55 oled - Sony VS LG

OneGhost

New member
Cześć. Planuję zakup telewizora OLED 55". Wybór zawęziłem do LG OLED 55B8 lub Sony AF8. Zdecydowanie wolę Sony, ale jest to kwestia różnicy 2400 zł. LG to ok. 5600 zł, Sony 8000. Nie wiem co zrobić, obydwa nie są jakieś super tanie jak dla mnie. Na pewno wybór padnie pomiędzy tymi dwoma. Warto waszym zdaniem dopłacać do Sony? Ewentualnie może ktoś zna jakiś sklep, gdzie można troszkę taniej dostać ten Sony, może negocjować cenę. Albo może ktoś wie czy warto czekać i kupić po nowym roku, można liczyć na lepsze ceny?
 

basket4rap

Member
Bez reklam
Trochę osób stąd ma 65 cali w okolicach 200 cm odległości "tv-oczy" i jest optymalnie. Zresztą z klasycznego kalkulatora odległości, 4K ma jakikolwiek sens w zakresie odległości 173 - 273 cm.
 

krisder

New member
Bez reklam
Jeżeli będziesz w stanie zauważyć różnice w jakości obrazu tych tv, to już dobrze. Jedno jest pewne, nie zobaczysz różnicy, która uzasadnia wyższą cenę Sony!
 

seb 28

New member
Uważam że nie warto dopłacać do Sony . Ja kupiłem Lg55 b8 w Cyber Monday w Media Expert za 4999 i jeszcze skorzystałem z rabatu na drugą rzecz -25 % ( lodówka za 4999) , więc tv kosztował mnie ok. 4380zl co uważam za extra cenę. Obraz jest super szczególnie na Netflixie ale już na ogólnopolskiej nie jest tak pięknie ( pewnie kwestia kalibracji rozwiązałaby sprawę ) . Jeśli chodzi o tv 55 cali za 8 k to duża przesada.
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Roznica będzie i tutaj nie ma co gdybac ale pytanie ktory bardziej ci przypadnie do gustu, nikt mi nie wmowi, ze tak duzo sie placi za marke.
 

seb 28

New member
Roznica będzie i tutaj nie ma co gdybac ale pytanie ktory bardziej ci przypadnie do gustu, nikt mi nie wmowi, ze tak duzo sie placi za marke.

Nie sądzę że dasz radę wyłapać różnice skoro są na tej samej matrycy. Chyba że jesteś doświadczonym sprzedawcą lub kalibrantem. Po kalibracji obraz będzie niemal identyczny szczególnie w 55 calach , może w większych rozmiarach będzie to bardziej widoczne. Poza tym jak ktoś chce to i może kupić 55 cali za 10k jak ma ochotę 😉
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Takich bzdur dawno nie slyszalem :D.
Chcesz mi powiedziec ze golf i Octavia czy nawet Superb to to samo auto? Przeciez maja ta sama płytę podlogowa :D. Panu za takie teorie podziekujemy.

Gwoli wyjasnienia :

Inna firma = inne podejscie do tematu
Inny procesor obrazu = inna wydajnosc
Własny Color science = unikat na rynku
Itd itd itd...

Kupujmy LG bo wszyscy jada na ich matrycach :D... Masakra :D
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Różnica nie sięga w żaden sposób dopłaty prawie drugiego Oleda LG 55B.
Oled 55B 8 za 5500 zł z pakietem
Oled Sony kosztuje 9999 zł Plus kalibracja.
Czyli w cenie jednego Oleda Sony ( na tej samej matrycy) masz dwa Oledy LG i to z pakietem.
 

seb 28

New member
Takich bzdur dawno nie slyszalem :D.
Chcesz mi powiedziec ze golf i Octavia czy nawet Superb to to samo auto? Przeciez maja ta sama płytę podlogowa :D. Panu za takie teorie podziekujemy.

Gwoli wyjasnienia :

Inna firma = inne podejscie do tematu
Inny procesor obrazu = inna wydajnosc
Własny Color science = unikat na rynku
Itd itd itd...

Kupujmy LG bo wszyscy jada na ich matrycach :D... Masakra :D

Lol , człowieku to tylko Tv 😂😂😂
 

seb 28

New member
Przecież napisałem wyżej że jeżeli ktoś chce to może kupić za 10 k Tv . Nikogo nie namawiam do Lg , przecież to jego kasa . Są amatorzy Golfa , Octavii czy nawet Superba pomimo tej samej płyty podłogowej Każdy wybiera według własnego uznania . Jeżeli dobrze pamietam to Kiki gdzieś wrzucał post że w ślepym teście wygrywał Philips a nie Sony czy Lg
 

OneGhost

New member
Dzięki za podpowiedzi. Zamówiłem właśnie LG 55B8PLA. Na Allegro za 5550 z przesyłka. Jakby różnica była 1000 zł to brałbym Sony, ale jest praktycznie 2500 różnicy, więc zdecydowałem się na ten.
 
Do góry