Jaki tv samsung 55' 4k kupic?

VenomGSXR

New member
Witam. Bardzo proszę was o pomoc... 3 lata temu kupiłem TV LG 50' nie pamiętam modelu ale padł mi 3 dni temu okazało się ze to matryca i naprawa jest nieopłacalna.
Mój budżet jest kiepski ale nie chciałbym kupić jakiegoś bubla. Naczytałem się, że SAMSUNGI mają dużo lepsze matryce, dlatego też celuję w tę markę. Chciałbym 55' pełne 4k. Myślalem nad tymi modelami jak Samsung 55MU6102 za około 2200zł ale sporo czytałem, że HDR ma mało wspólnego w nich z HDR, że czerń jest słaba itp..
.
Polećcie mi co mogę kupić żeby mieć te właściwe 4k z dobrymi kolorami w dobrej cenie...

Chyba, że lepiej kupić juz QLED? ale czy kupię w miare dobrego do 3500zł? może jakiś model? Nie chciałbym typowo OLED bo podobno się wypalają.

Z góry dziękuję za pomoc!:mrgreen:
 

basket4rap

Member
Bez reklam
55MU6102 to słaby model, matryca IPS. To już lepiej w wersji 58 cali bo jest na VA i podświetlanie DirectLED. Z kolei 55NU8002 jest na VA i 100 hz. Niestety to z kolei krawędziówka i nie ma DTS. O Qledie do 3500 zł można najwyżej pomarzyć.
 

VenomGSXR

New member
Chodzi o SAMSUNG UE58MU6192 ? Bedzie mial lepszą czern i 100hz? warto go kupic? Bedzie duzo lepszy pod kazdym wzgledem od mojego poprzednika LG 50LF652V?
 

basket4rap

Member
Bez reklam
Chodzi o SAMSUNG UE58MU6192 ? Bedzie mial lepszą czern i 100hz? warto go kupic? Bedzie duzo lepszy pod kazdym wzgledem od mojego poprzednika LG 50LF652V?

Tak, albo z końcówką 72 lub 22. On jest 60 hz, czerń lepsza zależy od jakiego modelu. Od wersji IPSowej (55 cali) to z 4, 5 razy lepszą. Nie mam porównania do tego LG.
 

VenomGSXR

New member
ehh szukam to w obrebie 200km ode mnie nie ma UE58MU6192 :/ proponuja mi UE58NU7102... taki sam dobry czy nie ma co zawracac sobie glowy?
 

Nikodem19

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam. Bardzo proszę was o pomoc... 3 lata temu kupiłem TV LG 50' nie pamiętam modelu ale padł mi 3 dni temu okazało się ze to matryca i naprawa jest nieopłacalna.
Mój budżet jest kiepski ale nie chciałbym kupić jakiegoś bubla. Naczytałem się, że SAMSUNGI mają dużo lepsze matryce, dlatego też celuję w tę markę. Chciałbym 55' pełne 4k. Myślalem nad tymi modelami jak Samsung 55MU6102 za około 2200zł ale sporo czytałem, że HDR ma mało wspólnego w nich z HDR, że czerń jest słaba itp..
.
Polećcie mi co mogę kupić żeby mieć te właściwe 4k z dobrymi kolorami w dobrej cenie...

Chyba, że lepiej kupić juz QLED? ale czy kupię w miare dobrego do 3500zł? może jakiś model? Nie chciałbym typowo OLED bo podobno się wypalają.

Z góry dziękuję za pomoc!:mrgreen:


Dla ciebie najlepszy model to Samsung 55NU8002.
Matryca VA,120Hz.
Jasnośc w SDR 620 nitów.
HDR średnio 610 nitów.
Paleta barw 94 % DCI.Niski input lag.

Można go kupić za 3438 zł.
Sprawdź na CENEO.
Parametry bardzo zbliżone do serii QN, a cena o wiele niższa.
 

Nikodem19

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dla ciebie najlepszy będzie Samsung 55NU8002.
Matryca VA, 120Hz.
Jasność w SDR 620 lumenów.
Jasność w HDR średnio 610 lumenów.
Niski input lag.
Paleta barw 94 % DCI.
Cena do 3500 zł.
 
Do góry