LCD lub OLED do 55 cali

Metroid

New member
Obecny telewizor się zepsuł, nie wiem czy naprawa jest opłacalna (bardzo ciemny obraz w sekcjach ciemnych jakby bez kontrastu - jednolity) mundial za pasem wiec nie chce ryzykować pozostania bez tv, muszę najpierw kupić a później zastanawiać się co zrobić ze starym.




1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? - 20m.
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2.5m.
2. Ile osób zasiada przed telewizorem? - 2 do 4.
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? - Na wprost.
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? - Wisieć.
6. Jak słońce świeci w pokoju? - Od strony południowej.
7. Jaki masz obecnie telewizor? - Toshiba - 42RV685D.
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? - 4k,HDR.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? - NC+.
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora? - PS4 PRO.
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? - Od 3 do 8.
12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? - Tak nsport+.
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? - Filmy, seriale, sport.
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? - Niekoniecznie.
15. Czy zamierzasz grać w gry? - Tak od godziny do trzech dziennie.
16. Preferencje co do marki? - Nie.
17. Preferencje co do wielkości? 55 cali.
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? - Wypalanie oled.
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? - Po 15 do wieczora.
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? - LCD 4 tys, OLED 5,5 tys.
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu? - Jak się zużyje lub naprawa jest nieopłacalna.
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych? - Nie korzystam (nie posiadam smart tv)
23. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne? - Niepotrzebne.
 

WuMike

New member
Bez reklam
Piszesz, że denerwuje Ciebie wypalanie OLED, a potem pytasz o to, czy chcemy go doradzić? :)

Jezeli oglądasz namiętnie TVN24 to nie, jezeli sport, gry i filmy w przewadze to zdecydowanie tak.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli korzystasz z dynamicznych obrazów możesz brać oleda z zamkniętymi oczyma. Masz Philipsa 55POS9002 w super cenie i to z HUe i pakietem.
 

Metroid

New member
Dzięki za odpowiedzi.

Kiki podaj mi cenę na priv.

Zastanawiałem się jeszcze nad Lg 55B7.

Jedynie czego boję się w OLED to kanał nsport i wyświetlanie wyniku w jednym miejscu.
A oglądam po kilka meczów na raz w niedzielę.
No i jeszcze żona i dzieci lubią zostawić tv na pauzie albo na grze.

A co macie na myśli pisząc że teraz jedynie OLED to Philipsa


Pozdrawiam
 

WuMike

New member
Bez reklam
Z tym chwaleniem to jest tak, że każdy najczęściej poleca to, co ma.

Patrząc chłodnym okiem - LG, Panasonic, Philips, Sony... każdy z nich ma swoje cechy i wszystkie są świetne. Kwestia szczegółów, na czym komu akurat zależy.

Ja nie mogę aktualnie zdecydować się z pełnym sumieniem na żaden z nich, a patrzę czysto przez pryzmat jakości obrazu.
 

STELVIO

Well-known member
Bez reklam
Z tym chwaleniem to jest tak, że każdy najczęściej poleca to, co ma.

Patrząc chłodnym okiem - LG, Panasonic, Philips, Sony... każdy z nich ma swoje cechy i wszystkie są świetne. Kwestia szczegółów, na czym komu akurat zależy.

Ja nie mogę aktualnie zdecydować się z pełnym sumieniem na żaden z nich, a patrzę czysto przez pryzmat jakości obrazu.
Masz rację. Ogólnie jestem posiadaczem Philipsa od wielu lat. I z biegiem lat ambilight stał mi się obojętny. Teraz wolę skupić się na dużym ekranie. Dlatego w tej chwili wybrałbym najtańszy LG C7 lub B7. Ale to jest moje zdanie. Wszystko zależy od kasy.
Pozdrawiam.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 
Do góry