Telewizor do mieszkani

mpsk2

New member
Witam,
Niedługo wprowadzam się do nowego mieszkania.
Potrzebuję kupić nowy telewizor, ale może być też rzutnik.

Telewizor/rzutnik będzie podłączony do amplitunera Onkyo-686, a ten do PS3/PS4/Switch/ zwrotnie do telewizora rzutnika lub do jakiegoś systemu SmartTV jak Apple TV. Chciałbym skorzystać z usług strumieniowania jak Netflix, HBO Go oraz Plex. Sam aplituner ma Spotify Connect, więc to już nie jest dla mnie istotne.

Telewizor by stał na stawce do telewizora w pokoju 3.6 metra na 5.3 metra, jednak faktycznie 3.6 metra na 4 metry plus korytarz. W pokoju jest jedno bardzo duże "okno" z drzwiami na balkon (takie od podłogi do sufitu, zamykane drzwi do innego pokoju, który będzie non stop zamknięty oprócz przechodzenia przez nie, a także przejście "korytarzem" do reszty mieszkania.

Okno jest skierowane na południowy zachód, odchylenie o około 30 stopni na południe od bycia skierowanym na zachód. Okno jest oczywiście wzdłuż 5.3 metrowej krawędzie pokoju.

Będę siedział na kanapie przed telewizorem.

Bardzo mi zależy na OLED, osoba z którą będę mieszkał przekonuje mnie do rzutnika, a ja sam mam obawy do tego okna. Przyznam się, że nie lubię zasłaniać okien za bardzo, choć tutaj mam żaluzje bardzo szczelne.

Mój budżet to ok 12 tys zł. Mam też obawy, że w tym budżecie nie kupię dobrego rzutnika.

Bardzo bym chciał by czerń była czernią. Kupowane w lutym lub marcu, ale raczej na początku lutego.

Będę grał w gry. Jakie? Tomb Raider. A tak szczerze to najprawdopodobniej takie będzie główne wykorzystanie telewizora/rzutnika. Dodatkowo gorące seriale z Netflixa i jakieś filmy animowane.

Prosiłbym o pomoc.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli bez zasłaniania okien to projektor bym odstawił.
A duży ekran TV bez dwóch zdań zda egzamin licząc oczywiście klasę cenową.
TV LG 86 UK 6500 za 13800 zł i tak bym wybrał.
Z kalibracją, dostawą , uchwytem i montażem w domu.
 

mpsk2

New member
A nie dało by się jakiegoś OLEDa? I bliżej 65 cali. Czy ten LG nie będzie jakoś specjalnie odstawał? Przyznam się ze jedna z rzeczy na których mi zależało były czernie w nocy. Większość wyświetlaczy z którymi miałem do czynienia w nocy była po prostu szara zamiast czarna. W dzień pewnie tez, ale nie rzucało się to tak w oczy.
 

FanKosmosu

New member
A nie dało by się jakiegoś OLEDa? I bliżej 65 cali. Czy ten LG nie będzie jakoś specjalnie odstawał? Przyznam się ze jedna z rzeczy na których mi zależało były czernie w nocy. Większość wyświetlaczy z którymi miałem do czynienia w nocy była po prostu szara zamiast czarna. W dzień pewnie tez, ale nie rzucało się to tak w oczy.

Jeśli masz 8-10 tys. budżet to celuj w OLED 65 cali. Najlepiej poczekać do listopada na przecenione modele LG na 2019 r. (HDMI 2.1, HFR po HDMI i AirPlay!!!), a jak się spieszysz, to gospodarz tego forum oferuje skalibrowany LG B8 za 7999 z dystrybucji PL.

Jeżeli Twój współlokator uprze się na większy obraz niż 65 cali, to weźcie zamiast projektora Sony XF85 w 85 calach za ok. 13,5 tysiąca albo Samsunga NU8002 w 82 calach za ok. 10 tysięcy. Oba te telewizory nie dość że są duże i mają jasność ok. 500 nitów, to jeszcze mają satysfakcjonującą czerń, bo są na matrycach VA. Sony dodatkowo ma podświetlenie direct LED (niestety bez wygaszania strefowego).
 
Ostatnia edycja:
Do góry