LG 65E8,C8 czy Sony AF8?

guti

New member
Wszystkie zdjęcia robione telefonem.
20181008_000450.jpg
 

mariusz_z

New member
Witaj,
Miałem LG65C7V od maja 2018 do 14.09.2018.Po długich wizytach w MM i Saturn MM oraz Euro AGD w sierpniu gdzie podczas testowania obrazu na materiałach prywatnych z pendrive okazało się że C7 i C8 nie potrafią rozjaśnić obrazu bez rozjaśniania czerni, ale potrafi zrobic to Sony A1 i AF8 ( patrz moje posty ze zdjęciami testu LG oraz Sony).
Kupiłem Sony 65AF8 poustawiałem zgodnie z wytycznymi forumowiczów HDTV i obraz jest naprawdę dobry (czekam na kalibracę) zarówno w sporcie jak i filmie ( LG C7 miałem po profesjonalnej kalibracji i brakowało mi tego typowego "WOW", przy Sony mogę powiedzieć przed kalibracją "JEST", myślę że po kalibracji będzie to "WOW").
Kup Sony......
Szacunek
Oled 1974

Nie dawało mi to spokoju, poszedł więc do MM i zrobiłem testy. To co piszesz o rozjaśnianiu czerni to nie jest prawda. Wiem co widziałem, proszę mnie więc nie przekonywać, pozostańmy przy swoich opiniach. Ja wiem, że jak tylko nadejdzie odpowiednia pora zawiśnie u mnie 55C8 lub 65C8, nie a nie żadne SONY, które jest OK, ale w stosunku cena do jakości raczej przegrywa z LG.
 

mariusz_z

New member
Witam,

Szanowny forumowiczu, nigdzie nie pisałem o rozjaśnianiu czerni tylko o rozjasnianiu obrazu i jak wówczas zachowuje się dany TV:

> SUWAK - JASNOŚĆ na 100%

Zdjęcia niestety obnażają niedoskonałość LG C7 (miałem pod strzechą przez 4 miesiące czyli cały Mundial to wiem co piszę) i C8.
Podczas zabawy z wymienionymi tutaj TV nawet "kozacy" w sprzedaży w Euro i MM przyznawali mi racje że coś jest narzeczy.(podesłać zdjęcia czy mam nakręcić Ci film z takiej prezentacji).
Bardzo Cię proszę nie przesadzaj bo aktualnie różnica pomiędzy 65C8 a Sony 65AF8 to niespełna 800 PLN.(zakupy internetowe).

Pozdrawiam
oled 1974
"NIGDY WIĘCEJ LCD"

p.s.
Wczoraj moja żona mnie mocno zaskoczyła bo wypaliła tekstem: "że ten sony to wyświetla obraz jakis taki dokładny i ostry nie to co ten lg , nie obraź się ale był jakiś taki słaby."Jak kobieta wyraża swoja opinię na temat dwóch TV w taki sposób to chyba jest coś na rzeczy, tym bardziej że kobiety widzą trochę więcej i dokładniej ponadto nie są daltonistami jak większość mężczyzn.

Widzę ze już sam nie wiesz co i komu napisałeś. Poczytaj dokładnie swoje wpisy, ja ci sprawy nie będę ułatwiał. Co do cen są różne, a sama różnica zależy od tego co porównujesz, natomiast średnia różnica jaką udało mi się zauważyć 3 000 zł, a nie 800. Być może jest lekko większa może mniejsza ale nie o to tu chodzi. Poza tym AF8 jest na matrycy z poprzedniego roku, z Androidem który nie pomaga i Acoustic Surface, który do mnie nie przemawia. Ale nie o to chodziło prawda, ja nie zgadzam się ze stwierdzeniem że wraz z rozjaśnianiem rozjaśnia się również czerń, co napisałeś.
 

mariusz_z

New member
Nie moge ponownie wgrać zdjęć już zamieszczonych tutaj na forum, blokuje mnie zarządca forum, ale są one zamieszczone na szacownym forum.Więc jeżeli tego nie widzisz to musisz udać się do specjalistów od okulistyki.
Odnośnie matrycy użytej w seri AF8 to są to matryce z roku 2018, wystarczy poczytać troszeczkę w internecie i bardzo proszę bez ściemniania i wprowadzania w błąd internautów.Zamieszczam zdjęcie tabliczki znamionowej mojego TV zakupionego 14.09.2018, więc nawet trudno mi było by uwierzyć że w sierpniu 2018 montowane są matryce z 2017.Tym bardziej że ten model tarfił do sprzedaży pod koniec kwietnia 2018 i juz w tedy były nontowane wyświetlacze z roku 2018, które różnią się ułożeniem i wielkością pikseli względem matryc z 2017 r.

