TV do ok 10tys. OLED? LED? 65? 75?

000loki

Member
Cześć,

Więc do rzeczy - najpierw ankieta:

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 23,5m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3.5-4m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2-3
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Wprost / 15-25 stopni
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju? okna są na stronę południowo wschodnią oraz północno zachodnią.
7. Jaki masz obecnie telewizor? Sony KDL55W805c
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Smart aplikacje / Netflix / HBO ew?
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD )? TV to HD, plus komputer / konsola 4K
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora? głównie konsola i komputer (komp 85% czasu zapewne).
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor? 4-6 w tyg.
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? Mat
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? żaden / ew. piłkę nożną
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora? Internet przy użyciu komputera
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Tak / 50%. Tu też istotna sprawa, downscaling do HD przydałby się jakiś sensowny póki co. Zależy mi również na płynności.
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? wieczorami
17. Preferencje co do wielkości? 65 wystarczy?
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Nieintuicyjne menu ;)
19. Preferencje co do marki? brak
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne? nie ma potrzeby
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? dajmy na to 10tys.

Więc do rzeczy:

Obecnie jak w ankiecie mam 55 cali KDL805c. Przeprowadzam się i będę mieć troszkę dalej kanapę od TV (obecnie głowa w odległości ok 3m jest), no i zastanawiam się, czy to już dobry moment na wymianę TV. Co do tego sygnału 4K to trochę na wyrost, bo tak długo jak nie będzie w sensownej cenie sprzętu PC, który jest w stanie gry uciągnąć w 60fpsach to też pewnie nie ma spiny. EW. fajnie by było mieć Netflixa w 4K i HDR. No i tu pytania.

1. Kupić coś w OLED do 65 cali (bo tu się zmieszczę w cenie)? Pytanie tylko czy nie będzie za mały - z drugiej strony teraz ten 55 cali wcale nie boli mnie jakoś specjalnie, a odległość jest ok 3m.

2. Przeboleć chwilowo i poczekać na jakiś rozwój w segmencie OLED i wytrzymać na większej odległości na 55 calach.

3. Kupić 75 cali LCD? :)

Z oledów widzę, że ciągle polecane są LG C8, Sony AF8 i Panas FZ800. Te 2 ostatnie trochę ponad budżet, ale jeśli jest sens to mogę trochę dorzucić. Pytanie czy jest sens, czy może kupić coś wielkiego z LCD?



Dzięki!

Jeszcze dopisek: właśnie wpadł mi w oko QE65Q9FN. Co prawda też 65 cali, ale input lag niski, HDR lepszy niż w takim SONY AF8. W czym jest gorszy od OLED?

Czy to reguła, że HDR jest słabszy w OLED? C8 ma podobnie, wg testów. Czy może na HDR nie ma sensu zwracać aż tak uwagi przy tej matrycy?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W Twoim przypadku brałbym Oled 65" .
Masz dla niebieskich w extra cenach:
- LG 65 C8 za 8799
- Philips 65 Oled 803 8799 zł
- Philips 65 Oled 973 10.500 zł

I masz bardzo dobre modele 75":
- Philips 75PUS8303 - 8499
- Sony 75XF8596 - 7999 zł
- Samsung 75NU8002 za 6599 zł
- Samsung 82NU8002 za 9899 zł
- TCL 75C70 za 6599 zł


Zaloguj się w Klubie HDTV i masz specjalne ceny z pakietem
 

000loki

Member
Jaka jest w ogóle różnica pomiędzy Philipsem 803 a 903? Czy to tylko ten soundbar bo z tego co widzę to chyba tak?
 

000loki

Member
I jeszcze jedna sprawa. Jak kwestia wypaleń OLEDów, kiedy planuję granie i właściwie wykorzystywanie TV jako monitora większą część czasu? Wydaje mi się, że będzie tu dużo obrazów statycznych i nie wiem czy ma to sens.

Wpadł mi w oko nowy samsung Q9, ale to też trochę kosztuje. Nie wiem czy w moim przypadku nie lepiej pójść w rozmiar :)
 

000loki

Member
Co do tego 82NU8002 to faktycznie ciekawa opcja bo to wielki tv, ale HDR jest bardzo slaby i nie wiem wlasciwie co powinno byc dla mnie wazniejsze :)
 

basket4rap

Member
Bez reklam
Jasność na poziomie "600" to nie jest znowu taka bardzo słaba (HDR). Określa się ją powszechnie już raczej jako dość dobrą. Kontrast na poziomie około "5000" też jest całkiem w porządku.
 

kaper.1981

New member
Bez reklam
Hdr w seri 8 jest bardzo dobry mam porównanie z oled seri b6 i nie odstaje w żadnym razie. Szczytowe ponad 860 nitów i średnie 600 to raczej bardzo dobry wynik oledy szczytowo mają podobnie .
 
Ostatnia edycja:

000loki

Member
Jednak chyba odpuścić będę musiał OLEDy. Bardzo często TV używam jako monitora - przeglądanie stron internetowych (np. teraz też siedzę na TV). To jest ciągły statyczny obraz (pasek przeglądarki, pasek dolny w windowsie) więc obawiam się, że szybko mógłbym doświadczyć wypaleń.

Chyba ma sens to co napisałem powyżej? w związku z tym chyba w złym dziale jestem i powinienem myśleć o jakimś porządnym LED.
 

000loki

Member
Jasność na poziomie "600" to nie jest znowu taka bardzo słaba (HDR). Określa się ją powszechnie już raczej jako dość dobrą. Kontrast na poziomie około "5000" też jest całkiem w porządku.


muszę chyba skoczyć do salonu i go obejrzeć. Kusi ten rozmiar, bo jednak bije na głowe "maluśkie" 65 cali. Tym bardziej na tę odległość to jest taki "podręcznikowy".

Próbuję jeszcze spojrzeć na Q8FN oraz cos z pozycji X900F bo wyglądają ciekawie.
 

000loki

Member
Tylko pamiętaj, że warunki sklepowe mają się nijak do domowych.

Na chwilę obecną zastanawiam się nad:

KD-75XF9005
82NU8002
+ szukam gdzies Q8FN ale nie widzę. Na Rtings mają całkiem spoko recenzję, ale tego nie ma w europie czy co?

Jest sens przejmować się brakiem HDR10+ w Sony?

Jeszcze jest ten QE75Q9FN lub QE65Q9FN ale ten większy cena ok 15k...
 
Ostatnia edycja:

basket4rap

Member
Bez reklam
No to nad dobrymi modelami się zastanawiasz.
Co do braku obsługi danych dynamicznych w wysokich modelach, to nie ma się raczej czym przejmować, one będą miały "namacalne" znaczenie w modelach z niższej/średniej półki.
 

eckonom

New member
kolego dpobrze robisz skup się na minimum 75 calach i przy uzywaniu TV jak monitora unikaj OLEDa

ja mam podobną odległość do kanapy, kupiłem 65 cali NU8042 i żaluje że nie wziałem 75 cali
efekt HDR jest przyzwoity, w tej klasie cenowej i w swojej kategorii ma jeden z lepszych wyników jak nie najlepszy
 
Do góry