Af8 czy fz800- ogromny dylemat

davidpl93

New member
Witam wszystkich.

Bardzo poważnie zastanawiam się nad zakupem jednego z ww. Oledów. Na tv głównie będę oglądał filmy i seriale FHD/4K z lub bez HDR. Źródła filmów to netflix, Apple TV i potencjalnie blu ray. Zależy mi na dobrej jakości obrazu, dźwięk i funkcje smart schodzą na dalszy plan (mam oddzielne stereo 2x dali zensor 7, a Apple TV będzie przeze mnie używane bardziej niż android tv. Przewaga w stronę sony jest wsparcie dolby vision oraz remastering obrazu, który działa super-w panasonicu aż tak bardzo tego nie widać- wydaje się że obraz ze słabego źródła wyglada gorzej niż na sonym. Czy drodzy koledzy i koleżanki z forum mogą coś doradzić? Będę bardzo wdzięczny.

P.S. Jeden ze sprzedawców pokazał mi zdjęcie gdzie rzekomo fz800 przy czarnym obrazie swieci, a stojący obok niego Af8 nie- czy to możliwe?
 

davidpl93

New member
Dziękuje bardzo za odpowiedź. Pytanie jeszcze, czy kupując panasonica i odtwarzając film z dolby vision na nim, to odtworzy mi się z sdr czy będzie w jakości zwykłego hdra? Czy różnica pomiędzy hdr a dolby vision jest aż taka duża na obecnie produkowanych sprzętach?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Przecież nowe Oledy na matrycy 2018 kosztują tyle samo ale mają dwa nowe zabezpieczenia przed wypalaniem i 0 50% większą jasność.
I są w tej samej cenie.
Po co brać starsze modele ?
W przyszłym roku finansowym Panasonic chyba już wycofa się ze sprzedaży w Polsce telewizorów - podobnie jak w USA- więc zostaniesz z ręką w nocniku.
DV masz w modelach najnowszych Oled LG.
 

Lettner123

New member
Przecież nowe Oledy na matrycy 2018 kosztują tyle samo ale mają dwa nowe zabezpieczenia przed wypalaniem i 0 50% większą jasność.
I są w tej samej cenie.
Po co brać starsze modele ?
W przyszłym roku finansowym Panasonic chyba już wycofa się ze sprzedaży w Polsce telewizorów - podobnie jak w USA- więc zostaniesz z ręką w nocniku.
DV masz w modelach najnowszych Oled LG.
możesz podać jakieś wiarygodne źródło że panas sie wycofuje?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Najbardziej wiarygodne.
Pracownicy Panasonica.
AF8 jest na matrycy 2107, AF 9 na matrycy 2018.
 

FanKosmosu

New member
Na telewizorach bez Dolby Vision filmy z dynamicznymi metadanymi Dolby Vision odtworzą się w podstawowym HDR10, czyli niestety ze statycznymi metadanymi tone mappingu. Kup Sony AF9 albo LG B8/C8/E8/W8. Te telewizory nie dość że mają Dolby Vision (w tym również po HDMI), to jeszcze potrafią same z siebie zasymulować brakujące dynamiczne metadane tone mappingu na materiałach video bez Dolby Vision czy HDR10+ i działa to REWELACYJNIE. Mało tego, to LG z 2018 r. potrafi zrobić to w trybie GRA z bardzo niskim input lag.

Szczegóły techniczne przedstawił Vincent Teoh w swoich recenzjach na YouTube telewizorów OLED Sony AF9 oraz LG z serii na 2018 r.
 
Ostatnia edycja:

davidpl93

New member
To jakość obrazu na af9 jest faktycznie warta dołożenia 2k w stosunku do Af8? Bo tylko w tej kwestii rozpatruje wybór tv, dla mnie mógłby być i oled bez funkcji smart tv, bo planuje używać Apple TV jako źródło.
 

maska123

New member
Tez stoje przed podobnym dylematem,ale rozwazam AF9,C8 oraz Fz800.
Gdyby nie brak DV wybralbym napewno FZ800 ze wzgedu na jajbardziej naturalne kolory(zalezy mi na jak najlepszej jakosci obrazu-glownym zrodlem bedzie Apple TV 4k),ale biorac pod uwage cene AF9 wybiore chyba C8(cena ciagle spade)
 

