Prośba o pomoc w wyborze

OneGhost

New member
Cześć. Chciałbym prosić o pomoc w wyborze nowego telewizora do sypialni, głownie do filmów i seriali, czasem zwykłej TV. Poprzedni telewizor kupiłem jakieś 7 lat temu - Sony KDL 40HX800. Byłem i dalej jestem z niego (jak na swój wiek) bardzo zadowolony i nastawił mnie pozytywnie do Sony jako producenta. Ale z tego co ostatnio czytam, to obecnie najlepszymi wyborami są LG albo Samsung.

Chciałbym kupić telewizor w okolicach 5500zł, 55". Z tego co widziałem mogę w tej cenie kupić jakiegoś LG 55" OLED, albo Samsunga 55" QLED. Narazie widziałem na żywo OLED i faktycznie robi to super wrażenie, an tyle, że chyba zwykłego LED już jednak bym nie kupił. Niestety nigdzie w pobliżu nie mają QLED, więc nie mam porównania.

Dodatkowo trochę się boję, że jednak te OLED są mniej żywotne. Z jednej strony czytam, że efekt wypalenia jest rzadkością, ale trafiam też w necie na przypadki osób, które niestety ten problem dalej mają. Z tego co rozumiem, to QLED nie ma takich problemów.

Kompletnie obojętne mi jest jaki będzie system operacyjny i tak na pewno będę korzystał z jakichś dodatkowych urządzeń.

Co moglibyście mi polecić w podobnej kwocie? I jak porównuje się waszym zdaniem QLED do OLED?
 

michal_www

New member
Naczytałem się już dużo na tym forum odnośnie wyboru TV. W mojej opinii Qled bym nie kupił to taki oszukany LED. Do twoich wymagań kupiłbym Oleda. Choć sam go jeszcze nie posiadam czekam za przesyłką to zdecydowałem się na LG OLED55C8 musisz dołożyć z 700 zł.

Godne polecenia są również

Panasonic FZ800 ale musisz liczyć się z wydatkiem + 2000 zł (może uda się dozbierać ;-)

Jeśli natomiast budżet byłby za wysoki brałbym Leda:

Sony KD55XF9005 w chwili obecnej promocja w Sony Center 4669 zł
 
Ostatnia edycja:

OneGhost

New member
Naczytałem się już dużo na tym forum odnośnie wyboru TV. W mojej opinii Qled bym nie kupił to taki oszukany LED. Do twoich wymagań kupiłbym Oleda. Choć sam go jeszcze nie posiadam czekam za przesyłką to zdecydowałem się na LG OLED55C8 musisz dołożyć z 700 zł.

Godne polecenia są również

Panasonic FZ800 ale musisz liczyć się z wydatkiem + 2000 zł (może uda się dozbierać ;-)

Jeśli natomiast budżet byłby za wysoki brałbym Leda:

Sony KD55XF9005 w chwili obecnej promocja w Sony Center 4669 zł

Dzięki za odpowiedź. Sprawdzałem właśnie też tego Sony, tylko trochę szkoda rezygnować z tego OLED. Chociaż nie wiem czy to jest takie ważne, nie znam się na tym zbyt dobrze. A co myślisz np o LG OLED 55B8PLA?
 

michal_www

New member
Modele te różnią się procesorem alfa7 w serii B i alfa 9 w serii C. Odpowiada on za jakość obrazu i podobno widać różnicę w płynności i jakości obrazu na korzyść modelu C. Oczywiście segment B to i tak doskonały obraz. Poczekaj na piątek może uda się Tobie uzyskać zakładaną cenę. Koniecznie skalibruj TV jak kupisz do użytkowników "niebieskich" forum jest ona darmowa wystarcz napisać do użytkownika Kiki by takie informacje dostać. Pozdrawiam
 

OneGhost

New member
W piątek jeszcze tak czy inaczej nie kupię, planuję gdzieś pod koniec grudnia dopiero. Ale może na święta też będzie jakaś promocja, kto wie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wystarczy Ci w zupełności 55B8 za 5599 zł z polskiej dystrybucji i z
pakietem gratisów. Po Twoim modelu Sony to będzie przepaść.
I nie musisz dopłacać.

Masz też extra LCD:
- Philips 55PUS8602 za 4899 zł
- Sony 55XF9005 za za 5499 zł
- Samsung 55Q7 za 5099 zł

Oledy extra
55 803 za 6499 zł (plus HUE za 800 zł)
55 903 za 7999 zł (plus HUE za 800 zł)
 

OneGhost

New member
Jeszcze mam pytanie o LG OLED55B8PLA. Słyszałem ostatnio, że słabo radzi sobie z szarymi kolorami, podobno widać jakieś pasy czasem. To prawda? C8 wypada lepiej pod tym względem?
 

OneGhost

New member
Dzisiaj widziałem na żywo Sony AF8 - wow, chyba najładniejszy telewizor jaki widziałem do tej pory, piękny design i obraz też super. Jakby nie cena 8000 w promocji, to bym kupił na pewno ten.
 
Do góry