zakup TV do 60" na MUNDIAL w 4K UHD! :)

Lucas33

New member
witam

planuję zakup nowego TV. Wygląda to tak:

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 20m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2-3
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Również bokiem
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju? Od strony południowej więc pomieszczenie jest mocno nasłonecznione
7. Jaki masz obecnie telewizor? SHARP 60LE635E zakupiony w 2012
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? jakosc obrazu + multimedia
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Toya, nc+, Youtube
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora? brak konsoli
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 3
12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? Raczej nie
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? filmy, seriale, sport
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Zdecydowanie tak
15. Czy zamierzasz grać w gry? sporadycznie
16. Preferencje co do marki? nie
17. Preferencje co do wielkości? 60” max więc myślę że 55” będzie OK
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? clouding, smużenie, pikseloza, słaba czerń, słaby kontrast i kiepskie odwzorowanie kolorów
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? porównywalnie
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? Planowałem do 4tyś ale pewnie skończy się na ponad 5tyś
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu? Bardzo rzadko
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych? Raczej tak a brakuje mi tego w obecnym sharp’ie
23. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne? Brak 3D

Podobnie jak w 2012 kupiłem nowy TV ze względu na EURO, teraz kupuję nowy na MUNDIAL tym bardziej widząc że mecze będą w 4K a te ważniejsze nawet w 4K UHD
Na razie moim typem jest LG OLED55B7V który już zdecydowanie jest w mojej górnej półce cenowej. I pytanie: czy coś ciekawszego jest wartego rozważenia w temacie 4K UHD przy uwzględnieniu powyższych wymagań?
 

janusz

New member
Bez reklam
55 cali z tej odległości to będzie gorzej niż aktualny 60 calowy Sharp. Z tej odległości na 55 calach nie widać 4k. Minimum 65 cali i tez 4k będzie trudno odróżnić od HD.
 

janusz

New member
Bez reklam
W tym budżecie 75 cali nie kupi. Może lepiej poczekać i z kilka lat kupić. Na dziś zamiana 60 cali na taki sam tylko nowszy to słabo.
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
Musisz się zbliżyć trochę do telewizora by zobaczyć te 4K wtedy 55-60-65 cali wystarczy ale bliżej nie więcej niż 2-2,5metra bo do pięciu metrów trzeba już spory telewizor.Im bliżej telewizora tym lepiej
 

Lucas33

New member
"Mała" korekta do pierwszego posta. Odległość TV od do kanapy to 3,8m (nie 5m!). Wczoraj te 5m zmierzyła żona swoimi kroczkami - nie krokami. Wieczorem dokładnie to zweryfikowałem i wynik jest 3,8m.
Alternatywnie ten nowy TV mogę zamontować jeszcze w mniejszym pokoju gdzie odległość jest 3,3m (zawsze te 0,5m mniej) i wtedy obecnego SHARP'a przełożyć do salonu. Niemniej z tego co widzę to i tak przy 3,3m te 55" 4k będzie za daleko....

Co myślicie?
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
No będzie za mało. Minimum 60, a najlepiej 65. Niestety wtedy budżet w górę. Także celuj w 60 cali.
 

Lucas33

New member
jestem w stanie zrezygnować z oleda również ze względu na ryzyko wypaleń często opisywane o którym właśnie doczytałem

zatem celując w te 65" przy LCD - czy wybór Philips 65 PUS 7502 przy uwzględnieniu moich wymagań będzie najlepszą opcją dla mnie?
i jaka jest różnica miedzy 65 PUS 7502 vs 65 PUS 7303 ?
 
Ostatnia edycja:
Do góry