Płynność obrazu OLED-ów

Robikus

New member
Witam po sporej przerwie bo w zasadzie tylko czytam forum.....ale mam pytanie:

Jak się ma płynność obrazu w OLED-ach LG (xC7V i xEG9A7V) np. w stosunku do Panasoniców X780?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
I płynność w OLED TV jest lepsza i plastyczność obrazu. Czerń jest lepsze kilkadziesiąt razy i wyposażenie również.
 

Robikus

New member
Potwierdzam kiki....

Byłem w MediaM. i filmy testowe "płyną" jednakowo w Panasonicu ...780 i w przedmiotowych OLED-ach LG - 4k jak i FHD.

Podam jeszcze. że te LG mniej odbijają światło niż Panasonic - ten to istne lustro.
 
A ja też mam pytanie co do płynności. Jaki obecnie TV najlepiej wybrać do oglądania TV-Sat żeby nie mieć problemów z szarpaniem obrazu przy włączonych upłynniaczach obrazu?
Obecnie mam UE55KS7000 i to jest katastrofa ponieważ na niektórych kanałach i podczas niektórych audycji przy płynnych ruchach kamery widać ciągłe szarpanie obrazu. Czy Oledy LG też mają takie problemy? Czy inne TV jakoś z tym sobie lepiej radzą od Samsunga?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Oledy nie mają takiego problemu.
A ile masz max kasy i jaka wielkość Cię interesuje ?
 
Myślałem o tym modelu LG OLED55C7V. kiki miał bym prośbę. To jest materiał który nagrałem z tym szarpaniem: https://drive.google.com/file/d/1s3odt3omVGPzDikQf5vhuC2hgTzoZypS/view

Czy mógł byś go pobrać i wgrać na pendrive i sprawdzić u siebie na różnych TV? Nie wiem czy masz może w sklepie jakiegoś przedstawiciela tej dziadoskiej serii KS7000 i na nim też popatrzyć jak to wygląda w porównaniu do innych modeli?

U mnie to wygląda tak:

Nagrałem telefon film pokazujący opisane wyżej szarpanie na kanale H2 HD.
Występuje ono cały czas podczas równomiernego ruchu kamery.

Dobrze widać je licząc od 46 sekundy.
Jeszcze lepiej widać od 1:49

https://drive.google.com/file/d/15fq...ew?usp=sharing
 
Ostatnia edycja:
Na trybie Standar oraz Film. Na film minimalniej mniej szarpie niż na standard. Cała masa ludzi ma problem z szarpaniem obrazu. Jedna osoba mi napisała że też widzi te problemy na LG 65SJ800V więc i LG ma problemy. Ktoś też napisał że na Philipsie że też ma problemy. Ktoś inny napisał mi że na Sony też mu szarpie obraz. Ogólnie nie wiadomo o co chodzi.

Najciekawsze jest to że na moim starym TV to chodzi płynnie. samsung le37b650
Im nowszy TV tym gorszy jest.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie ma takiego przełożenia.
Nie opieram swojej opinii na jednym filmie.
Klient co prawda wymieniał telewizory 80" dlatego, że w jego ulubionym filmie w 30" i 2 sek w drugim tle przez 3 sekundy przycinało obraz.
Później okazało się, że to właśnie płyta była uszkodzona.
I każdy extra telewizor to wyostrzał a słabszy rozmywał.

Masz zrobioną kalibracją obrazu ?
 
To nie jest w jednym filmie tylko w całej masie materiałów puszczanych na poszczególnych kanałach TV. Bardzo często można taki problem spotkać na National Geographic HD, Nat Geo People HD, Discovery Science HD, H2 HD, Discovery Historia i wielu innych kanałach. Spotkałem się też z tym na meczu na Canal+ HD. Co ciekawe problem był wtedy tylko przez 30 min meczu a potem ustał. Cała masa ludzi ma ten problem tylko nikt nie wie jak mu zaradzić.

Jak już pisałem mój stary Samsung LE37B650 chodzi rewelacyjnie w porównaniu do nowoczesnych TV.

Myślę o tym żeby dać oficjalną reklamację na ten problem ale pewnie mnie samsung obleje ciepłym moczem.

Z drugiej strony nie rozumiem czemu technicy Samsunga polecają wyłączenie upłynniacza. Skoro kupuje się TV za ponad 5000zl ze 100Hz matrycą to chyba po to żeby z tego korzystać a nie wyłączać bo jest to wybrakowana funkcja?
 
