Zakup OLED - przesiadka z plazmy

YorickG

New member
Cześć,

Poprosiłbym o pomoc.

Krótki wstęp: Obecnie posiadam starą plazmę Samsung PS42Q91HX/XEC. Osobiście ją uwielbiam. Kolory są fantastyczne choć w zimie może robić za ogrzewacz pokoju. Czasem jest lepsza od kaloryfera. Ma tylko 720p (lub opcjonalnie 1080i)a i tak każde full hd wygląda bez porównania lepiej (brak cloudingu i artefaktów w szybkich scenach) niż na tv w salonie czyli: LG 47LA660S. To dla mnie jest mały koszmarek ale jakoś razem funkcjonujemy. Kolory słabe ale najgorszy jest banding i clouding :/ Jakoś go poustawiałem choć TruMotion chyba nigdy nie ustawiłem na satysfakcjonującym poziomie. Nienawidzę artefaktów.

Minęło parę lat więc chyba pora na Oleda. Ale najzwyczajniej w świecie się boję bo każdy ma swoje minusy i plusy. Dodam że czytam testy na hdtv regularnie.

Zależy mi na kolorach (wiem musi być kalibracja ale chętnie wybrałbym najlepiej fabrycznie już skalibrowany w trybie Kino). Brak bandingu i cloudingu (ogladam np slalom gigant i obecnie gdy wszędzie jest śnieg wygląda to tragicznie). Jak najlepsze odświeżanie (brak artefaktów). Gram okazjonalnie przez kabel hdmi z PC (GTX970) w fullHD max.

Kandydaci: (+ za - obawa)

PHILIPS 55POS9002
+ Ambilight - Nie wiem czy gra warta świeczki
- Android (brak HBO GO, wolniejszy system)
- czytałem że mniejsza równomierność ekranu

LG OLED55B8 / C8
- Obawa przed artefaktami. Złe doświadczenia z TruMotion
- Obawa o kolory (zbyt jakoś "RGBowe" w LG)
- Clouding Banding? niby nie powinno być ale wole dmuchać na zimno
+ system / konfiguracja HDR mapping

PANASONIC VIERA TX-55EZ950
+ Chyba najlepsze kolory / procesor?
- Czytałęm ż enei obsługuje DTS w mkv

Może macie jakieś propozycje do tych 7k?

Dzięki wielkie za pomoc
 

Lettner123

New member
Wybór jest oczywisty bierz Panas ma najlepsze odwzorowanie kolorów w ustawieniach fabrycznych jak i po kalibrcji jak ci nie potrzebny soundbar do bierz Panasonicca fz800 jest tańszy od 950.Osobiście mam fz800 po kalibracji i jest mega
 
Ostatnia edycja:

YorickG

New member
Dzięki za odpowiedź. Niestety fz800 albo f950 są droższe od 7k. Pisałem o ez950. Czy to prawda że na Panasonicu nie można odtworzyć pliku mkv z DTS. Nie ma dźwięku?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Na Philipsie z Androidenm odtworzysz wszystko i masz super ofertę i to Zestawem Hue i pełnym pakietem.
 

Lettner123

New member
Nie pisze bo nie ma wiec nie sprzeda. Proste jak budowa cepa .Troche przykre
ponieważ z założenia forum tematyczne powinno być obiektywne. Na szczeście są jeszcze użytkownicy na tym forum którzy znają inne marki poza lg i philipsem
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Oledowy - nie podniecaj się.
Na pokazach w Berlinie zapoznałem się dokładnie z oledem Panasonica.
Nie powalił mnie na kolana i nie rozumiem za co ma być dopłata 2-4 tyś zł.
Matryca ta sama co LG .
Jest nieporównywalnie uboższy od LG, Philipsa.

Serwis jest normalny Philipsa, niczym się nie różni od innych bo wykonuje go dokładania ta sama firma w Polsce.
Więc strzeliłeś kulą w płot.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Lettner 123 napisz proszę jak było na nurkowaniu na Pipi ?

I nie kłam proszę bo są dostępne oledy wszystkich firm ( Sony, Loewe, Toshiba LG, Philips, wkrótce Hitachi) oprócz słabego multimedialnie Pansonica, który nie jest już sprzedawany na największym runku na świecie w USA.
Podoba Ci się spokojnie kupuj .
 
Ostatnia edycja:

Lettner123

New member
nurkowanie na pipi ? coś brałeś ?

co to slabego multimedialnie panaosnica jest uznany jak do tej pory za najlepszego oleda pod względem obrazu na wszystkich profeesjonalnych portalach .Wiadomoze czemu go nie polecasz ale chaciaż wypadało by poinformować ludzi ze takowy oled istanieje i jest w sprzedaży nie koniecznie u ciebie .Dopłata 2-4 fz800 ?? chyba u ciebie w sklepie
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To co TY .
Nie możesz opisać jak było bo nigdy nie byłeś.
Ja byłem, widziałem , wiem.
Z firmą Panasonic Polska mamy umowę nr 2 w historii tej firmy.
Jeszcze nie było Panasonic a Polska - była firma Matsushuita.
Nie chcemy mieć Oledów Panasonica i nie wypowiadam się szczegółowo bo go nie testowałem.
Pozostałe wszystkie oledy sprawdziłem bardzo dokładnie.

Czyli byłem , widziałem, wiem i wypowiadam się.
Ty nie widziałeś, nie testowałeś i kreujesz się na "znafcę"
Więc zapytam - co brałeś ?

Chcesz pisać o Oled Panasonic - pisz - ale nie obrażaj innych . Na to zgody nie ma.
 

WuMike

New member
Bez reklam
Nie chcesz sprzedawać Panasonika? Ok, podaj proszę zatem przyczynę. Niska marża? Gorsze wsparcie? Bądź uczciwy przynajmniej, wobec swoich potencjalnych klientów.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wow.
Zarzucasz uczciwość ?
A na jakiej podstawie ?

Nie chcę nie handluję i nie obrażam Ciebie, że jesteś nie uczciwy.
Będę chciał będę handlował i co ma uczciwość co do sprawy ?

Proszę trzymać się tematu i nie łamać regulaminu !

Pkt 20 - Unikać zbaczania z głównego tematu wątku, ze szczególnym uwzględnieniem osobistej wymiany zdań (sprawy prywatne należy załatwiać przez PW).
 
Do góry