LG 65E8,C8 czy Sony AF8?

maska123

New member
Witam,


Zastanawiam sie nad LG 65E8,ewentalnie tansza opcje C8 lub Sony AF8.
Czy ktos z obecnych porownywal jakosc obrazu i dzwieku wymienionych modeli?


Pytam,poniewaz ciezko znalezc E8,a wstepnie na tym modelu najbardziej mi zalezalo.


Dzieki
 

maska123

New member
Preferencje mam rodzinne:)
w dzien pewnie bajki,wieczorem Netflix po Apple Tv lub smart systemie TV.
Generalnie chcialbym miec przyzwoita jakosc dzwieku podczas ogladania filmow. Dlatego tez ostatnio zastanawialem sie nad OLEDem i sounbarem,ktorego wykorzystac moglbym rowniez do sluchania muzyki w ciagu dnia.
Co Kiki polecasz?


pozdrawiam


A jakie masz preferencje ?
 

oled1974

Banned
Witam,


Zastanawiam sie nad LG 65E8,ewentalnie tansza opcje C8 lub Sony AF8.
Czy ktos z obecnych porownywal jakosc obrazu i dzwieku wymienionych modeli?


Pytam,poniewaz ciezko znalezc E8,a wstepnie na tym modelu najbardziej mi zalezalo.


Dzieki

Witaj,
Miałem LG65C7V od maja 2018 do 14.09.2018.Po długich wizytach w MM i Saturn MM oraz Euro AGD w sierpniu gdzie podczas testowania obrazu na materiałach prywatnych z pendrive okazało się że C7 i C8 nie potrafią rozjaśnić obrazu bez rozjaśniania czerni, ale potrafi zrobic to Sony A1 i AF8 ( patrz moje posty ze zdjęciami testu LG oraz Sony).
Kupiłem Sony 65AF8 poustawiałem zgodnie z wytycznymi forumowiczów HDTV i obraz jest naprawdę dobry (czekam na kalibracę) zarówno w sporcie jak i filmie ( LG C7 miałem po profesjonalnej kalibracji i brakowało mi tego typowego "WOW", przy Sony mogę powiedzieć przed kalibracją "JEST", myślę że po kalibracji będzie to "WOW").
Kup Sony......
Szacunek
Oled 1974
 

maska123

New member
Czesc,


dzieki za informacje. Sony w salonach firmowych naprawde prezentuje sie super,martwi tylko wysokie lagi w grach,ale z tym napewno da sie zyc. Audio tez gra przyzwoicie,natomiast pewnym ograniczeniem jest grubosc TV(zamierzam go mocowac do sciany),ale pewnie po jakim czasie przestalbym zwracac na to uwage.
Zaraz przejrze Twoje poprzednie posty z porownaniem..
pozdrawiam
Witaj,
Miałem LG65C7V od maja 2018 do 14.09.2018.Po długich wizytach w MM i Saturn MM oraz Euro AGD w sierpniu gdzie podczas testowania obrazu na materiałach prywatnych z pendrive okazało się że C7 i C8 nie potrafią rozjaśnić obrazu bez rozjaśniania czerni, ale potrafi zrobic to Sony A1 i AF8 ( patrz moje posty ze zdjęciami testu LG oraz Sony).
Kupiłem Sony 65AF8 poustawiałem zgodnie z wytycznymi forumowiczów HDTV i obraz jest naprawdę dobry (czekam na kalibracę) zarówno w sporcie jak i filmie ( LG C7 miałem po profesjonalnej kalibracji i brakowało mi tego typowego "WOW", przy Sony mogę powiedzieć przed kalibracją "JEST", myślę że po kalibracji będzie to "WOW").
Kup Sony......
Szacunek
Oled 1974
 

maska123

New member
Moj budzet to maksymalnie Loewe Bild 3.65. Wyglada fajnie,natomiast recenzje ma srednie no I TV posiada tylko jedno wejscie z pelnym HDMI oraz brak ARC...Takze malo "przyszlosciowy model"
Niestety nie mialem okazji samemu ocenic jak gra,takze biore pod uwage oczywiscie inne modele.




