Wybor telewizora min 55 cali do 3.7k

pawelito1985

New member
60hz ma tylko ten tv. Nie jestem ekspertem ale akurat miałem model 55mu6102- PLS i tez 60hz. Płynność żadna. Oddałem po 2tyg, wystąpiły jeszcze problemy z matryca

55-calowe matryca PLS ale 65 maja matrycę VA. Wyczytałem że w tym tv upłynniacze obrazu bardzo dobrze działają i akurat model 55-calowy cechował się "super ostrością" w trybie WRLED
 

Kamil_89

Member
Ja kupiłem za 4000 Sony 65xe7005, ale niestety nie ma już takiej ceny. Jestem zadowolony i świadomie wybrałem większy TV mimo 50hz. Panasonic spoko ale widok menu w porównaniu do Samsunga czy Sony to kilka lat różnicy, no i 58 cali. Jednak 65 to jest fajna przekątna. Z tych co podałeś to pod kątem obrazu wszędzie będzie tak samo, minimalnie lepszy będzie miał ue65mu64xx
 

pawelito1985

New member
Ja kupiłem za 4000 Sony 65xe7005, ale niestety nie ma już takiej ceny. Jestem zadowolony i świadomie wybrałem większy TV mimo 50hz. Panasonic spoko ale widok menu w porównaniu do Samsunga czy Sony to kilka lat różnicy, no i 58 cali. Jednak 65 to jest fajna przekątna. Z tych co podałeś to pod kątem obrazu wszędzie będzie tak samo, minimalnie lepszy będzie miał ue65mu64xx

Zależy mi tylko na dobrym obrazie przy szybkich scenach sportowych
 

Kamil_89

Member
Zrzuc sobie na pendriva jakieś demo piłki lub mecz i podejdź do jakiegoś sklepu, włącz I oceń. Pamiętaj tylko że w sklepach najczęściej ustawienia obrazu są przedstawione.
 

pawelito1985

New member
Zrzuc sobie na pendriva jakieś demo piłki lub mecz i podejdź do jakiegoś sklepu, włącz I oceń. Pamiętaj tylko że w sklepach najczęściej ustawienia obrazu są przedstawione.

Chodzi tylko o płynność przy szybkich scenach więc kwestia włączenia upłynniacza a w TCL C70 go nie ma więc w przypadku tego tv tylko zmiana trybu wystarczy. A jak szukać takiego dema? Szukałem szybszych scen w meczach na YT i ciężko znaleźć
 

pawelito1985

New member
Odwiedziłem z pendrive-em sklep stacjonarny i niestety sprzedawca odradzał mojego faworyta czyli TCL-a C70 i jak dla mnie ten obraz też nie był rewelacyjny choć dźwiek przyznam że świetny w porównaniu z innymi tv. Pozostały dwa typy: Panasonic 58EX700E lub Samsung 65MU6102.
Co wybrać?
 

Kamil_89

Member
Ja bym wybrał Samsunga. Większy ekran, lepszy Smart, ładniejszy wygląd menu, pilot też na plus w Samsungu. Ekran, do porównania ale wolalbym 65 cali, jeśli miałbym brać mniejszy to wziąłbym 55 z 100hz matrycą.
 

claudio

Member
Podepnę się pod temat.

Parę dni temu moja plazma Panasonic 50VT30 doznała awarii(po uruchomieniu miga zielona dioda by po chwili zaczela migac już tylko czerwona i jest czarny ekran) i wylądowała w serwisie ( jutro mam dostać informację co i jak).
W takim razie rozglądam się przy okazji za tv i nie mam zamiaru wydać więcej jak 4k zł.
NC+ głównie sygnał HD - pilka nozna i filmy, seriale. Sporadycznie PS4.
Teraz pytanie czy coś lepszego od OLEDa LG 55EG9A7V jest na rynku poniżej 4k zł?
Oglądałem Bravie 55XE8596 i leciał materiał 4k, a na tym LG Full HD i szczerze mówiąc Oled mi się bardziej podobał. Ale to w sklepie...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ja mam 65" i jest znakomicie.
Brałbym 65".
Kasy też wystarczy.

Z modeli 55" - masz bardzo dobre modele :
- TCL 55X2 za 3699 zł
- Philips 55PUS8303 za 4199 zł
- Samsung 55MU 7002 za 3799 zł
- Sony 55XE8505 za 3949 zł
 
Do góry