzi sobie z ww. formatem dźwięku?
Oraz co ze Spotify? Jest wbudowana aplikacja?
 

agricola

New member
I na mnie nadszedł czas - a czy np. warto wziąć Philipsa 55OLED903 względem 55FZ800E?

Szczerze, to wolałbym osobiście Panasonica, ale tata się uparł trochę na Philipsa - głośniki i faktycznie fajna opcja z tym Ambilightem.

Dla mnie liczy się przede wszystkim obraz, w przyszłości chcę dokupić przystawkę z Apple. Czy dźwięk warty jest dopłaty do Philipsa?

Czy dobrze celuję w tego Panasa, bo dla mnie to większy wyznacznik jakości, niż Philips, ale chciałbym też poznać Wasze zdanie?

Aktualnie korzystam z Netflixa, HBO Go itp, więc treści 4K mało, ale doszłoby pewnie jeszcze do tego kilka innych serwisów.

Soundbara nie zamierzam w przyszłości kupować, TV będzie wisieć na ścianie :)

Dzięki z góry za pomoc.


W zasadzie dobrze wykombinowane - dużo droższy 903 różni się w zasadzie tylko lepszym wbudowanym nagłośnieniem - a tak kupując 803 z soundbarem mamy w zasadzie jeszcze lepszy dźwięk i trochę zaoszczędzonych pieniędzy.


Ewentualnie wyjście na kolumny - kino domowe?
 

FanKosmosu

New member
Polecam olać OLEDy z 2018 Panasonica (FZ800) oraz Philipsa (803 i 903), które nie mają Dolby Vision, a przy tym nie potrafią zaaplikować własnego dynamicznego tone mappingu dla materiałów wideo HDR ze statycznymi metadanymi (HDR10 lub HLG). Dodatkowo, felerem Philipsa 803 jest system Android TV na zaledwie 1,5gb RAMu.

Wszystkich tych wad pozbawione są OLEDy Philipsa oraz Panasonica na 2019 r. (Panasonic GZ950/1500/2000 oraz Philips 754/804/904). Serie na 2019 r. obu producentów mają Dolby Vision, a Philips zastosował nareszcie nowy chipset Mediateka z nowymi dekoderami sprzętowymi i 3gb RAMu. Ciekawostką będzie Philips 754 bez Android TV tańszy o 1000 zł, bo będzie to świetny "goły monitor" pod przystawki typu Google Chromecast czy Xiaomi Box S ze streamingiem 4K HDR Netflix, HBO Go, Amazon Prime Video, Disney+, YouTube, Apple TV czy dekodery kablówki 4K HDR, ORANGE 4K, odtwarzacze Blu-ray 4K i konsole do gier z wideo 4K (PlayStation 4 PRO, Xbox One X, PlayStation 5, nowy Xbox).

Zwłaszcza godny uwagi jest Panasonic GZ950 z uwagi na niską cenę startową (7999 za 55" i 12999 za 65"). Jeśli Panasonic tym razem da radę obniżać ceny tego modelu w tempie równym co LG w przypadku LG B9 od jego premiery we wrześniu 2019 r., to będziemy mieć hit sprzedaży i w maju 2020 r. bardzo dobre telewizory OLED 65" za 5500 zł.
 
Ostatnia edycja:

brodacz

Active member
Bez reklam
Niby racja, że dla tv 2GB to w zupełności wystarczająca ilość, jednak dziwi mnie, że przy dzisiejszych cenach pamięci, producenci tak bardzo się szczypią. Telefony z ramem 10 a lada chwila i 12 można kupić za 1/3 ceny takiego oleda. 128 czy 256GB na dane też nie podnosi zbytnio ceny.
 

Sylwia28

New member
Witam, przymierzam sie do kupna oleda juz od tamtego roku ale sie wstrzymalam, prosze mi powiedziec jaki w tej chwili jest najlepszy skalibrowany oled okolo 55cali ?
 
Do góry