Ile masz max kasy ?
Może Loewe ???
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Loewe działa inaczej, oni robią update oprogramowania i wyposażenia.
Więc możesz dostać co chcesz.
 

guti

New member
Testowałem 65cali C7 i C8 i AF8 ale nie pod kątem czerni bo wydawały mi się podobne tylko pod kątem płynności w szybkich scenach głównie w piłce nożnej i powiem tak że sony słabo a lg oba modele tragedia i nawet pracownik mm znający się trochę na sprzęcie bawił się z godzinę ustawieniami i nie dał rady ustawić by było chociażby akceptowalnie. Później na testy poszedł Philips 873 i w standardowych ustawieniach było podobnie ale po regulacji ustawień udało się uzyskać naprawdę dobry obraz w szybkich scenach zwłaszcza w piłce nożnej. Testy prowadziliśmy na materiale HD bo to mnie najbardziej interesowało bo póki co to narazie 90% oglądam w HD. W 4K wszystkie miały ekstra jakość w materiałach reklamowych i ciężko było stwierdzić który lepszy. Testowałem pod koniec lipca kiedy to LG C8 kosztował 15tys. teraz można było za 11,5 kupić ale brak płynności i artefakty w szybkich scenach zniechęciły mnie i ten słaby czarny przy dużym rozjaśnieniu. Postanowiłem się wstrzymać do wczoraj i zakupiłem totalnie w ciemno jedynie przeglądając kilka testów i filmików na youtube najnowszego przedpremierowego PHILIPSA 65OLED903 który zdobył EISA AWARDS Home Theatre TV 2018/2019. Ma ponoć najlepszy dźwięk ze wszystkich tv i wedle niektórych testów najlepszy obraz. Zaryzykowałem i wziąłem w ciemno za 15tys w euro bo dodatkowo dostane przedpremierowo słuchawki bezprzewodowe B&W za 1700 gratis to jest do końca msc i tylko wczoraj była jeszcze karta podarunkowa na 1500. W innym sklepie za 19tys ale to przegięcie bo w Niemczech przedpremierowo 3500euro a to jest też 15tys.
W czwartek popołudniu lub piątek ma dojść do mnie to potestuje i podzielę się opinią. Czy E8 będzie miało lepszy obraz od C8 nie wiem ale jest to wątpliwe. Raczej tylko dźwięk i design.
 

maska123

New member
Hmm. dzieki za odpowiedz.
Troche zaskoczylem nmie informacja o C8. Czytalem sporo recenzji i rzadko kiedy testerzy umieszcali taka informacje. Jak widac nie ma Oleda idealnego:)
Philips prezentuje sie swietnie z super wbudowanym naglosnieniem,natomiast btak obslugi DV to juz spora restrykcja. Sprzet bedzie podlaczony do Apple TV 4k takze chcialbym miec ta opcje w TV.Moze wtedy E8,tylko czy dzwiek z waskiej wbudowanej belki sprosta wymaganiom?


Testowałem 65cali C7 i C8 i AF8 ale nie pod kątem czerni bo wydawały mi się podobne tylko pod kątem płynności w szybkich scenach głównie w piłce nożnej i powiem tak że sony słabo a lg oba modele tragedia i nawet pracownik mm znający się trochę na sprzęcie bawił się z godzinę ustawieniami i nie dał rady ustawić by było chociażby akceptowalnie. Później na testy poszedł Philips 873 i w standardowych ustawieniach było podobnie ale po regulacji ustawień udało się uzyskać naprawdę dobry obraz w szybkich scenach zwłaszcza w piłce nożnej. Testy prowadziliśmy na materiale HD bo to mnie najbardziej interesowało bo póki co to narazie 90% oglądam w HD. W 4K wszystkie miały ekstra jakość w materiałach reklamowych i ciężko było stwierdzić który lepszy. Testowałem pod koniec lipca kiedy to LG C8 kosztował 15tys. teraz można było za 11,5 kupić ale brak płynności i artefakty w szybkich scenach zniechęciły mnie i ten słaby czarny przy dużym rozjaśnieniu. Postanowiłem się wstrzymać do wczoraj i zakupiłem totalnie w ciemno jedynie przeglądając kilka testów i filmików na youtube najnowszego przedpremierowego PHILIPSA 65OLED903 który zdobył EISA AWARDS Home Theatre TV 2018/2019. Ma ponoć najlepszy dźwięk ze wszystkich tv i wedle niektórych testów najlepszy obraz. Zaryzykowałem i wziąłem w ciemno za 15tys w euro bo dodatkowo dostane przedpremierowo słuchawki bezprzewodowe B&W za 1700 gratis to jest do końca msc i tylko wczoraj była jeszcze karta podarunkowa na 1500. W innym sklepie za 19tys ale to przegięcie bo w Niemczech przedpremierowo 3500euro a to jest też 15tys.
W czwartek popołudniu lub piątek ma dojść do mnie to potestuje i podzielę się opinią. Czy E8 będzie miało lepszy obraz od C8 nie wiem ale jest to wątpliwe. Raczej tylko dźwięk i design.
 

