Nowy Tv do salonu

seb 28

New member
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor?
25m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora?
2-2,5 M
3. Ile osób zasiada przed telewizorem?
3-4
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu?
Na wprost i też trochę bokiem
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć?
Stać
6. Jak słońce świeci w pokoju?
słońce z boku tylko rano.
7. Jaki masz obecnie telewizor?
Plazma Panasonic 42 cale ( 8 letnia)
8. Co chcemy aby telewizor posiadał?
Odtwarzanie Netflix
9. Jaki sygnał będzie podłączony do Telewizora?
NC +
10 .Jakie urządzenia ?
Może Soundbar LG
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor?
Ok 5-6 h
12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program ?
raczej rzadko
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej?
Filmy poprzez Netflix, sport
14. Czy zamierzasz serfować po internecie?
Tak
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie?
Okazjonalnie ( X-box )
16. Preferencje co do marki?
Myślałem o Lg
17. Preferencje co do wielkości?
Do 65 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach?
Smużenie przy oglądaniu dynamicznej piłki nożnej oraz efekt teatru przy filmach
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień?
90% wieczorem
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup?
8 k
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu ?
Obecny posiadam 8 lat
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych ?
Tak Netflix

Prosiłbym o poradę bo miałem już kupić Lg Oled 55b7v ale po obejrzeniu z bliska stwierdziłem że
trochę mały i chciałbym 65 cali . Teraz jest promocja w Euro za 8999 ale jak w ratach na 30 miesięcy to
2 raty gratis wiec TV wychodzi 8400 i jestem skłonny go kupić. Moje pytanie więc jest takie , czy w tej
kwocie jest jakaś sensowna alternatywa ?
Dziękuję za wszelką pomoc
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To bardzo dobry model i tak bym wybrał.
Masz z bardzo dobrych
- Philips 65 pus 8602
- Sony 65xe9095
 

seb 28

New member
Bardzo dziękuję za odpowiedź .
Właśnie ruszyła super promocja w Neonet , do tego TV dorzucają soundbar Lg SJ2 za 1zł i zwrot 100zł za każde wydane 1000zł co daje po odliczeniu tego wszystkiego Ok 7500 zł więc kwota za ten tv jest rewelacyjna.
Mam jeszcze jedno pytanie : jaki jest koszt wymiany matrycy w tym 65 b7v w razie awari bo czytałem że zdarzają się .Dziekuję
 

arku

New member
5. Akcja promocyjna nie łączy się w czasie jej trwania z żadnymi innymi promocjami i rabatami obowiązującymi
w sklepach NEONET oraz na stronie www.neonet.pl.

czy ten punkt regulaminu nie wyklucza skorzystania z obu promocji (sounbar + bony)?
 

seb 28

New member
Zgadza się , promocje nie łączą się ( byłem w Neonet ) a mogło być tak pięknie :))) . Moje pytanie : czy ktoś orientuje się ile kosztuje taka matryca jeżeli nawali po okresie gwarancji ?
 

krisder

New member
Bez reklam
Nie oczekuj odpowiedzi na to pytanie. Wszystkie TV tego modelu znajdujące się w posiadaniu kolegów z forum są jeszcze na gwarancji!
Jeżeli potrzebujesz nowego tv i posiadasz środki na zakup, to kupuj i nie przejmuj się legendami krążącymi w sieci! Moja poprzednia plazma po paru latach zmieniła adres i nadal cieszy oko nowego właściciela a ile się przez ten czas naczytałem o wypaleniach matrycy i innych dysfunkcjach?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Na prawdę ??
Znam wielu ludzi którzy mają ekran projektora 3 metry i oglądają z 3-4 metrów.
Ja właśnie obejrzałem mecz Kostaryka -Serbia siedząc 1,7 metra od 65".
Genialne odczucia .
Jakby się dało włożyć nogi do telewizora - byłbym na meczu i to w loży VIP.
Polecam.
 

daniel 88

New member
Kumpel ma 65 cali tv i z 3 metrów to sie mecz fajnie ogląda a jak gramy to jest z 2,5 ale nie bliżej bo można podczas grania oczopląsu dostać.
 

seb 28

New member
Dokładnie wymierzyłem teraz i do mojego ulubionego miejsca jest dokładnie 2.55 cm a dalsze miejsca idą do 3 m .
Pamiętam jak przesiadałem się z 28 calowej skrzyni na moją plazmę 42 cale i na początku ekran był baardzoo duży a po kilku tygodniach tak jakoś zmalał :)
Tak jak wcześniej pisałem chciałem kupić 55 cali ale czytając tutaj na forum
to mój salon jest Ok dla 65 i też TV 65 robi lepsze wrażenie . Pytałem o ceny
matryc dlatego że zastanawiałem się czy warto dopłacać Ok 2 tyś na ubezpieczenie na 5 lat ale chyba zaryzykuję i kupię ze standardową gwarancją na 2 lata.
 

seb 28

New member
Zdecydowanie warto dopłacić ... hmm czyli te tv są jakieś awaryjne ?
Oglądam tv „ normalnie „ tzn . Trochę sportu , dzieciaki trochę bajek , TVN 24 - prawie wcale ( inne informacyjne również ), głównie filmy . Moja stara Plazma Panasonic TX-P42X10 ( brak wypaleń mimo podeszłego już wieku ) . Rozumiem że w tej chwili cena jest atrakcyjna Ok . 8 k w Neonet po odjęciu 8 stówek w bonie na kolejne zakupy ale dodatkowo 2 k daje 10 tys za Tv i to jest trochę za dużo jak dla mnie . Ahh... może powinienem wziąć dopasionego Leda - ale widziałem tego Lg i odpowiada najbardziej moim oczekiwaniom względem obrazu .
 

basket4rap

Member
Bez reklam
Ja mam do tv ok 230 cm. Kupiłem 55 cali i po tygodniu wymieniłem na 65 i jest w porządku, a gdyby był jeszcze większy to i 75 bym nie pogardził.
 
Do góry