75" OLED QLED czy LCD

WuMike

New member
Bez reklam
Pomyłka - dobre sobie.

Pokaz siły - raczej mało prawdopodobne w biznesie tam, gdzie ludzie potrafią go robić.

Wyglada zatem na to, że sprzedawali tego dnia i w rzeczonej cenie Oled 77C8 albo po kosztach, albo z minimalną marzą. Teraz wiemy, jaki narzut dają „normalnie”.
 

WuMike

New member
Bez reklam
Wystarczająco wiele jestem w branży elektronicznej, aby wiedzieć, że towary specyficzne, luksusowe mają często bardzo wysokie narzuty.

Jeżeli posiadasz przecieki, ile kosztuje produkcja takiego specyficznego ekranu, i tak się tą informacją nie podzielisz zapewne.

Wierzę zatem, że taka cena będzie bliskiej rynkowej i to w niedługim czasie.
 

Łowca2000

New member
Siema
Miałem tworzyć temat jaki TV kupić ok 75 cali, myślałem o Samsungu Q9FN, ale sprawa się sama rozwiązała więc chcę się podzielić tym na forum.

Otóż Media Markt w Niemczech znowu ma promocje na LG OLED77C8LLA.
Jedynie 4499 euro (ok 19 tys. zł).
mediamarkt.de/de/product/_lg-oled77c8lla-2391643.html

Słabo u mnie z niemieckim, może wiecie jak wygląda sprawa wysyłki z tego sklepu do Polski, jest to możliwe czy trzeba się wybrać po towar osobiście.

Myślę, że za rok spokojnie będzie można dostać takiego OLEDa za 15 k w promocji.
 

wucash

Active member
Bez reklam
Róznica 15 tysięcy zł na tym telewizorze pokazuje jak jesteśmy ruchani przez wszystkie marki i nie chodzi tu o dystrybutorów ale przez producentów. To jest ten sam produkt tylko sprzedany w sąsiednich krajach.... Wiadomo decyzja co do ceny hurtowej dla danego dystrybutora zależy od ilości sprzedawanych sztuk, popytu w danym kraju itd... ale jednak aż taka różnica jest przegięciem. Niech tylko Amazon.de (tu cena 4444 euro) wprowadzi przysyłke kurierską dużych gabarytów i pozamiatane :D
 
Ostatnia edycja:

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Siema

Miałem tworzyć temat jaki TV kupić ok 75 cali, myślałem o Samsungu Q9FN, ale sprawa się sama rozwiązała więc chcę się podzielić tym na forum.



Otóż Media Markt w Niemczech znowu ma promocje na LG OLED77C8LLA.

Jedynie 4499 euro (ok 19 tys. zł).

mediamarkt.de/de/product/_lg-oled77c8lla-2391643.html



Słabo u mnie z niemieckim, może wiecie jak wygląda sprawa wysyłki z tego sklepu do Polski, jest to możliwe czy trzeba się wybrać po towar osobiście.



Myślę, że za rok spokojnie będzie można dostać takiego OLEDa za 15 k w promocji.
Szkoda tylko że rozmiar nie ten. Taki 85" w tej cenie to bym się tam nawet przejechał.
 

Lukiusa24

New member
Oczywiście że Oledy 77 inch spadną. I już spadły, na ebay.com np można znaleść oleda 77inch za 5000$ co w tamtym roku nie było do pomyślenia. Ludzie nie beda wydawać kasy na sprzet który może sie zepsuć a wiec jaki z tego morał?? Chyba wszyscy wiedzą.
 

piotrson

New member
Łowca 2000
Może coś takiego cię zainteresuje https://www.mediamarkt.se/sv/product/_samsung-qe75q8dnatxxc-75-q8d-2018-4k-qled-1310021.html
to jest około 12.5 tyś zł
Albo ten : SONY KD75XF8596BAEP 75'' XF8596 - 4K-TV Med HDR och Android
za 8300 zł ,dziś go nawet oglądałem ale ....Android i żona powiedziała że za duży i żebym sobie od puścił
ale u mnie Oled LG 77 C8 lekko ponad 24 500 ale szał jest na C8 tutaj
jeszcze w święta 65 cali kosztowało 8600 dziś 12 tyś bo nie ma przecen
i wychodzi śmieszna sytuacja bo model E8 lepszy jest tanszy o 800/1000zł
Po prostu trzeba szukać he he he , nie zmienia to faktu że Firmy i sklepy żąglują cenami na wysokości 30/50 %
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
ALe to nie sklepy decydują o cenie bo żaden sklep nie ma zapasu 30-50%.
O tym decydują producenci.
 

lukas32

New member
Witam,jestem nowym użytkownikiem i zacząłem się interesować tematem, dziś pokazało się info o nowym telewizorach micro led samsunga mają być pokazane na CES 2019, charakteryzują się idealna czernią ,świetnymi kątami widzenia i mają mieć dłuższą żywotność niż Oledy, cena dla konsumentów też ma być podobna ja TV Oled, więc może warto te kilka miesięcy poczekać na premierę :)
 

RHJG

New member
Bez reklam
To jest prototyp.wątpię żeby był to produkt konsumencki dostępny w tym roku...Cena będzie wg mnie bardzo wysoka.
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Witam,jestem nowym użytkownikiem i zacząłem się interesować tematem, dziś pokazało się info o nowym telewizorach micro led samsunga mają być pokazane na CES 2019, charakteryzują się idealna czernią ,świetnymi kątami widzenia i mają mieć dłuższą żywotność niż Oledy, cena dla konsumentów też ma być podobna ja TV Oled, więc może warto te kilka miesięcy poczekać na premierę :)
Tylko śmieszny rozmiar 75". Daliby coś z 90" za 20k zł i biorę :D
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
A po roku, w tej samej cenie 8k, a za 2 lata model modułowy z którego zrobisz w kilka minut 21:9, a w 3 roku jedno i drugie za pół ceny ;)
Spokojnie, za parę lat się pomyśli, niech tylko się unormuje sytuacja "z absolutną czernią", bo mnie tylko i wyłącznie to interesuje - jeżeli miałbym zmieniać, a jak widać zaczyna się coś dziać. Teraz na dzień dzisiejszy nic bym nie brał z droższych, czyli od 20k w górę.
Jeżeli faktycznie zrobi się nam konkurencja dla Oleda, to ja grzecznie czekam na rozwój sytuacji.
 

lukas32

New member
Jest juz info o 75' jutro zaczynają się targi CES 2019 trzeba śledzić, to będzie na pewno następca Oledów i godny konkurent, jeżeli chodzi o sprzedaż to wejdą, oby pojawiły się matryce 55'
 

JanVid

New member
... technologia może i słuszna lecz znając nasz lokalny grajdołek w którym każdy pośrednik na jakimkolwiek etapie dystrybucji towaru chce zarobić na Maybacha w rok to cena będzie zaporowa dla zwykłego Kowalskiego:eek:k:
 
Ostatnia edycja:

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Samsung szaleje z przekątnymi. 85 i 98" TV na CES :D Czym większa konkurencja w 80"+ tym lepiej. Będę miał na co wymienić TV za parę lat.
 
Do góry