75" OLED QLED czy LCD

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Sprzedałem kilka dni temu projektor Sony HW55 bo mi się ekran 100" nie mieścił w salonie. Jak bym miał sale to szedłbym w ekran +-150" :) Takich TV jeszcze długo nie będzie. Chyba, że te pokazane na CES moduły MicroLED. Druga sprawa to cena dobrego ekranu i projektora 4k to jakieś 30k zł. TV 98" pewnie będzie kosztował, że 100k zł.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mając obecnie 120" w projekcji, mocno bym się zastanawiał na rezygnacją z projektora mając do wyboru wszystkomający tv 100".
Ten modułowy by się fajnie sprawdził, ale nic z tego zapewne nie będzie.
To pójdzie do komercyjnych zastosowań, chciałbym się mylić.

Można by na "raty" kupować, zaczynasz od 80", a kończysz na 100-110 ; )
Przy dużej salce, też bym atakował projekcje rzędu 150".
 

FanKosmosu

New member
Witam,jestem nowym użytkownikiem i zacząłem się interesować tematem, dziś pokazało się info o nowym telewizorach micro led samsunga mają być pokazane na CES 2019, charakteryzują się idealna czernią ,świetnymi kątami widzenia i mają mieć dłuższą żywotność niż Oledy, cena dla konsumentów też ma być podobna ja TV Oled, więc może warto te kilka miesięcy poczekać na premierę :)

Obstawiam że nawet za 5 lat te TV nie będą dostępne na rynku konsumenckim. Telewizory modułowe trafią raczej na rynek wyświetlaczy przemysłowych i rozrywkowych. Tak szczerze, to myślę że Samsung jest w głębokiej d... I długo nie pojadą na ściemie z QLED. Dostają baty teraz na rynku konsumenckim od LG, Sony, TCL. Albo przeproszą się z technologią OLED i firmą Dolby (Dolby Vision)...albo popłyną na rynku konsumenckim.
 
Ostatnia edycja:

kaper.1981

New member
Bez reklam
Za rok standardem będzie hdr10+ a dobre ekrany LCD są potrzebne sporej grupie ludzi którzy wykluczają oled ze względu na swoje preferencje w sektorach w których oled się nie sprawdzi np długie granie na konsoli. Wiec samsung moze spac spokojnie i rozwijać micro ledy.
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Fanzkosmosu
Sprecyzuj "ściemie z Qled". Poza tym Samsung dostaje baty od tcla? Nie wiem co Ty wciągasz, ale zmień dilera bo Cię to wykończy:)
 

mr_roba

Member
Fanzkosmosu
Sprecyzuj "ściemie z Qled". Poza tym Samsung dostaje baty od tcla? Nie wiem co Ty wciągasz, ale zmień dilera bo Cię to wykończy:)



Z tą ściemą to pewnie koledze chodziło o to, że sprzedawcy Samsunga - szczególnie w ich sklepach firmowych - przedstawiają ją jako równoważną lub odpowiednik OLED.
Co oczywiście jest ściemą...



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

kaper.1981

New member
Bez reklam
W swoim segmencie to akurat najbardziej zaawansowana technologia LCD więc można by rzec że jest równoważna. Producenci oled też nie wspominają o wypaleniach i mijają się z prawdą obie technologie są ograniczone w jakiś sposób.
 

mr_roba

Member
W swoim segmencie to akurat najbardziej zaawansowana technologia LCD więc można by rzec że jest równoważna. Producenci oled też nie wspominają o wypaleniach i mijają się z prawdą obie technologie są ograniczone w jakiś sposób.


Ja porównuje jakość obrazu.
Zobaczę jak mój OLED spisze się w dłuższym przedziale czasowym.
Mam nadzieje, że mnie miło zaskoczy jak plazma.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

kaper.1981

New member
Bez reklam
Oled to super obraz miałem b6 więc mam porównanie ale nie jest to jakaś mega przepaść względem dobrego qleda po prostu jest lepiej w czerni ale LCD ma przewagę w jasnosci i szczegółach w czerniach kto co lubi.
 

Tvmania

New member
Bez reklam
No i oled nie ma w takiej cenie jak LCD dobry w sensie 75 cal dobre leda można dostać 17 tys max 20 tyś a oleda 77 c8 30tys
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jakość w każdej dziedzinie życia kosztuje więcej.
Brałby 75" w rozsądnej cenie i czekał na Oleda.
I będziesz mieć dwa w jednym.
 
Do góry