Rzeczywiście, matryca jest z 2018 roku, ale nie w tym rzecz. Rzecz w tym, że LG nie rozjaśnia czerni przy rozjaśnianiu obrazu tak jak pisałeś w jednym z postów.
Pozdrawiam i kończę, ten wątek.
 

guti

New member
Z testu 65OLED903 ze stronki www.trustedreviews.com
Panasonic FZ950 / 952 OLED oferuje kilka pięknie udekorowanych i naturalnych zdjęć OLED, ale nie dostarcza tak agresywnie HDR.


Telewizory OLED firmy AF8 firmy Sony oferują także wiele kolorów i kontrastu, ale wyglądają nieco nudniej niż zestaw Philipsa i obecnie cierpią na ściemnienie, jeśli obserwowane elementy zawierają statyczne elementy obrazu. System wykorzystujący ekran do generowania dźwięku przez AF8 zapewnia przyjemnie dużą skalę i otwartą scenę dźwiękową, chociaż brakuje mu basów jak w dźwięku OLED903.

Seria E8 firmy LG jest na papierze wyzwaniem dla OLED903 dzięki potężnemu systemowi dźwiękowemu Dolby Atmos. W rzeczywistości jednak model Philips brzmi znacznie lepiej - zwłaszcza jeśli chodzi o unikanie zniekształceń i otwieranie skali w celu obsługi scen akcji.
 

Pingwinek

Banned
A mnie zastanawia co daje Dolby Atmos w telewizorze??? Jakieś głośniki są ustawione do góry ???
Jedynie co mi przychodzi do głowy to, że LG może przekazać dalej ścieżke atmos w DD+ nadawanym przez netflix
 

Nurnik

New member
Jesteś pewien że wiesz którym suwakiem rozjaśnia się obraz w LG? Z tego co wiem służy do tego suwak oled light a nie brightness.

Wysłane z mojego HTC U11 przy użyciu Tapatalka
 

guti

New member
Nie moge ponownie wgrać zdjęć już zamieszczonych tutaj na forum, blokuje mnie zarządca forum, ale są one zamieszczone na szacownym forum.Więc jeżeli tego nie widzisz to musisz udać się do specjalistów od okulistyki.
Odnośnie matrycy użytej w seri AF8 to są to matryce z roku 2018, wystarczy poczytać troszeczkę w internecie i bardzo proszę bez ściemniania i wprowadzania w błąd internautów.Zamieszczam zdjęcie tabliczki znamionowej mojego TV zakupionego 14.09.2018, więc nawet trudno mi było by uwierzyć że w sierpniu 2018 montowane są matryce z 2017.Tym bardziej że ten model tarfił do sprzedaży pod koniec kwietnia 2018 i juz w tedy były nontowane wyświetlacze z roku 2018, które różnią się ułożeniem i wielkością pikseli względem matryc z 2017 r.
Co to za stara technologia, że pobór mocy do 510W. Stare plazmy 50-60 cali tyle pobierały.
Philips 65OLED903 pobiera znacznie mniej a świeci jaśniej
 

Attachments

  • 20181012_190151_001.jpg
    20181012_190151_001.jpg
    653,9 KB · Wyś: 121

guti

New member
oled 1974 dodał zdjęcie tabliczki znamionowej SONY 65" AF8 na której jest 510W a nie 60. Na swojej starej plaźmie Samsunga 50" miałem 450W
 

mariusz_z

New member
Ty parterze do rozmów tylko to ci zostało bo jesteś ślepy i nie widzisz nic na zdjęciach, to co trzeba zrobić żebyś poszedł po rozum do głowy i poskładal sobie wszystko patrząc na zdjęcia jak jest rozjaśniany obraz suwakiem jasność w kilku modelach konkurencyjnych firm. To czarny robi się szary nie widzisz tego, wszyscy widzieli tylko nie murgrabia. Idź do mm i poproś o pilota a następnie przycisnij + na suwaku "jasność" zobaczysz co się stanie.....

Bez pozdrowienia
Oled1974

p. s.
Sory jaki rozum jak ktoś ma dziedziczenie syf zamiast mózgu i klapki na oczy.
Nic tylko współczuć.
Coś z tobą jednak jest nie tak. I szkoda czasu na dysputy z taką osobą.
 

arielio

New member
Panowie.

