LCD czy LED do 3k

Salvien

Member
LCD czy LED do 3k/100hz

Cześć,
Stoje przed niedalekim kupnem telewizora do około 3 tysięcy złotych. Telewizor miał głównie służyć do PS4 i seriali. Zastanawiam się czy wybrać lepszy telewizor LCD czy jednak budżetowy LED ? Jaka jest różnica między tymi dwoma matrycami poza "naświetleniem" ?
Mam możliwość kupić w okazyjnej cenie Samsung PS50c530 i ew. dokupić Mibox, ale wydaje mi się, że nie będzię się nadawał do niczego poniżej. Czy telewizor 4k w tej cenie będzie skalowany z nizszej rozdzielczosci ? Zastanawialem sie nad funkcja 4k pod PS4 Pro, lecz nie wiem czy w tej cenie ma to sens.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ?***15
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ?*** 4-5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ?***2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Delikatny kąt, lecz telewizor staram ustawić się jak najbardziej wprost do pozycji oglądania.
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? stać
6. Jak słońce świeci w pokoju ?*** od boku telewizora
7. Jaki masz obecnie telewizor ? brak
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? android, smart tv to raczej standard więc - brak :)
9. ***Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: PS4 Pro hdmi
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? ps4 zwykłe, laptop
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 2-6h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? nie znam się na matrycach w TV. Głownie będzie włączany wieczorami lub przy przysłoniętych roletach
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? seriale, filmy, ps4
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? tak
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? konsola ps4 koło 2-4h
16.***Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczory, noc
17. Preferencje co do wielkości? 50 cali w górę
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? słaby kontrast, słaba głębia kolorów, du
19.***Preferencje co do marki ? Samsung, Sony, philips, panasonic
20.***Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie
21.***Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 3 tysiące, jeśli produkt będzie wart ceny to dołożę parę stów

Tak jak pisałem wyżej, nie za bardzo się znam, dlatego też polegam w dużej mierze na recenzjach i danych z internetu. Spośród modeli, które zaproponujecie wybiorę z 3 i obejrzę je w sklepie. Moje propozycje :
SAMSUNG UE55NU8002 - w sklepach jest opisywany jako LED, recenzja wskazuje, że jest to LCD
Philips 55PUS6561
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Kasy wystarczy na model 100 Hz - 49PUS8303 za 3299 zł
Inne są droższe.
Tak, będzie dobrze skalował do niższej rozdzielczości.
Ale do tej odległości to zdecydowanie za mały telewizor.
Powinien być minimum 55".
Zresztą taka odległość gdy kupicie dobry telewizor55" z matrycą 100Hz, nie pozwoli Wam dostrzec różnic płynności.
Brałbym zdecydowanie 55" i do filmów i do gier.
Każdy LED to LCD tylko z podświetleniem led.
Jeśli wchodzi 55" i kasy nie dokładasz masz extra modele
- Philips 55pUS7303 za 2799 zł
- TCL 55C70 za 2499 zł
- LG 55UK 6500 za 2299 zł
- TCL 55DC76 za 3099 zł
- Philips 55PUS6262 za 2299 zł
- TCL 55DP660 za 2399 zł
- Hitachi 55HZT66 za 2499 zł
- Sony 55XF7596 za 3199 zł

Za dopłatą
 

Salvien

Member
W jakiej cenie znalazłbym dobry 55" z odświeżaniem 100Hz. Chciałbyś podać mi kilka polecanych modeli ? Jeśli będzie warto to dołożę i kupię ewentualnie w późniejszym terminie. Modele które podałeś mają odświeżanie 60 Hz, niektóre od 300 do 1600, ale czytałem, że to "chwyt marketingowy". Czy najdroższy telewizor w Twoim zestawieniu wypada najlepiej ?

EDIT : Odległość od ekranu była mierzona "na oko". Jednak jak zmierzyłem miarką to wyszło mi 3,5m
 
Ostatnia edycja:

Salvien

Member
Cześć,
Chciałbym odświeżyć temat. Czy w cenie 4k ten model będzie dalej najlepszy - PHILIPS 55Pus 8303 ? Co ciekawego mogę znaleźć powiedzmy do 5 tysięcy i czy jest warte dopłacania ?
 

