OLED a PC -> Fotografia :)

wanakamura

New member
Cześć,
Temat jest taki, od wielu lat zamiast na monitorach pracuje na telewizorach :).
Chodzi o rozmiar, ma znaczenie.

Obecnie mam 39 calowego SEIKI którego kolory działają jak działają w końcu to matryca 6 bitowa.

Ale w swoim czasie to była jedyna szansa na 4K za 500 USD :).
Więc zacząłem przeglądać testy OLEDów i już wiem mniej więcej że są zdrady. Tu niby matryca 10 bitowa ale w trybie PC działa 8 bitowo etc.
I pytanie czy ktoś już przebrnął przez temat i może podpowiedzieć jaki OLED 55 cali. Ma pełne 10 bitów obsługuje 120Hz daje się równo skalibrać i nie kosztuje majątku :D.
Oczywiście przydał by się niski imput lag :)
A Seiki to ciekawy model bo pewien gość zrobił do niego custom moda dającego 4K 120Hz
Pozdrawiam
 

basket4rap

Member
Bez reklam
Lg b7 jest za około 5 tys. Natomiast przez ograniczenia przepustowości kabli obecnie żaden tv nie obsłuży 4k, 10 bitów i 100/120hz. Maksymalnie 4k, 8 bitów przy 60hz, ewentualnie 4k, 10 bitów przy 30hz (a i tak to wszystko jednak przy chromie 4:2:0, a nie pełnej 4:4:4). 120hz, chroma 4:4:4 tylko jedynie przy fullHD, ale również max 8 bitów.
 

wanakamura

New member
Cześć,
Przepraszam za niespieszną odpowiedź ale utknąłem w "życiu" :)

Mi w zupełności wystarczy 60 Hz 4K i 4:4:4, Karty potrafią już to udźwignąć, tak jak i 10 bitową precyzje. Do pracy 30Hz jest wystarczające :) jak będzie 60Hz to będzie całkowicie wystarczająco.

Powód aby wybrać OLED to poza rozbudowanymi opcjami kalibracyjnymi to czarna czerń, którą aby zasymulować na LCD musiałbym wejść w EIZO z tzw. płytką ćwierćfalową. A takich gadżetów w TV nie ma.

Bardzo byłbym wdzięczny gdyby ktoś z doświadczeniem pracy z TV OLED jako monitor dla PC /MAC powiedział jak jemu się pracuje.

Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Mają nawet w profesjonalnych studiach - więc po kalibracji chyba daje radę.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Daję radę wyświetlać skalę szarości, przejścia tonalne i naturalne kolory.
 

wanakamura

New member
@kiki Ja wiem że LCD jako technologia "daje radę",
Ale jak chcesz mieć analogiczną jakość obrazu musiałbym wejść w EIZO z płyta ćwierćfalową. A na to mnie nie stać. Na mniejszy ekran niż 40 cali nie przejdę na mniejszą rozdzielczość niż UHD też nie :). Do dobrego człowiek się łatwo przyzwyczaja.
Monitory 32 cale UHD / 4K to jakaś masakra bo musiałbym mieć tuż przed nosem, przy 39 calach to jak praca na FHD 19 cali czyli realnie maksymalna odległość od ekranu to 40-50 cm.
Matryca 55 cali niby ciut za duża ale za to mogę po prostu TV powiesić na ścianie na tyle biurka czyli te 80 cm od twarzy :).

Serio dziękuje za jakąkolwiek aktywność i odpowiedzi. Natomiast odpowiedzi ogólne nic nie wnoszą do tematu poza nabijaniem sobie ilości postów, masz ich już 89 000 ale rozumiem że idziesz na 100 000 w 2018 :).

Tak jak pisałem ten wątek kieruje do osób które mają doświadczenie PC + OLED, obecnie optymalnym modelem cenowo wydaje się OLED55B7V da się wyrwać w fajnej cenie na raty. wydaje się mieć dobre parametry, świetnie się kalibruje.
Ale to jest inwestycja na lata :). Czytam że LG miało trochę zwrotów z powodu wypalania niewypalających się OLEDów. Dlatego jeżeli ktoś na tym forum zrobił sobie taki zestawik i ma doświadczenie to z góry dziękuje za pomoc :).
Pozdrawiam
Piotr
p.s. Jeżeli ktoś o tym myślał i jeszcze jest za wcześnie technologicznie i wybrał jakiś TV LCD ok 50 -55 cali to także oczywiście będę wdzięczny za doświadczenia :)
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Głównie siedzę i tylko nabijam....

