Duży TV (75-85) jako alternatywa dla projektora

headline

New member
Cześć,

Za kilka miesięcy stanę przed wyborem TV do salonu. Początkowo myślałem o projektorze 4K, ale ceny dobrego projektora są kosmiczne, a jeszcze dochodzi ekran i kwestia estetyki w salonie po zamontowaniu wszystkiego.
Poniżej odpowiedzi na ankietę
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 30m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2-5
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - raczej na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Ekran nie będzie bezpośrednio nasłoneczniony
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Plazma Panasonic TX-P55VT30
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? 4K HDR
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? 4K, HD
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? TV Sat, Apple TV, Netflix, Bluray
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 3-6
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? matową
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Filmy/Seriale, Informacje
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Nie
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Raczej nie, ale może sporadycznie
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorami
17. Preferencje co do wielkości? 75-85
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Nienaturalne odwzorowanie kolorów
19. Preferencje co do marki ? Raczej brak, ale wolałbym bez Android TV, chociaż nie będę się bił ;-)
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 10000 +/-20%
22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? tak

Pozdrawiam
Tomek
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tak Samsung 82" jest w extra cenie w ofercie dla niebieskich.
Samsung nie dawno obniżył ceny więc mieścisz się też w klasie cenowej,
 

headline

New member
Cześć,

Sporo czasu minęło, a uroki budowania domu i otaczająca rzeczywistość spowodowały przesunięcia w czasie. Teraz dom skończony, salka projekcyjna też w trakcie, ale telewizor trzeba wybrać. Wymagania w zasadzie jak poprzednio, ale rozmiar raczej 65-75 cali, budżet też mniejszy 5000 +/- 10%. Zastanawiam się nad Philipsem z Ambilight (tylko który), chyba żeby zamiast za Ambilight zapłacić za lepszą jakość obrazu w innej marce? Raczej nie chcę OLED, w obecnej Plaźmie mam fajne loga i paski informacyjne wypalone na stałe ;-)
 

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
Jako tv do "plumkania" polecam TCL 65 C 815 . Dasz dobry sygnał , materiał i jest bajka :) Pisz do Kiki , zrobi dobrą cenę.
 

headline

New member
TCL jest na androidzie, wolałbym go uniknąć. No chyba że nic innego lepszego nie znajdę w zakładanym budżecie. Telewizor faktycznie ma być głównie do plumkania jak to nazwałeś (jakieś programy informacyjne, czasem film/serial, bajki dla dzieci). Marka TCL jest mi mało znana, ale może się jej przyjrzę.
 

omnia

New member
Philips w tym roku będzie miał OLED o przekątnej 72 cali - więc znowu czekanie, ale podejrzewam, że warto ;)
 

headline

New member
Biorąc pod uwagę sugestie, żeby brać raczej większy, to myślę nad:
PHILIPS 75PUS7805
SAMSUNG QE75Q67TAU

ale to głównie patrząc na oferty w sieci, a i tak muszę iść i zobaczyć jak one grają.
 

headline

New member
Jak pisałem wolałbym uniknąć androida. W TV nie potrzebuję też nagłośnienia (TCL ma jakiś wbudowany soundbar), bo podłączę osobny wzmacniacz stereo z kolumnami. Więc TCL mi nie odpowiada.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Z Twoich wybrałby Philipsa 75PUS7805 cena 4399 zł
Ale za 5500 zł masz już 75PUS8535.
Za 4899 zł masz LG B75UN85003
Plus dodatkowo Pakiet dla niebieskich .
 

headline

New member
Dzięki kiki, czyli Samsunga żadnego byś nie polecił?
Czytam różne porównania i wpadł mi akurat opis interfejsów, gdzie Tizen w Samsungu obsługuje Apple TV i Apple Music, LG ma Apple TV ale bez muzyki. Mam Apple TV 4K i w przypadku Samsunga z oboma usługami mógłbym przystawkę Apple wstawić do innego pokoju z projektorem.
 

headline

New member
Planuję 5000 +/- 10%, więc max 5500, ale wolałbym mniej. Chciałbym w miarę dobry TV, dobry mam na myśli z równomiernym podświetleniem, nie musi mieć wodotrysków, bo przystawkę zawsze mogę dołączyć.
Androida chcę uniknąć, bo większość sprzętu mam zgodny z Apple.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli Samsung to 65Q75T za 6299 zł
Za 5500 świetnie sprawuje się Philips 75PUS8535.
 

headline

New member
Przyjrzałem się dzisiaj kilku TV głównie pod względem rozmiaru - oczywiście żonie nie bardzo się widzi ekran 75", ale porównując obok siebie 65, 70 i 75, stwierdziła że już raczej 70, chyba że nic ciekawego nie będzie to 75. Także wstępną akceptację mam, ale podpytam kikiego, czy ma coś godnego polecenia w rozmiarze 70?
 

headline

New member
HAHA, wejdzie i 100", ale raczej ciągnę lekko w dół, bo szykuję też projektor z ekranem 110". Z TV pewnie skończę z 70 lub 75.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To masz teraz super ceny na LG 82UN85003 i 86UN85003 - w programie gdzie sam wybierasz ceny. Podaj proszę maila to CI wyślę nowy program.
 
Do góry