LG55v 8C czy Philips55 803

Howard66

New member
Witam wszystkich .Szukałem Tv głównie do filmów i konsoli ...Między innymy LgC8 lub Samsung Q9 gdy byłem zdecydowany na Q9 po seansie filmowym u kolegi na lg b7 poztanowiłem że musi to być jednak oled .Wiem że istnieje ryzyko wypalenia np.statycznych elementów w grze i większość oleda do konsoli nie poleca jednak nie katując go konsolą zaryzykuję .Jednak problem w tym że decydując się na LgC8 myślę jeszcze o philipsie 803 .Najbardziej zależy mi na najlepszym efekcie hdr i wydaje mi się że wśród oledów dominują pod tym względem Philips 903 ,803 i LG .Więc do filmów i gier który oled lepiej wybrać ? Chyba że są lepsze oledy względem np hdr?
 

kaper.1981

New member
Bez reklam
Względem hdr lepszy będzie Q9 bo jest dużo jaśniejszy. Ja bym brał lg lepszy pilot i weebos reszta raczej na tym samym poziomie.
 

FanKosmosu

New member
OLED 803 Philips ma najjaśniejsze HDR z OLED na 2018 r., ale nie ma Dolby Vision i nie potrafi dodawać dynamicznego tone mappingu do materiałów HDR10, tak jak to potrafią robić OLED od LG oraz OLED AF9 od Sony. Wydaję się że królem jest tutaj LG, z tym że model B8 świeci ok. 100 nitów słabiej niż modele C8/E8/W8.
 
Ostatnia edycja:

Howard66

New member
OLED 803 Philips ma najjaśniejsze HDR z OLED na 2018 r., ale nie ma Dolby Vision i nie potrafi dodawać dynamicznego tone mappingu do materiałów HDR10, tak jak to potrafią robić OLED od LG oraz OLED AF9 od Sony. Wydaję się że królem jest tutaj LG, z tym że model B8 świeci ok. 100 nitów słabiej niż modele C8/E8/W8.

Więc chyba jednak zdecyduję się na lg c8 .Oczywiście mam z tyłu głowy wypalane tym bardziej że zamierzam grać najwięcej w nba2k19 gdzie są statyczne obrazy :(
 

Howard66

New member
Problem z kolorami oled

Dzisiaj postanowiłem sobie porównać demo 4k na panasoniku dxu701 z nowym oledem lg c8 i zauważyłem coś dziwnego .A mianowicie tam gdzie domy na panasonicu były koloru żółtego na lg były koloru pomarańczowego to samo pomalowaną ścianą w pewnej scenie .Co to może oznaczać ? Wada ?
 

Mandragor

New member
Ja stawiam, że oba przekłamują. Jeden w jedną stronę drugi w drugą. Niestety bez kalibracji nie ma pewności czy którykolwiek dobrze wyświetla obraz.
 
Do góry