A z trochę innej beczki. Jak oceniacie serwisy tych producentów ? U mnie w planach zakupowych pozostał LG C8, Panasonic 800, Sony AF9 (liczę że cena się nieco zrówna z pozostałymi za 2-3 miesiące) w 65 calach. Z tego co czytam, to po kalibracji, różnice sa jednak minimalne (niestety na niekorzyść LG, na który byłem najbardziej nastawiony ze względu na multimedia ), więc myślę o nowym kryterium wyboru - serwis gwarancyjny, np w przypadku wypaleń. Używam plazmy Panasa VT20 od lat i wypałen nie mam, więc się tego nie boje ALE (jak to mówią) - licho nie śpi. Jak mam wydać 11 tysięcy na tv, to nie chce mieć w głowie zmartwień tylko cieszyć się obrazem. Słyszałem, że LG wymienia matryce na nowe raczej bez problemy (oczywiście nie liczę bandingu), a jak jest w Panasoniku i Sony ? Nic o OLEDowych naprawach u nich nie ma w sieci. I nie wiem czy to przez statystykę - LG sprzedaje duuzo więcej, czy przez lepszą kontrolę jakości. Kusi mnie też możliwość przedłużenia gwarancji w Sony. Gwarancja producenta to gwarancja producenta....
Będę wdzięczny za podzielenie się opiniami.

Dzięki !
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
No to sprawdzam:
https://www.eisa.eu/awards/home-theatre-display-video/
Żaden Oled Sony i żaden Oled Panasonica nie został wyróżniony przez branżowych dziennikarzy z całego świata.

eisa members

Australia
Austria
Belgium
Bulgaria
Canada
Croatia
Czech
Denmark
Finland
France
Germany
Greece
Hong Kong
Hungary
India
Italy
Japan
Netherlands
Norway
Poland
Portugal
Russia
Serbia
Slovakia
Spain
Sweden
UK
USA
Ukraine

ŻADEN Oled SONY żaden OLED Panasonica. !!!

Philips 2 nagrody EISA !!!
LG jedna nagroda Eisa.


Ale co tam dziennikarze branżowi - przecież Ty wiesz najlepiej .
Więcej pokory !
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Philips OLED 903 wygrywa kolejny ślepy test:
https://www.pc-magazin.de/ratgeber/...oled-shootout-des-video-magazins-3200055.html

" 23 października magazyn wideo ( PC MAGAZIN ) zaprosił 35 czytelników, aby dołączyć do BMW World w Monachium jako jury. Uczestnicy powinni decydować na podstawie różnych filmów i klipów wideo, które pokazują najlepszy obraz telewizyjny.
W przyciemnionym pokoju cztery 65-calowe telewizory OLED stały obok siebie dokładnie na tej samej wysokości. Uczestnicy otrzymali kwestionariusze, aby pomóc im zaznaczyć ich preferencje (lub preferencje) dla każdego klipu. Zostały one tak dobrane, aby łatwo różnicować pewne cechy, takie jak ostrość, kontrast, czerń, neutralność kolorów, hałas lub przejrzystość ruchu. Aby zapobiec ewentualnym wadom kąta widzenia, czytniki wideo były w stanie zaimplementować w dowolnym momencie.
Aby test przebiegał całkowicie niezależnie i obiektywnie, ramy telewizorów były całkowicie zamaskowane, a dolne obszary ukryte. W ten sposób ukryte zostały logotypy producentów oraz charakterystyczne stopy. Telewizory zostały oznaczone tylko literami A, B, C i D. Ponadto, przy każdej zmianie źródła, przed telewizorami trzymano zasłonę. W ten sposób uniknięto, że informacje były widoczne na ekranach, które mogłyby ujawnić producenta.
Procedura testu odbyła się w dwóch fazach. W pierwszym kroku wszystkie telewizory zostały przedstawione w trybie kalibracji. szef testowania wideo Roland Seibt, certyfikowany kalibrator isf (Levels III) i współprowadzący HDR, zoptymalizował telewizory do ich najbardziej naturalnej formy prezentacji. Następnie jury zostało pokazane dwa razy jedenaście klipów, począwszy od hałaśliwej Netflix SD do UHD Blu-ray z HDR.
Philips zdobył 33% głosów, a Panasonic zapewnił sobie drugie miejsce z 23%. 22% uczestników stwierdziło, że nie mogą wybrać ulubionego. Jakość obrazu była prawie na tym samym wysokim poziomie.
W drugiej fazie telewizory zostały przełączone na tryb "dynamiczny" TV, w którym producenci prezentują maksymalną wydajność procesorów swoich urządzeń i wszystkie wzmacniacze obrazu są aktywowane. Ponownie pokazano tę samą zawartość.
Tym razem, przy prawie żadnym wstrzymaniu się, ponad dwie trzecie uczestników głosowało na Philipsa . Panasonic zajął drugie miejsce z 18% głosów.
Po zakończeniu strzelaniny uczestnicy zostali zapytani, który tryb (dynamiczny lub skalibrowany) najbardziej im się spodobał. Oba tryby były prawie takie same.
Wreszcie, magazyn wideo zaprosił również jedzenie i napoje do działu gastronomicznego w BMW Welt, gdzie wieczór był jeszcze bardziej słodzony dla jednego z uczestników. Daniel P. wygrał zupełnie nowy telewizor OLED firmy Philips. "

Philips to nie Philips :) - strona 17 - Kino domowe - Audiostereo.pl - strona 17
 
Do góry