TV do salonu (Sport / Netflix / Multimedia)

KLU

New member
Cześć!

Jako, że mam totalny mętlik w głowie, postanowiłem poradzić się fachowców :)

Szukam TV 55", głównie do:

1. Netflixa i seriali, filmów
2. Piłki nożnej

"Zwykłej" TV nie oglądam, w gry na konsoli nie gram. Fajnie, gdyby miał fajny design (cienkie ramki).

Nie mam pojęcia czy do sportu lepszy będzie OLED czy QLED, a może to nie ma znaczenia? Do multimediów chyba lepsze kolory ma OLED, zgadza się?

Budżet: ok. 5k PLN (ale wiadomo, im mniej, tym lepiej ;) ). Co do firmy to raczej preferencji brak, ważne, żeby był najlepszy w swojej klasie cenowej do tego typu zastosowań.

Aha, TV będzie powieszony w salonie z aneksem kuchennym, więc czasami może być w pomieszczeniu spora wilgoć. Telewizor oglądany na wprost z kanapy :) Pomieszczenie bardzo słoneczne.

Dzięki! Pozdrawiam!
 
Ostatnia edycja:

Tvmania

New member
Bez reklam
Za 5 tys masz samsung nu8042 65 cal bardzo dobry tv dkbry hdr czerń niezła. Do sportu super i netflixa
 

KLU

New member
Za 5 tys masz samsung nu8042 65 cal bardzo dobry tv dobry hdr czerń niezła. Do sportu super i netflixa


Dzięki za radę. Czyli nie opłaca się QLEDa, np. QE55Q7FNATXXH do takich zastosowań?? Samsungi jak najbardziej wchodzą w grę, bo będzie często streaming PC -> TV, więc DLNA, Ethernet itp. to mus. Plus mają dobry Smart TV, a będę też głównie korzystał z Netflixa/YouTube.



65" chyba będzie za duży, bo na tej samej ścianie co TV stoi stół w jadalni (już bardziej część aneksu kuchennego). Nie chcę, żeby ekran przeszkadzał w siedzeniu przy stole. Dlatego też uważam, że 55" będzie idealny.
55" są gorsze od 65" w czymś oprócz rozmiaru?
 

KLU

New member
A co z tym OLEDem dla takich zastosowań? Jakieś opinie? :)


Widzę, że ma refresh rate 120Hz, więc do sportu by się nadawał, a i w filmach pewnie kolory byłyby ładniejsze.


LG OLED 55B8 4K, cena 4999 zł.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dla Twoich potrzeb lepiej zagra Oled TV.
Masz 55Oled TV Toshiba 55X98 - za 4599 zł
LG 55B 8 za 4999 zł
Z kalibracją profesjonalną gratis, dostawą gratis. uchwyt gratis.
 

eckonom

New member
kolego KLU a jaką masz odległość do TV? sorry jeżeli nie wyłapałęm z postu ale chyba nie podałeś

generalnie OLED super sprawa i by się świetnie sprawdził kwestia właśnie odległości bo jeżeli masz dużą odległość do TV to może się okazać że 55 cali to za mało i w tym budżecie lepiej skupić się na 65 calach ale już na OLEDa nie styknie i wtedy patrz na coś z VA
jeżeli masz tak do 2.5m to 55 cali a jak powyżej około 3m to już 65 cali będzie lepsze
 
Do góry