Przesiadka z XE90 na OLED. LG czy Philips?

kamiloos

New member
Witam.


Patrzac na ceny OLEDow dzis postanowilem zmienic swoje Sony 55XE9005 na ktoregos z OLEDow. Zastanawiam sie nad modelami 55B8, 55C8 oraz 55POS9002. Philipsa moge miec ponizej 5k, LG ciut powyzej 5k. Ktory z nich bedzie "najlepszy"? Siedze 2m od TV, korzystam z niego glownie w ciemnym pomieszczeniu, zazwyczaj wieczorami i przy zaslonietych roletach. Tv sluzy mi wylacznie do PS4 Pro, Netflixa i YouTube.
 

kamiloos

New member
O, to dobry kierunek.
Wybrałbym Philipsa- wygrywał na wszystkich spotkaniach i pokazach:
http://www.hdtv.com.pl/forum/newsy/...e-i-zdecydowanie-oled-philipsa-55pos9002.html
http://www.hdtv.com.pl/forum/newsy/...ng-55q7-na-specjalnym-pokazie-w-londynie.html

Nie znam takich cen że C8 za 5 tyś - u mnie świeci się zawsze lampka czerwona. Ceny są z fakturą Vat ?


Nie pamietam dokladnie ceny C8, ale tak - zrodlo sie legalne. Zakup pracowniczy w sklepie z eektronika :)
 

Intenso

Banned

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Modele, które były porównywane, są w tej samej klasie cenowej.
Więc nie warto dorabiać niestworzonych teorii.
 

Intenso

Banned
No to czemu tego nie piszesz za każdym razem gdy tyko ten link podajesz????
Walisz tylko linkiem jaki to oled nie jest hiper.
Powinien być za każdym razem dopisek z Twojej strony ze jest jeszcze Q9 który praktycznie w ogóle nie odstaje od oleda.
Ale Tobie wygodniej jest zalinkować to co jest Ci na rękę?
Gdyby ludzie dostali takie info to wybrali bym Q9 ze względu na brak wypaleń.
 

kamiloos

New member
No to czemu tego nie piszesz za każdym razem gdy tyko ten link podajesz????
Walisz tylko linkiem jaki to oled nie jest hiper.
Powinien być za każdym razem dopisek z Twojej strony ze jest jeszcze Q9 który praktycznie w ogóle nie odstaje od oleda.
Ale Tobie wygodniej jest zalinkować to co jest Ci na rękę?
Gdyby ludzie dostali takie info to wybrali bym Q9 ze względu na brak wypaleń.


Ale wiesz, ze 55Q9Fn to TV niemal dwukrotnie drozszy od opisanych przeze mnie modeli?
I nie, nie wybralbym Qleda zamiast OLEDa, nawet gdyby kosztowaly podobne pieniadze. Chocby dlatego, ze Samsung leci w kulki z serwisem, ze QLED to nic innego jak proba nabierania klientow, ze to OLED. To dalej tylko LED, choc wysokiej klasy. Mam XE90, nie chce kolejnege LEDa :) Q9 ma swietna czern, ale dalej nie jest to czern OLEDa.
 

klaus71

New member
Bez reklam
zdecydowanie lg c8 ze względu że gwarancja uwzględnia wypalenia
a ty zamierzasz używać go z konsolą więc masz szansę go "upalić" - wtedy dostaniesz wymianę matrycy/lub na nowy (przynajmniej tak jest teraz) a philips wysłałby cię na drzewo
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Witam serdecznie,
Aby rozwiać wszystkie wątplliwości zadam wszystkim pytanie co do jakości obrazu i bezawaryjnosci TV, kto produkuje dłużej telewizory i ma większe doświadczenie w tej materii JAPOŃCZYCY (Sony, Panasonic) czy Koreańce (LG, Samsung)...............

Tutaj z Kolegą się zgodzę.
Zdecydowanie Panas lub sony - chociaż wielokrotnie wspominałem ,że Sony niestety mnie zawiodło.

Nigdy nie spotkałem sie nawet z nowymi Samsungami ,gdzie obraz był naturalny.
tzw Color science to jak Canon w świecie aparatów czy Kamer - jest nie do przebicia.

pzdr
 

Przemgd

New member
Witam.


Patrzac na ceny OLEDow dzis postanowilem zmienic swoje Sony 55XE9005 na ktoregos z OLEDow. Zastanawiam sie nad modelami 55B8, 55C8 oraz 55POS9002. Philipsa moge miec ponizej 5k, LG ciut powyzej 5k. Ktory z nich bedzie "najlepszy"? Siedze 2m od TV, korzystam z niego glownie w ciemnym pomieszczeniu, zazwyczaj wieczorami i przy zaslonietych roletach. Tv sluzy mi wylacznie do PS4 Pro, Netflixa i YouTube.

A możesz zdradzić co jest nie tak z twoim tv, że po zapewne niecalych 2 latach chcesz go zmienić?
Pytam bo rozważam czy kupować 65xf9005 czy dopłacać do Oleda? W MM stał obok af8 i biel miał znacznie lepszą... Różnica była o wiele bardziej widoczna niż w czerni na korzyść Oleda.
 

kamiloos

New member
A możesz zdradzić co jest nie tak z twoim tv, że po zapewne niecalych 2 latach chcesz go zmienić?
Pytam bo rozważam czy kupować 65xf9005 czy dopłacać do Oleda? W MM stał obok af8 i biel miał znacznie lepszą... Różnica była o wiele bardziej widoczna niż w czerni na korzyść Oleda.




Nic nie jest nie tak, po prostu fanaberia :)
 
Do góry