TV 40-45 cali pod PC

MRKJ

New member
[FONT=&quot]Witam[/FONT]


[FONT=&quot]Poszukuje TV w granicach 40-45 cali rozdzielczości 4K który będzie służył mi jako monitor pod PC. [/FONT]

[FONT=&quot]Szukam TV głównie do pracy, przeglądania stron www, oglądania filmów i meczu, ale także do grania. Szukałem TV na własną rękę, ale rynek jest na tyle duży, że samemu mam wielki problem z znalezieniem odpowiedniego modelu. Zależy mi na dobrym odwzorowaniu kolorów, chroma 4:4:4, dobrym i wyraźnym obrazie zarówno z bliska jak i dalszej odległości i niskim input lagu[/FONT]


[FONT=&quot]1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? [/FONT][FONT=&quot]10m[/FONT][FONT=&quot]
[/FONT][FONT=&quot]2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 1,5 - 5m[/FONT][FONT=&quot]
[/FONT][FONT=&quot]3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-2[/FONT][FONT=&quot]
[/FONT][FONT=&quot]4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne Na wprost głównie[/FONT][FONT=&quot]
[/FONT][FONT=&quot]5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Domyślnie wisieć[/FONT][FONT=&quot]
[/FONT][FONT=&quot]6. Jak słońce świeci w pokoju ? Praktycznie brak, okna od północy, słońca nigdy nie ma [/FONT]
[FONT=&quot]7. Jaki masz obecnie telewizor ? [/FONT][FONT=&quot]Dwa monitro
[/FONT][FONT=&quot]8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Niski inputlag, dobrą ostrość, dobre odwzorowanie kolorów [/FONT][FONT=&quot]
[/FONT][FONT=&quot]9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? 4K[/FONT][FONT=&quot]
[/FONT][FONT=&quot]10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? PC, Dekoder [/FONT]
[FONT=&quot]11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 3-8[/FONT][FONT=&quot]
[/FONT][FONT=&quot]12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? bez znaczenia[/FONT][FONT=&quot]
[/FONT][FONT=&quot]13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? netflix, mecze, gry itp[/FONT][FONT=&quot]
[/FONT][FONT=&quot]14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Tylko z PC[/FONT]
[FONT=&quot]15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? 30% używania TV
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorami[/FONT]
[FONT=&quot]
[/FONT][FONT=&quot]17. Preferencje co do wielkości? 40-45[/FONT][FONT=&quot]
[/FONT][FONT=&quot]18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Słabe oddanie kolorów, brak czerni, duży input lag[/FONT]
[FONT=&quot]19. Preferencje co do marki ? Brak[/FONT][FONT=&quot]
[/FONT][FONT=&quot]20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie[/FONT]
[FONT=&quot]21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ?+/-2500[/FONT]
[FONT=&quot]22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? nie[/FONT]
 

MRKJ

New member
Ten? ceneo. pl/43987913#tab=click

Nazwa ta sama tylko cenowo inaczej i Hz się nie zgadzają, ale strzelam, że to błąd.

Fajnie wygląda, tylko input lag trochę wysoki (40)
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
Ten? ceneo. pl/43987913#tab=click

Nazwa ta sama tylko cenowo inaczej i Hz się nie zgadzają, ale strzelam, że to błąd.

Fajnie wygląda, tylko input lag trochę wysoki (40)




Tv Panele są 60 Hz i 120 Hz i można trafić i na 200Hz ale to już nie ma chyba , innych opcji nie ma
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Niestety nie można trafić na 200Hz - bo nie są produkowane.
Za 2599 zł masz nowego {Philips 55PUS7303.
 

darekpoznan

New member
podłączę się pod wątek:
szukam TV 40-49 cali pod PC, ale musi spełniać 2 warunki:
1) matryca matowa - wykluczam wykończenie glossy i semiglossy
2) regulacja jasności podświetlenia FlickerFree, a nie PWM
Do tej pory przetestowałem kilka modeli - najlepszy pod względem jakości obrazu i z podświetleniem FlickerFree był Sony FW-43XE8001, ale wadą nie do zaakceptowania była błyszcząca matryca…

P.S. Czy może znacie sposób na zmatowienie matrycy - np. poprzez naklejenie folii matującej?
 

MRKJ

New member
Okej, przejrzałem i ten Philips PUS7303 wydaje się ok, niski input lag, matryca VA, mam jeszcze pytanie czy model z 43 i 50 calowe mają taka samą matrycę jak ten 55? Często te 55 mają inną niż te mniejsze

43: displayspecifications[.]com/en/model/3df110ba
50: displayspecifications[.]com/en/model/553d10b9
55: displayspecifications[.]com/en/model/76dd10b8
 
Do góry