75" LED Sony LED KD-75XF8596 vs 65" OLED LG OLED65C8PLA

alcon

New member
Witam,
Mam teraz 75" Sony KD-75XF8596 (matryca IPS) wielkość robi wrażenie ale niestety jest dużo "chmurek" przy uruchomieniu koncertu jest to irytujące. Nie miałem okazji jeszcze sprawdzić filmu z BR w 4K więc do końca nie wiem.

Jest jeszcze opcja na 65" OLED LG OLED65C8PLA.

Odległość od TV ok 3-3,5m ale czasem to i z kuchni coś by się pooglądało.
Czy wielkość LED czy jakość OLED ?
Dzięki za pomoc.
Pozdrawiam :)
 

alcon

New member
Niestety 75" OLED nie jest w zasięgu :( w takim przypadku zostaje LED 75" ale te powidoki. Musiał bym jeszcze uruchomić film w 4K.
No i jeszcze wypalenia w OLED (artykuł z 2017-2018)czy firmy poprawiły ten problem ?
Może zostać przy 75" Sony ale wymienić na inny model z tej serii ("chmurki" będą może mniej widoczne).
 

kaper.1981

New member
Bez reklam
Raczej clouding na wyłączonym wygaszaniu w Sony będzie widoczny w każdym modelu , należy podczas zakupu sprawdzić sztukę i wybrać najlepszą lub zapewnić sobie możliwość zwrotu bądź wymiany.
 

alcon

New member
Więc ewentualną wymiana pozwoli na zniwelowanie części cloudingu ale i tak on będzie ewentualnie w mniejszym stopniu.

Sam nie wiem co z tym zrobić, 75" LED(8k zł) czy mniejszy 65" OLED(10k zł,seria 8 ) - chyba zostanę przy LED ale wymienię ten model.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz jeszcze Philipsa65PUS8901 z Ambiluxem , który rzuca obraz z projektorów z tyłu na ścianę.
Model z Ambilightem też optycznie powiększa obraz dla oka.

Masz też w klasie extra modele 75"
- Philips 75PUS8303 za 8499 zł
- TCL75C70 za 7499 zł
- JVC 75VU 10 6999 zł
- LG 75Uk6500 za 7499 zł
Wszystkie z pełnym pakietem:
- kalibracja
- Montaż
- uchwyt
- Dostawa
- Konfiguracja
DO TCL - Android 8,0 , pilot głosowy.
 
Do góry