oled1974

Banned
Testowałem 65cali C7 i C8 i AF8 ale nie pod kątem czerni bo wydawały mi się podobne tylko pod kątem płynności w szybkich scenach głównie w piłce nożnej i powiem tak że sony słabo a lg oba modele tragedia i nawet pracownik mm znający się trochę na sprzęcie bawił się z godzinę ustawieniami i nie dał rady ustawić by było chociażby akceptowalnie. Później na testy poszedł Philips 873 i w standardowych ustawieniach było podobnie ale po regulacji ustawień udało się uzyskać naprawdę dobry obraz w szybkich scenach zwłaszcza w piłce nożnej. Testy prowadziliśmy na materiale HD bo to mnie najbardziej interesowało bo póki co to narazie 90% oglądam w HD. W 4K wszystkie miały ekstra jakość w materiałach reklamowych i ciężko było stwierdzić który lepszy. Testowałem pod koniec lipca kiedy to LG C8 kosztował 15tys. teraz można było za 11,5 kupić ale brak płynności i artefakty w szybkich scenach zniechęciły mnie i ten słaby czarny przy dużym rozjaśnieniu. Postanowiłem się wstrzymać do wczoraj i zakupiłem totalnie w ciemno jedynie przeglądając kilka testów i filmików na youtube najnowszego przedpremierowego PHILIPSA 65OLED903 który zdobył EISA AWARDS Home Theatre TV 2018/2019. Ma ponoć najlepszy dźwięk ze wszystkich tv i wedle niektórych testów najlepszy obraz. Zaryzykowałem i wziąłem w ciemno za 15tys w euro bo dodatkowo dostane przedpremierowo słuchawki bezprzewodowe B&W za 1700 gratis to jest do końca msc i tylko wczoraj była jeszcze karta podarunkowa na 1500. W innym sklepie za 19tys ale to przegięcie bo w Niemczech przedpremierowo 3500euro a to jest też 15tys.
W czwartek popołudniu lub piątek ma dojść do mnie to potestuje i podzielę się opinią. Czy E8 będzie miało lepszy obraz od C8 nie wiem ale jest to wątpliwe. Raczej tylko dźwięk i design.

Cały sierpień biegałem po elektromarketach z własnym dyskiem i kompletnie niezgadzam się z Twoim stwierdzeniem że AF8 słabo sobie radzi z szybkim ruchem a tym bardziej w piłce nożnej....
Ja ogladam mecze z NC+ oraz Polsat-u i obraz jest bardzo dobry oraz płynny, nie ma przycinania zacinania, SMUŻENIA a może włączyłeś polska ligę bo tam te nieroby to chodzą po murawie zamiast biegać.Nigdzie w żadnym teście w necie na całym świecie nikt nie napisał że AF8 nie radzi sobie z płynnością w szybkich scenach.Może kolego testowałeś lcd Sony bo tam w niektórych modelach faktycznie japończycy mieli problem z płynnością obrazu.
Zgadzam się z forumowiczami że jeżeli chodzi o jakość obrazu to Panasonic jest dla mnie nr 1 jeżeli chodzi o OLED.Ale miałem określona kwotę na TV i na więcej mnie nie było stać, więc kupiłem nr 2, czyli 65AF8.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dla niebieskich członków forum 65Oled 903- dużo, dużo , dużo taniej.
Oled Philipsa na testy 903 będzie w przyszłym tygodniu.
 

