Lg oled55b8pla

Witam,

Początkowo planowałem wziąć tv na raty do 3 tysięcy. Ale w sumie raz się żyje i wziął bym tego OLEDa. Zaletą są piękne kolory, a wady?

Pozdrawiam Marcin
 

Rodrik_AR

New member
Witam,

Początkowo planowałem wziąć tv na raty do 3 tysięcy. Ale w sumie raz się żyje i wziął bym tego OLEDa. Zaletą są piękne kolory, a wady?

Pozdrawiam Marcin

Marcin, jesteś "Senior Member" a pytasz jak leniwy laik.
Zalety i wady TV Oled, oraz temat Oled vs LCD są bardzo szeroko opisane w wielu wątkach tego forum.
Poczytaj trochę, przygotuj się wypełniając podstawowy formularz o kryteriach (jest na forum), sprecyzuj pytanie, a wtedy każdy chętnie Ci odpowie i pomoże.
 
Ostatnio udzielałem się na forum jak kupowałem Panasonica 4 lata temu. Przez tyle lat trochę się zmieniło. Niby czytam opinie, ale dziś oglądałem Philipsa 55PUS7303 i kurde słabo to wyglądało dlatego pytam...
 

Rodrik_AR

New member
To, że pytasz jest ok. Od tego jest to forum by się dzielić info. Chodzi o to jak pytasz, a pytasz nie precyzyjnie, bez podstawowego przygotowania. Nawet info o Twoim Panasonicu zakupionym 4 lata temu jest pobieżne. To jest Plazma czy LCD? Ile cali? Pewnie jak to zakup z przed czterech lat to LCD, ale nikt nie będzie się domyślał, albo wyszukiwał w Twoich postach. Wypełnij podstawowy formularz o preferencjach i uwarunkowaniach (odl. od TV, co oglądasz, ile godz. itp..) znajdziesz go w wątkach o wyborze TV.
 
Takie założenia miałem wcześniej w innym temacie

Tv w sypialni odmawia posłuszeństwa. Planowałem kupić nowy do sypialni, ale chyba jednak wezmę nowy do salonu, a stary do sypialni.

Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? - od 2,1 do 2,5 metra
Ile osób zasiada przed telewizorem? - 2,3
Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? - na wprost, lekko z boku
Telewizor ma stać czy ma wisieć? - wisieć***
Jak słońce świeci w pokoju? - z lewej strony od południa
Jaki masz obecnie telewizor? - Panasonic TX-L47ET60
Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? - dekoder orange
Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? - od 8 do 22***
Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? - TV, Netflix, YouTube
Czy zamierzasz serfować po internecie? - Nie
Czy zamierzasz grać w gry? - Czasem w fife z PC przez steamlinka
Preferencje co do marki? - żadnych
Preferencje co do wielkości? - 55, 65 chyba za duży, a nie chcę tyle dopłacać
Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Cały dzień
Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? - do 3000 +/-
 

Rodrik_AR

New member
Oled 55" byłby idealny, ale jest dużo powyżej Twojego budżetu.
Np: LG 55B8 kosztuje około 5400 PLN, a to jedna z tańszych (ale b.dobrych) propozycji. Proponuję abyś zamieścił zapytanie równolegle w temacie o LCD.
Ja w LCD i w tym przedziale cenowym Ci nie doradzę, ale na pewno ktoś się odezwie ;)
 
Oled 55" byłby idealny, ale jest dużo powyżej Twojego budżetu.
Np: LG 55B8 kosztuje około 5400 PLN, a to jedna z tańszych (ale b.dobrych) propozycji. Proponuję abyś zamieścił zapytanie równolegle w temacie o LCD.
Ja w LCD i w tym przedziale cenowym Ci nie doradzę, ale na pewno ktoś się odezwie ;)

Właśnie chodzi o to, że waham się czy wydać 2 razy więcej na tego OLEDa... biorę na raty, żona jest na tak, nawet sama zaproponowała, bo dzisiaj byliśmy w sklepie oglądać. Nie chce nic pomiędzy philipsem, a tym OLEDem ;) Chodzi np o tv za 4000, bo chcę kupić już na trochę 5+ lat
 

Rodrik_AR

New member
Do kina domowego Oled jest najlepszy. Czerń, kolorystyka (najlepiej po kalibracji) są nie do pobicia, ale ta jakość swoje kosztuje i dodatkowo technologia Oled nie jest jeszcze idealna (uwaga na wypalenia przy stałych obrazach, np: TVN 24, gry ze stałymi elementami) choć co rok coraz lepsza i przy normalnym użytkowaniu (zgodny z zaleceniami) nic nie powinno się wypalić. Telewizor to nie jest najważniejszy wydatek w domu. Jeżeli miałeś wcześniej LCD i masz się teraz mocno napinać finansowo aby kupić Oleda ta ja na Twoim miejscu chyba kupiłbym w założonym budżecie kolejnego LCD. Lepszy stosunek jakości do ceny.
 

Rodrik_AR

New member
No to bierz Oleda. "Będzie Pan zadowolony" :)
Pamiętaj tylko aby kupić z oficjalnej polskiej dystrybucji.
Nie warto się łaszczyć na kilka setek oszczędności kupując z niewiadomego źródła.
Tu na tym forum znajdziesz posty o problemach gwarancyjnych TV zakupionych w dziwnych miejscach. Napisz do Kikiego w sprawie oferty. Ma dobre ceny na LG z kalibracją, a możliwość zakupu ratalnego ma prawie każdy sklep.
 

WuMike

New member
Bez reklam
Z takiej odległości to tylko OLED. Każdy LCD szybko pokaże swoje największe wady, jak złe kąty boczne i nierówne podświetlenie, czy wreszcie kiepską czerń.
 
Kupiłem OLEDa, dobrze że dałem się skusić ;) Obraz mistrzostwo
 

Attachments

  • 20190201_170443.jpg
    20190201_170443.jpg
    647 KB · Wyś: 113

Rodrik_AR

New member
Pytałem bo na tym zdjęciu wygląda na większy :)
Kupiłeś z kalibracją, czy bez? Piszą, że LG dopiero po kalibracji pokazuje w pełni na co go stać.
 
Do góry