Pora na zmianę. 55-60'', 4K

akcent76

New member
#cross #forum

Dzień dobry, nadszedł czas aby dokonać wymiany leciwego już Sharpa Aquosa na coś nowego. Pod kątem jakości, muszę przyznać, że warto było wówczas szukać modelu "Made in Japan" (za bodajże 7000 zł), bo przez te 12 lat nie było potrzeby serwisować NIC. Niestety nie wiem, czy w dalszym ciągu japońska produkcja wybija się ponad standardy koreańskie, czy europejskie - także to pierwsze pytanie do fachowców-praktyków.

Oczekiwania względem TV: praca kilka godzin dziennie. Głownie sport (piłka nożna) i kanały newsowe. Czasem film - głownie z VOD nc+ lub HBO. Celowo wskazałem piłkę nożną, bo od samego początku nie byłem zachwycony z jakości przekazu kopniętej futbolówki (smużenie).

TV zawiśnie na lekko nasłonecznionej ścianie, w pokoju ok. 30 m2. Zamocowany będzie na wysięgniku z opcją ustawienia kierunkowego (przy okazji prośba o polecenie sprawdzonych mocowań).

Generalnie zupełnie wypadłem z tzw. obiegu, a i oczekiwania znacznie zmalały (nie ten wiek). Cenię dobry dźwięk, ale w razie konieczności przepinam na zewnętrzne audio. Poczytałem wiele opinii na stronach i forum, i wiem, że nie wiem :). Nie wiem, czy artykuł nie jest aby sponsorowany, a komentarze opłacone. LG, Panasonic, Sony, Samsung. Banał, ale faktycznie te marki w moim prywatnym rankingu przewijają się najczęściej. Nie potrafię wskazać, czy szukam OLED, czy nie. Chciałbym, aby to było uczciwe 4K, bez ryzyka wypalenia logo stacji, wysokiej klasy ekologicznej, WIFI oraz możliwie długim okresie gwarancyjnym. Uff... Cena ok. 5000-6000 zł. Myślę, że po szale związanym z zakupami "pod Mundial" powinienem być w stanie 'upolować' wystarczająco dobry model.
Z góry dziękuję i zaznaczam, że mam wynotowane już 3-4 modele, ale nie chciałbym sugerować toku sugestii. Być może jestem totalnie w błędzie :)
Miłego.

#cross #forum
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To na Oleda kasy nie wystarczy.
Cena wskazuje na Philipsa 65pus 8102 za 5999 zł z pakietem.
To jedyny model z pełnym podświetleniem.

Chyba ze zostajesz z wielkością 55" to Oled Pilipsa 55Pos9002 z pakietem za 5999 zł.
 
Ostatnia edycja:
Do góry