Pierwszy Tv do salonu

Przemasik

New member
Witam jestem nowym użytkownikiem forum chodź przeglądam je już jakieś pół roku

Szukam odpowiedniego dla mnie i rodziny tv do salonu



1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 24 m2 salon z jadalnią
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? +/- 3 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? obecnie 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Na wprost chodź czasem gdy siedzimy przy stole oglądamy z kąta
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Od zachodu przez drzwi balkonowe czyli popołudniem oraz wieczorami
7. Jaki masz obecnie telewizor ? jakiś samsung 32 cale pożyczony od teściowej
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? 4K, HDR, możliwie najlepszy obraz :)
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: (4K, HD, SD) ? SD,HD, 4K
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Dekoder kablówki SD, HD, później soundbar oraz chyba PS4
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? żona ze względu na macierzyński jakieś 8 h ja z 3 h głównie wieczorem
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Bez znaczenia
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? żona TVP 1 2 TVN itp ja oglądam głownie Filmy wieczorem oraz Sport
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Tak (YouTube,HBO, Netflix)
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Póki co nie może kiedyś
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorem i w nocy
17. Preferencje co do wielkości? 55"do 58" i niestety nie może być więcej ze względu na zabudowę
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Smużenie, wypalanie, wolne przełączanie kanałów,
19. Preferencje co do marki ? LG, SONY, Panasonic, ewentualnie philips
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? +/-6500 zł



Szukam Tv dla rodziny, ja oglądam głównie wieczorem i nocą Filmy z HBO i Netflixa oraz od czasu do czasu sport, natomiast żona filmów nie zbyt lubi i ogląda głównie seriale na TVP Polsat oraz TVN
Nie wiem czy mam się bać wypaleń, ale chciałbym posiadać bardzo dobry TV który służyłby nam na lata i przemierzając sklepowe alejki wybrałem 2 modele.


LG 55" C8
Sony 55" XF9005




Dema na Oledzie wyglądają pięknie, Sony chyba jakoś bardziej nie odstawał jednak ma gorsze kąty. Myślę że idealnym kompromisem był by tu Samsung Q9FN, ale cena...
Więc albo Oled
Albo jakiś LCD z FALD

Może Wy drodzy forumowicze pomożecie ?

Z góry dzięki
 
Ostatnia edycja:

Przemasik

New member
byłem przed chwilą w euroagd tam znowuż zachwalali FZ800 nie wiem czy jest sens dorzucać do puli 1200 zl czyli 7760, czy może wybrać porpostu LG C8 bo w zasadzie w takiej cenie nikt lcd z fald nie polecił
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie ma sensu żadnego.
Poprstu przepłacasz i tyle.
Jak widziałeś to wiesz.
LG ma sztuczną inteligencje i nie zostawania użytkowników bez update.
Panasonic niestety tak.
Cena za 55C8 za 6599 zł z kalibracją, dostawą, cashback 200 zł.
I masz pelną obslugę głosową.
Wchodzi jeszcze nowy Oled Toshiba 55x93 z Dolby Vision za 5999 zł.
 

Przemasik

New member
Właśnie podobno tak się dobrze sprzedają że nie było nawet sztuki w sklepie a w magazynie na całą Polskę rano było 51 a wieczorem 47. Nie widziałem więc nie wiem jednak cena między c8 jest znaczna pytanie czy jakość obrazu również
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To faktycznie grubo się sprzedają...
Oczywiście to Twój wybór.
Matryca jest i tak jak we wszystkich Oledach od LG .
 

Lettner123

New member
Najlepiej przetestuj dwa tv na tych samych materiałach wideo . JA wybrałem wasnie ten model fz800 dla mnie klasa wyżej od lg c8 jesli chodzi o jakość obrazu .Nie wiem jak philips 903 i toshiba nie miałem okazji testować ale ponad 9k za philipsa przesada . Moim zdaniem warto doplacić do panasonica bez dwóch zdań
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
https://www.pc-magazin.de/ratgeber/...oled-shootout-des-video-magazins-3200055.html

" 23 października magazyn wideo ( PC MAGAZIN ) zaprosił 35 czytelników, aby dołączyć do BMW World w Monachium jako jury. Uczestnicy powinni decydować na podstawie różnych filmów i klipów wideo, które pokazują najlepszy obraz telewizyjny.
W przyciemnionym pokoju cztery 65-calowe telewizory OLED stały obok siebie dokładnie na tej samej wysokości. Uczestnicy otrzymali kwestionariusze, aby pomóc im zaznaczyć ich preferencje (lub preferencje) dla każdego klipu. Zostały one tak dobrane, aby łatwo różnicować pewne cechy, takie jak ostrość, kontrast, czerń, neutralność kolorów, hałas lub przejrzystość ruchu. Aby zapobiec ewentualnym wadom kąta widzenia, czytniki wideo były w stanie zaimplementować w dowolnym momencie.
Aby test przebiegał całkowicie niezależnie i obiektywnie, ramy telewizorów były całkowicie zamaskowane, a dolne obszary ukryte. W ten sposób ukryte zostały logotypy producentów oraz charakterystyczne stopy. Telewizory zostały oznaczone tylko literami A, B, C i D. Ponadto, przy każdej zmianie źródła, przed telewizorami trzymano zasłonę. W ten sposób uniknięto, że informacje były widoczne na ekranach, które mogłyby ujawnić producenta.
Procedura testu odbyła się w dwóch fazach. W pierwszym kroku wszystkie telewizory zostały przedstawione w trybie kalibracji. szef testowania wideo Roland Seibt, certyfikowany kalibrator isf (Levels III) i współprowadzący HDR, zoptymalizował telewizory do ich najbardziej naturalnej formy prezentacji. Następnie jury zostało pokazane dwa razy jedenaście klipów, począwszy od hałaśliwej Netflix SD do UHD Blu-ray z HDR.
Philips zdobył 33% głosów, a Panasonic zapewnił sobie drugie miejsce z 23%. 22% uczestników stwierdziło, że nie mogą wybrać ulubionego. Jakość obrazu była prawie na tym samym wysokim poziomie.
W drugiej fazie telewizory zostały przełączone na tryb "dynamiczny" TV, w którym producenci prezentują maksymalną wydajność procesorów swoich urządzeń i wszystkie wzmacniacze obrazu są aktywowane. Ponownie pokazano tę samą zawartość.
Tym razem, przy prawie żadnym wstrzymaniu się, ponad dwie trzecie uczestników głosowało na Philipsa . Panasonic zajął drugie miejsce z 18% głosów.

Po zakończeniu strzelaniny uczestnicy zostali zapytani, który tryb (dynamiczny lub skalibrowany) najbardziej im się spodobał. Oba tryby były prawie takie same.
Wreszcie, magazyn wideo zaprosił również jedzenie i napoje do działu gastronomicznego w BMW Welt, gdzie wieczór był jeszcze bardziej słodzony dla jednego z uczestników. Daniel P. wygrał zupełnie nowy telewizor OLED firmy Philips. "

Tu masz wyniki porównania Philipsa do Panasonica, SOny w ślepym teście !
 
Do góry