Proszę o pomoc w wyborze TV

michal_www

New member
Witam serdecznie wszystkich. Jestem nowym użytkownikiem forum, które przeglądam od dłuższego czasu i postanowiłem się zarejestrować ponieważ mam zamiar kupić nowy telewizor.


1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 24 m2 salon z jadalnią
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? +/- 3 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? obecnie 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Na wprost, pod niewielkim kątem jeśli usiądę na boku kanapy ;-)
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Od południa zaczyna już swiecić
7. Jaki masz obecnie telewizor ? jakiś samsung 32 cale
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? 4K, HDR, możliwie najlepszy obraz
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: (4K, HD, SD) ? SD,HD, 4K
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Dekoder Inea
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? głownie wieczorami od godz 17 kilka godzin, w dni wolne od pracy 5h/dobe
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Bez znaczenia
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Programy popularnonaukowe, sport
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Tak (YouTube,Netflix)
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Póki co nie może kiedyś
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorem i w nocy
17. Preferencje co do wielkości? 55"
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Smużenie, wypalanie, wolne przełączanie kanałów, wolny SMART
19. Preferencje co do marki ? LG, SONY, Panasonic,
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? +/-5500 zł

Napisałem ten watek w dziele OLED ale szczerze nie wiem czy mam zakupić telewizor z taka matrycą czy może LCD. Obawiam się chyba jak każdy może laik wypalenia np logo stacji na ekranie.

Dlatego ostatnio przychylnym okiem spoglądam na telewizory z Quantum Dot (np. polecany gdzieś tutaj nawet TCL). Proszę o pomoc w wyborze telewizora. Za poświęcony czas z góry dziękuję.
 

Lettner123

New member
bierz oled przy 5h dziennie nie obwiał bym się wypaleń Podstawa to dobrze skalibrować i nie oglądaj w trybie dynamicznym .Poczekaj na czarny piątek i cyber monday możę jak dorzucisz do 6500 uda ci się wyrwać Panasonica fz800 lub sony af8 chociaż z sony będzie ciężko .w tamtym roku w sturnie sony A1 można było kupić za 7000 tys.Jeśli nie będzie akcji na te dwa modele to zostaje lg lub philips
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Brałbym Oleda :
- Philips Oled 803 specjalna oferta
- Toshiba 55X93 za 5999 zł
- LG 55C8 za 6599 zł
 

Lettner123

New member
faktycznie jeszcze toshiba na żywo niestety nie widziałem. Ciężko nawet w necie o recenzje tego modelu
 
Ostatnia edycja:

michal_www

New member
Dziękuję za odpowiedzi. Po przeczytaniu Waszych odpowiedzi do gustu najbardziej przypadł mi Panasonic fz800 tylko że w tej chwili 7300. Żona mnie zabije :). A na czarny piątek czekam z niecierpliwością jak Arab na kurs pilotażu ;-) Pozapisywałem sobie ceny telewizorów i zobaczę jak to będzie wyglądało 23.11. Ostatnio wpadł mi w oko również Telewizor LG OLED55B7V ale gdzieś wyczytałem że odtwarzanie 4K z USB strasznie klatkuje na tym sprzęcie. Czy macie potwierdzone informacje?
Czy dla odległości 2,5-3,0 metra 55" będzie ok? Dzięki za odpowiedzi
 

michal_www

New member
Witam serdecznie,



ostatecznie wybór padł na LG 55c8. Mam pytanie dotyczące kalibracji. Z tego co wyczytałem na forum zarejestrowani użytkownicy mogą liczyć na jakąś pomoc z kalibracją, czy to prawda jeśli tak to gdzie się zgłosić ;-)
 

michal_www

New member
Zakup z polskiej dystrybucji: tak chce kupić w polskiej sieci elektromarketow. A jak wygląda kwestia gwarancji jeśli kupiłbym nie z polskiej dystrybucji? Pozdrawiam
 

SRN233

Member
Dziękuję za odpowiedzi. Po przeczytaniu Waszych odpowiedzi do gustu najbardziej przypadł mi Panasonic fz800 tylko że w tej chwili 7300. Żona mnie zabije :). A na czarny piątek czekam z niecierpliwością jak Arab na kurs pilotażu ;-) Pozapisywałem sobie ceny telewizorów i zobaczę jak to będzie wyglądało 23.11. Ostatnio wpadł mi w oko również Telewizor LG OLED55B7V ale gdzieś wyczytałem że odtwarzanie 4K z USB strasznie klatkuje na tym sprzęcie. Czy macie potwierdzone informacje?
Czy dla odległości 2,5-3,0 metra 55" będzie ok? Dzięki za odpowiedzi
55 cali po 1-2 tygodniu stwierdzisz, że jest za mały :)
Zaręczam Ci :D, bierz 65"
 

cruzier

New member
@michal_www dla odległości 2,5-3m. Na pewno 49 cali jest za mały. 55 cali w sam raz, powyżej 3 m. Na pewno bym celował w 65
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To kwestia Kasy.
Przecież jak Ci się nie spodoba zawsze możesz zwrócić.
Nie przepłacaj bo nie warto.
 
Do góry