Salvien

Member
Wolałbym coś od Philipsa, Sony. Hitatchi za bardzo mnie nie przekonuje. Ma dosyć wysoki input lag, a telewizor będzie głownie do gier i seriali. Najniższa cena z jaką znalazłem (prawie w ogóle nie ma go w sklepach, na ceneo ) to 5500.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jest w promocji dla niebieskich członków forum i cena jak podana .
Promocja kończy się 31.07.
Philipsa masz 55PUS8303 za 3599 zł i tu się nic nie zmieniło
Masz jeszcze :
Sony 55XG8596 za 4099 zł
Samsung 55Q65 za 3499 zł
 

Salvien

Member
Czy w tej kwocie telewizor spełni całkowicie moje wymagania (4k - 4 tysiące) i nie warto po prostu inwestować więcej kasy w Tv 55', gdyż niczego nowego nie uświadczymy ?
Zastanawiam się między LED'em a OLEDEM teraz, trochę dozbierałem, ale widzę, że OLEDY mają częste problemy z wypalaniem, a potrafię w jeden tytuł grać dosyć długo, dlatego martwi mnie ten fakt. Z jednej strony czytając jest to mit z drugiej niekoniecznie, kwestia farta. Co do tv zastanawiam się jeszcze nad OLED803 . Fajny kolory, niski input lag. hmmm ;)
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ok. Oczywiście że warto kupić każdego Oleda.
Oleda Philipsa masz za 4999 zł z pakietem.
Masz też Najnowszy modele Philipsa LCD 55PUS9104 - jesteś niebieski więc specjalna cena .
Jak grasz dużo w gry to ambiight da Ci moc radości !
 

Salvien

Member
Martwi mnie mimo wszystko wypalanie, potrafię grać w jeden tytuł przez nawet 5h i może to spowodować pewnego rodzaju problemy. Jak podchodzi do tego Philips ? Można u was w sklepie wykupić dodatkową gwarancję na TV ?
 

Salvien

Member
Znajomy mają tego pus z serii 800 i jest straszny bleeding. Mam teraz zagwozdkę czy trafię na wypalanie czy słabą matrycę w lcd ...
 

Salvien

Member
Co do przedłużonej gwarancji to nie zgodzę się, ponieważ na podobnej zasadzie kupowałem laptopa w jednym ze sklepów internetowych, dodatkowa 3 letnia gwarancja za około 500 zł pozwoliła mi na w sumie 5 letnią gwarancję, po okresie gwarancyjny producenta, 3 letnią ochronę przejęła ergo hestia i wymienili mi płytę główną wraz z udzieleniem gwarancji.
 

Salvien

Member
1.To teraz zagwozdka : 55PUS9104 czy 55OLED803 ?
2. Czy OLED w tej wersji Philipsa to stara technologia ? Z modelu ma model robią coraz to inny przeskok w jakości.
3. Philips ma podobno problemy z gwarancją w kwesti naprawy matryc.
4. Co polecasz w tej kwocie od LG ?
5. Co sądzisz o QLEDACH ? Czy w cenie 6k znajdę coś sensownego ?
 

FanKosmosu

New member
55PUS9104 został przetrzymany w magazynach (brudne gierki cenowe Phillipsa) przez rok, dlatego ma stary chipset Mediateka.

Dlatego, mimo najwyższego numeru modelowego LCD w produktach Philips wypuszczonych na 2019 r. (seria 9xx4) nie ma Dolby Vision i Android słabo będzie na nim działać. Gorzej niż na 7xx4, 8xx4 które mają szybki procesor Mediateka i 3gb ramu.

Nie kupować 9104.

Philips 803 też przespał,bardzo długo czekano z premierą i utrzymywano wysokie ceny unikając konkurencji cenowej z LG B8/C8. Teraz to przestarzały telewizor (stary chipset Mediateka). Należy kupować OLED od LG lub czekać na OLED Philips 754/804/854 na nowych chipsetach Mediateka z obsługą Dolby Vision.

Możliwe że Philips na targach IFA we wrześniu 2019 naprawi swoją słabą ofertę LCD i pokaże model 8104/8204/8304, czyli następcę rewelacyjnego LCD z FALD z 2017 r. (model 8102).
 
Ostatnia edycja:

FanKosmosu

New member
5. Co sądzisz o QLEDACH ? Czy w cenie 6k znajdę coś sensownego ?

QLED to ściema, zwłaszcza w modelach na 2019 gdzie wykastrowano pokrycie kolorów (nie ma już DCI-P3 na poziomie pow. 95%). Samsung gra swoją brudną gierkę dalej, więc nie kupisz "dobrego" QLED za 5000-6000. Warte uwagi są dopiero modele droższe, czyli Q85RAT oraz Q90RAT, które maja najlepszy filtr przeciwodblaskowy, jasność pow. 1000nit, pełne podświetlenie, sporo stref FALD i filtr poprawiający kąty oglądania z obrazem bez przekłamań.
 
Ostatnia edycja:
Do góry