guti

New member
No i lipa tv przyszedł z uszkodzoną matrycą tj uszkodzenie mechaniczne punktowe z kilkunasto centymetrową rysą o dziwo karton był cały. Nie wiem kiedy i na jakim etapie powstało. Dobrze że zamieniłem kuriera do domu na dostawę do sklepu więc nie będę czekał na reklamację tylko w poniedziałek lub środę dostanę nowy. Przesyłam fotę
 

Attachments

  • 20180928_171022.jpg
    20180928_171022.jpg
    264,7 KB · Wyś: 155

guti

New member
No i lipa tv przyszedł z uszkodzoną matrycą tj uszkodzenie mechaniczne punktowe z kilkunasto centymetrową rysą o dziwo karton był cały. Nie wiem kiedy i na jakim etapie powstało. Dobrze że zamieniłem kuriera do domu na dostawę do sklepu więc nie będę czekał na reklamację tylko w poniedziałek lub środę dostanę nowy. Przesyłam fotę
Uratowało mi dużo czasu i stresów to że zgodziłem się na wypakowanie i sprawdzenie w sklepie. Nigdy nic nie otwieram jak niebma uszkodzeń kartonu a tu taki szok.
 

mariusz_z

New member
Mam bardzo dużo wątpliwości ci do posta w którym ktoś pisze ze testuje w sklepie tv i robi to lepiej niż naście różnych serwisów testowych. W dodatku znajduje bug’a który nie powinien się zdarzać. Szczerze, wątpię. O co chodzi?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

guti

New member
A na co liczyłeś, przecież kupiłeś Chińskie TP VISION.....................a za tę kwotę mogłeś kupić telewizor.............
TP vision kupił 70% akcji i jest inwestorem prace rozwojowe są nadal w Holandii a fabryka na całą Europę część Afryki i Rosję jest w Polsce w Gorzowie Wielkopolskim ponad 2500osób tam pracuje i tam powstają niemal od zera. Elektronika tam powstaje a to teraz serce tv bo matryce są i tak wszystkie są LG. Jeśli wspieram Polski biznes to też dla mnie jakiś atut. Sony na Słowacji a Panasonic na Turcji i w Czechach.



https://youtu.be/TjgcI4uqie8
 

guti

New member
Witam,
Kolego mam potężną awersje do Philipsa po modelu 8102, i nie mogę się przełamać bez względu czy to Oled czy LCD. Upłynie jeszcze dużo wody w Odrze nim coś zmieni się w tej kwestii. Zresztą Philips także sam zapracowal na taką opinię, wystarczy poczytać posty na tym szacowany forum. Oczywiście ile ludzi tyle samo gustów i każdemu będzie się podobać co innego.
Pozdrawiam
Tylko OLED
W kineskopach Philips i Sony były najlepsze a już w LCD była porażka. Faktycznie Philips dopiero w ostatnim czasie podgonił jakość bo długo było słabo ale Sony tez kilka pierwszych lat LCD bylo słabe. Trzeba patrzeć bieżąco bo tak naprawdę to każda z tych znanych firm miała lepsze i gorsze lata. Weźmy choćby telefony Nokia które zgarniały większość rynku by nagle z niego zniknąć na parę lat i znów wracają robiąc naprawdę przyzwoite modele chociaż sam używam od lat tel. Samsunga seria NOTE 8.
 

guti

New member
Obraz jest świetny na 65OLED903. NC+ w HD świetnie skaluje. Youtube też wygląda ekstra jak i NETFLIX w 4K. Bardzo dobrze świeci naprawdę jasna matryca. Bardzo płynny obraz bez artefaktów. Android chodzi płynnie bez przymuleń i nie zawiesza się. Dźwięk jak na TV jest świetny i wiele soundbarów zewnętrznych nie ma szans. Bardzo dynamiczny i przestrzenny oraz szczegółowy wystarczająco głośny by zrobić małą imprezkę. Bas też przyzwoity ale jednak to nie subwoofer chociaż i tak nie spodziewałem się takiego efektu. Jestem mega zadowolony. Jest efekt "WOW" dla każdego kto zobaczy pod względem obrazu i dźwięku i chyba o to chodziło a do tego Ambilight też uprzyjemnia oglądanie i nie trzeba włączać dodatkowego oświetlenia jak ma to miejsce w innych tv.
Na razie na nóżkach stoi bo nie ma czasu zawiesić.

20181007_224230.jpg
 
Do góry