65"-75" do 12000 zł głównie 1080p i 2160p

tgrzebien

New member
Witam, mam zamiar kupić tv jak w tytule 65-75" odległość od tv około 3,5-4 m. Jest to salon więc trochę okien jest, ale po zasłonięciu zasłonek jest w miarę ciemno. W większości filmy oglądane są wieczorem, ale w weekendy i od samego rana.
W 90% będą filmy 1080p i 2160p z hdr itp. reszta to jakiś mecz w weekend, czasem jakiś serial z vod.
Zależy mi żeby tv miał androida, bo tam jest najwięcej alpikacji itp. System nie musi być demonem prędkości, bo do odtwarzania filmów w fhd i uhd korzystam z tvboxa z libreelec. Dźwięk odtwarzam z kina domowego, więc standardowe głośniki wystarczą. Android na tv potrzebny do youtuba, tvp stream i tym podobnych. Mecze odtwarzam z laptopa przez kabel hdmi.
Zależy mi najbardziej na jakości obrazu w filmach akcji, żeby obraz był super płynny i bez przycięć.

Zastanawiam się nad Sony AF8/AF9, Philips 803 ewentualnie LG c8 (ale ten nie ma androida więc może być ciężko, ale przeżyję jak nie będzie tego androida).

Co byście polecili przy takich wymogach?
 

darekgra

Member
Mimo braku Androida, chociaż niektórzy uważają to za zaletę między innymi ja, do powyrzszych modeli bym dopisał FZ800 obraz w filmach na najwyższym poziomie, podstawowe aplikacje typu YouTube, Netflix,Prime Video posiada i działają swietnie
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Brałbym z Androidem:
- Philips 75PUS8303 za 8499 zł
Kalibracja
Wtyczki
Dostawa
Kodi 18
Uchwyt
Montaż

Wkrótce:
Alexa
Google Assistant

- Sony 75 XF9005 za 11.999
Kalibrcja
Dostawa

- TCL 75C7006 za 7499 zł
Kalibracja
Android 8,0
Wtyczki
Pilot głosowy
Alexa
Google Assistant
Kodi 18
Uchwyt
montaż
Dostawa

Philips 65Oled 803 za 9499 zł
Kalibracja
Android 8,0
Wtyczki
Pilot głosowy
Alexa
Google Assistant
Kodi 18
Uchwyt
montaż
Dostawa

Sony 65AF9 za 14.400 zł
 

tgrzebien

New member
No właśnie zacząłem czytać o fz800 i chyba na niego bym się zdecydował. Jakoś obrazu z tego co widziałem w testach świetna, płynność w filmach fhd i uhd też bardzo dobra. Do sony af9 chyba mi szkoda dopłacić. Androida puszczę z tv boxa.

Philips 903 ma tylko lepsze głośniki od 803, a mi na tym nie zależy bo mam kino domowe.

Kiki masz u siebie dostępny fz 800 ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie nie mam - nie wiem jak będzie wsparcie Panasonica.
Nie chcę być później stroną , gdy ja w USA się zamkną.
Wówczas wszystko spada na sklepy.

https://www.pc-magazin.de/ratgeber/...oled-shootout-des-video-magazins-3200055.html
https://www.youtube.com/watch?v=ygIQall8P1M
Panasonic zdecydowanie przegrał z Philipsem i to niepierwszy raz.

Wyniki I części testu:
1.Ekran C (Philips 9002) - 33%
2.Ekran D (LG C7) - 22%
3.Bez preferencji - 21%
4.Ekran A (Sony A1) - 16%
5.Ekran B (Panasonic EZ952) - 8%


A oto wyniki II części testu:
W drugiej części, gdzie wszystkie cztery telewizory były w trybach obrazu żywy/dynamiczny, punktacja wyglądała następująco:

1.Ekran C (Philips 9002) - 68%
2.Ekran B (Panasonic EZ952) - 14%
3.Ekran A (Sony A1) - 7%
4.Brak preferencji - 6%
5.Ekran D (LG C7) - 5%
 

darekgra

Member
Z całym szacunkiem Kiki przestań straszyć ludzi.
Wystarczyło by napisać że nie masz i kropka, i nie pisać że boisz się odpowiedzialności bo Ty jesteś juz bardzo odważny sprzedając ludziom TLC i Philips. Samą ilość stron w wątkach TLC mnie przeraziła, ile ty masz z tym roboty :)
Całego testu nie oglądałem ale akurat urywek się mi trafił w połowie to tam dwa razy fz800 jest na 2 miejscu tego psełdo testu.
 

tgrzebien

New member
No właśnie co to za test robiony na czytelnikach i jeszcze na końcu jeden z nich dostaje oleda philipsa w nagrodę... Trochę dziwne :)
 

tgrzebien

New member
No niby jest gz, ale to będzie nowość więc cena pewnie z 15k i nie wiadomo kiedy to będzie

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
50808908_2150564835005296_1951755275287396352_o.jpg


Jeden obraz zastępuje 1000 słów.
 
Do góry