Alf2

New member
Mialem identyczny dylemat, również do wyboru 3 modele o których piszecie i zdecydowałem się na kombo Panas 55fz800 + nvidia shield tv z Kodi i Netflix.
Gdy Panas kosztował 10 000, to myślałem o C8, gdy staniał do niecałych 7000 to po porównaniu ich wszystkich w sklepie i poczytaniu testów wybór dokonał się sam.
Szybki, niezawodny system, obraz mimo większej przekątnej dużo, dużo lepszy od poprzedniej plazmy (co jest dużym zaskoczeniem dla mnie). Obraz jest tak naturalny, ze wydaje się, jakby się siedziało obok osób w tv.

TV z Androidem nie chciałem, bo znajomi takie mają i psiocza na nie, a i na moim shieldzie, który ma najnowszą wersję systemu lubi się przywiesić od czasu do czasu.

P.s Od 2 tyg mam Netflixa- nie ma teraz dnia, abyśmy nie mieli wieczorem seansu filmowego-w połączeniu z kinem domowym 5.1 frajda jest niesamowita, i nie mówię tu tylko o 4k, ale i o dobrym HD.
Czy brak DolbyVision mi przeszkadza? Jakoś nie zauważyłem jego braku....[emoji3]








Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
 

darekgra

Member
Akurat fz800 ma bardzo sprawnie działające aplikacje netflixa (dźwięk 5.1 i HDR) jak i dla mnie zaskoczenie YouTube również z obsługą HDR. Braku DV również nie odczuwam zwłaszcza że FZ ma również coś w rodzaju zmiennego kontrastu zależnego od otoczenia i sceny. Wczoraj to testowałem i znacząco to poprawia już wyświetlany obraz HDR jak i sdr. z
 
Ostatnia edycja:

davidpl93

New member
A jak z płynnością obrazu na fz800 oraz upscallingiem? Dla mnie funkcje smart tv będzie pełnić Apple TV, wiec wbudowany smart mnie nie obchodzi za bardzo. Sony pozwala na wydłużenie gwarancji do 5 lat- ogromny plus, no i jest zgodny z dv, które jednak jest wykorzystywane. Dla mnie tv ma służyć głównie do filmów i seriali, czy do tego panasonic będzie lepszy?
 

marcin7-1987

New member
Witajcie,
ja też przymierzam się do Panasonic FZ800E lub do Sony AF8.
Źródłem ma być tylko i wyłącznie dekoder z NC+ czyli max FullHD i niższa jakość.
W związku z powyższym co będzie lepsze ??
Czytałem, że Sony coś tam poprawia przy obrazach niższej jakości, a jak jest z tym Panasoniciem ????
 

Howard66

New member
Witajcie,
ja też przymierzam się do Panasonic FZ800E lub do Sony AF8.
Źródłem ma być tylko i wyłącznie dekoder z NC+ czyli max FullHD i niższa jakość.
W związku z powyższym co będzie lepsze ??
Czytałem, że Sony coś tam poprawia przy obrazach niższej jakości, a jak jest z tym Panasoniciem ????

Witam.Ja po przeczytaniu różnych testów zdecydowałem się na lg c8 55 .Jezeli chodzi o porównanie z fz800 i af8 to jest on najaśniejszy .Zwłaszcza hdr . I cenowo bardziej przystępny.Jutro będę testował więc zobaczę czy był to dobry wybór;)
 

marcin7-1987

New member
Czy naprawdę nikt nie może powiedzieć który z wyżej wymienionych telewizorów jest lepszy pod nc+ (Full HD i niższa jakość) ???
Dodam, że HDR itp nie obchodzą mnie ... nie będę tego używał.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Lepszy jest Oled Philips 65 803- ma najszybszy procesor P5 II generacji.
Cena 9799 zł
Z Twoich - LG 65C8 .
Jak będziesz niebieski masz jeszcze specjalny pakiet.
 

Alf2

New member
Właśnie w tym momencie oglądam sobie w tle skoki narciarskie na TVP sport na nc+ - piękny, naturalny obraz wyświetla mój nowy Panas...
P. S wczoraj sprzedałem moją starą plazmę- też Panasa- nie żałuję... [emoji16]
 
Do góry