Rozumiem że tylko Twoje wypowiedzi są profesjonalne.
Daje się wyrwać ....
Wydaje się mieć ....
Trochę zwrotów...

Jak sobie testuję nawet 75" to mam 1-1,5 metra od ekranu.
Oled mam w domu więc poza nabijaniem sprawdzam też możliwości.
Do fotografii na moim laika poziomie - jest po kalibracji znakomity.
Na pokazach profesjonalnych porównuje się też do profesjonalnych Oledów Sony , też przy nabijaniu wpisów pokazują na na różnych pokazach na świecie.
Ale to tylko nabijanie....

Dobry LCD UHD też jest dobry, ale po kalibracji Oled jest świetną ofertą.
 

wanakamura

New member
@Kiki,
Ja raczej nie mam nic merytorycznego do powiedzenia bo szukam informacji.
Nie komentuje Twoich pozostałych wypowiedzi ale enigmatyczne stwierdzenia nic niestety nie wnoszą.
Jeżeli masz Oleda w domu to powiedz proszę jak z wypalaniem?
Byłem w RTV Euro AGD pooglądać OLEDA i niestety już im się kilka egzemplarzy "wypaliło". LG ostatnio na jakimś lotnisku wymieniało kilkadziesiąt oledów na LCD.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
U mnie się nie wypaliło .
Jeden z użytkowników zadzwonił i napisał, że mu się wypaliło ale chyba dzieci przesiadują w dużej ilości na bajkach na okrągło.
Wg mnie przy korzystaniu ze zdjęć nie ma szans na wypalanie, bo zdjęcia nie noszą stałych znaczników. Wiele profesjonalnych studiów filmowych wykorzystuje Oledy.
Jeśli ktoś wyświetla stałe znaczniki na okrągło na OLED TV - to niech sobie odpuści zakup Oleda , bo to może wkurzać.
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
U mnie się nie wypaliło .
Jeden z użytkowników zadzwonił i napisał, że mu się wypaliło ale chyba dzieci przesiadują w dużej ilości na bajkach na okrągło.
Wg mnie przy korzystaniu ze zdjęć nie ma szans na wypalanie, bo zdjęcia nie noszą stałych znaczników. Wiele profesjonalnych studiów filmowych wykorzystuje Oledy.
Jeśli ktoś wyświetla stałe znaczniki na okrągło na OLED TV - to niech sobie odpuści zakup Oleda , bo to może wkurzać.




Co to za tv OLED jak ogląda się np bajki na jednym kanale i się wypala ? To ma być tv za ponad 5k , A co kogo obchodzi co ogląda i na jakim kanale , jak się wypala to jednak jest problem i nie mów mi że oledy są the best maja wadę i to bardziej niż LCD bo taka jest prawda



Takie zachwalanie to jest reklama , ja jak wcześniej pisałem oled na dzień dzisiejszy nie jest dopracowany i inwestycja na dzień dzisiejszy kupno oleda mija się z celem i jeszcze w dodatku koszt tv
 

wanakamura

New member
@kiki,
jeszcze raz, od początku piszę że chce używać OLED TV jako monitor. Jedyny. Jeżeli piszesz że nawet oglądanie jednego kanału potrafi wypalić OLED to co dopiero praca na komputerze. Bo nawet jak zrobię tło na czarno, ukryje belkę, ikony etc. to pracując w dowolnym programie będę mieć więcej statycznych elementów niż przy oglądaniu jednego kanału.
To ja poczekam do następnej generacji.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Napisałem że znacznikami.
Jeśli zdjęcia takie i pracujesz nas okrągło na nich to odpuść sobie.
 

wanakamura

New member
Napisałem że znacznikami.
Jeśli zdjęcia takie i pracujesz nas okrągło na nich to odpuść sobie.
Podsumowując jako monitor OLED odpada, jako TV też bym nie kupił, jeżeli stałe "znaczniki" ergo logotypy, elementy menu, mogą wypalić pixele to po roku będę mieć na stałe menu zmiany programów wypalone. dziękuje poczekam na następna generacje.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Pewnie tak, że na 100.000 jeden zgłoszony do serwisu.
To tragedia....
Od tego jest serwis.
Miałem jedno zgłoszenie podobnej treści gdzie czyszczenie pomogło.
Ale klient sam się przyznał, że dzieci wymknęły się spod kontroli rodzicielskiej i podczas nieobecności rodziców długo grały w gry i to codziennie.

Jest do tego powołany serwis.
 
Do góry