LG 65b7v + PsPro - ograniczenie do YUV44 podczas uruchamiania gier

bezel

New member
Witam,

Posiadam LG 65b7v oraz konsolę PS4 Pro wszystko spięte kablem HDMI przeznaczonym do wyświetlania materiałów UHD (Purelink ProSpeed Series PS3000-040).

Przy włączeniu uzrądzeń wszystko jest git tzn, TV wyświetla obraz 4k HDR z paletą barw RGB. Problem zaczyna się gdy uruchamiam grę z obsługą HDR. Następuję wtedy zmiana tzn ograniczenie palety barw z RGB do YUV 422. W konsoli w informacji o wyjściu wyświetlany jest taki komunikat:

YUV422 (HDR)

Ze względu na ograniczenia standardu HDMI 2.0 co do szybkości przesyłania sygnału podczas wyświetlania zawartości 4K HDR przy częstotliwości 60Hz zamiast formatu koloru RGB zostanie użyty format YUV422 lub YUV420.

Czy u Was też się tak dzieje ?

Jest sporo osób które twierdzą, że działa u nich pełna paleta kolorów RGB.

Co robić ?

Dziękuję za odpowiedzi.

Pozdrawiam
Szymon
 

basket4rap

Member
Bez reklam
Przy 4K i 60hz nie da się fizycznie przeskoczyć tego (przez ograniczenia standardu hdmi 2.0) aby poszła przy takich parametrach chroma 4:4:4 (zresztą to ma sens tylko przy PC i tak). Także wszystko jest w porządku, a osoby które piszą, że im tak idzie to albo piszą nieprawdę albo kłamią :)
 

bezel

New member
Kolega twierdzi, że przed aktualizacją***konsoli PS4pro działało mu to na 100% w pełnej palecie barw.

Inny gdzieś na forum pisze, że u niego jest ten sam "problem",a jak podepnie konsole kolegi na tym samy kablu do tego samego tv to jest pełne RGB.

Jeszcze na innych forach ludzie twierdzą, że dzieje się***tak gdyż niektóre konsole mają "wadę***fabryczną" :D

Sam nie wiem co mam o tym myśleć bo najzwyczajniej w świecie się na tym nie znam. Jakby nie to, że kolega zwrócił mi uwagę na ten fakt to nawet bym się nie zorientował, że podczas uruchamiania gry obniża się paleta kolorów do YUV422 (w menu jest odblokowane pełne RGB)
 

basket4rap

Member
Bez reklam
Wiele ludzi pisze różne rzeczy. Niestety mamy zasyp ogromu złych informacji. Prowadziłem kiedyś korespondencję z DELLem (e-mailową i telefoniczną) i tam wszyscy z infolinii, z działów specjalnych, i po konsultacjach z jakimś ich "trenerem") nie mieli pojęcia o tym, że pełna chroma nie działa przy 10 bitach, 60hz i 4k. Dla lepszego rozeznania załączam Ci tę tabelkę: https://sep.yimg.com/ay/yhst-25967117716530/1x8-hdmi-2-0-splitter-with-edid-management-9.gif
 

bezel

New member
Wiele ludzi pisze różne rzeczy. Niestety mamy zasyp ogromu złych informacji. Prowadziłem kiedyś korespondencję z DELLem (e-mailową i telefoniczną) i tam wszyscy z infolinii, z działów specjalnych, i po konsultacjach z jakimś ich "trenerem") nie mieli pojęcia o tym, że pełna chroma nie działa przy 10 bitach, 60hz i 4k. Dla lepszego rozeznania załączam Ci tę tabelkę: https://sep.yimg.com/ay/yhst-25967117716530/1x8-hdmi-2-0-splitter-with-edid-management-9.gif

Dziękuję za wyjaśnienie i pozdrawiam serdecznie.

Szymon
 
Do góry