Ostatnia edycja:
Tak. W tym momencie o nim mówię. Obecnie oglądam National Geographic HD - Titanic: 20 lat później (odc 1) i też na nim szarpie obraz. Jak by ten problem występował rzadko to to bym sobie z tego nic nie robił. Ja nagrałem tylko poglądowy film żeby ktoś zrozumiał o co mi chodzi.

Na pewno to już jest ostatni TV samsunga jaki kupiłem. Naczytałem się przed kupnem go samych pochlebnych recenzji na jego temat tylko nikt w tych recenzjach nic nie pisał o problemie z upłynniaczem obrazu. Wtedy bym się nim nawet nie zainteresował.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz zrobioną kalibracją obrazu ?
https://www.ceneo.pl/44232652/opinie-2 - zdecydowana większość użytkowników jest bardzo zadowolona ( nie licząc hejterów).
Osobiście go testowałem i oprócz oklejania się obudowy - o której pisaliśmy setki razy - co do płynności nie miałem żadnych uwag.
 
Profesjonalnej kalibracji obrazu nie miałem robionej. Ja bym był w niebo wzięty z tego TV ale to szarpanie mnie doprowadza do szału. Zauważyłem to tylko podczas oglądania TV. Na filmach tego niema. No ale 70% czasu oglądam właśnie TV i dlatego mnie do szału doprowadza ten TV. Domyślam się że jest źle programowo dostosowany do TV 50 Hz dlatego się gubi i szarpie.

Tu Wiele osób pisało o problemach z Auto Motion Plus
http://www.hdtv.com.pl/forum/samsung/126298-samsung-seria-ks-na-2016r-wszystko-na-ten-temat.html
A Tu założyłem wątek na oficjalnym forum Samsunga które mi polecił konsultant techniczny samsunga.
https://eu.community.samsung.com/t5/Sprzęt-Audiowizualny/Auto-motion-plus-tryb-PC/td-p/176652
Tu ktoś inny założył.
https://eu.community.samsung.com/t5...s7000-problem-z-płynnością-obrazu/td-p/245966
Jak widać nie jestem jedyny którego szlag trafia z tym szarpaniem.
PS. Na zagranicznych forach też o tym czytałem.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nic mądrego nie wniosę.
Osobiście go testowałem i oprócz rozklejania się tylnej obudowy - o której pisaliśmy setki razy - co do płynności nie miałem żadnych uwag.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
TV Sat - nie. Testujemy z materiałów powtarzalnych aby wiedzieć jak zachowuje się inny model w tych samych dokładnie warunkach.
Ale sprawdzamy z DVBt.
 

myc

New member
Witam,

Kupiłem telewizor Panasonic TX-55EZ950E ze względu na drobne opinie jak i wyniki testów ale mam małe zastrzeżenia co do niego i nie wiem czy wynikają one z wady technicznej czy specyfikacji OLED'ow.

1) Obraz

Zauważyłem oglądając filmy na Netflixie (wgranej aplikacji) oraz na obrazie rzucany z komputera przez HDMI brak płynności tak jakby obraz był trochę niewyraźny i pozostawiał poświatę za sobą w szybszych scenach. Można to zauważyć szczególnie gdy kamera się obraca w filmach w jaśniejsze miejscach jakby trochę migotały źle się odświerzał. Udało mi się to usunąć funkcja do naprawy nadpisywania klatek czy jakoś tak (później wpisze dokładna nazwę) jednak użycie tej funkcji spowodowało pojawianie się artefaktów na obrazie w dynamicznym ruchu tzn: dodatkowy chwilowy zarys postaci w niektórych miejscach przy ruchu albo np rozpixelowanie (niewyraźny obraz) w miejscu monotonnej tekstury np na ścianie, siatce przy ruchu kamery.

Czy to normalne na OLED'ach ? że nie ma jakiejś super płynności albo chociaż lepszej niż na LCD ? szczerze powiem spodziewałem się plenniejszego obrazu przy dynamicznych scenach ale może to tez wina źródła filmu "netflix aplikacja" albo wady TV ?

Programy do polepszania płynności poprawiają obraz ale powodują nienaturalny ruch i dodają inne artefakty, wiec wychodzi na to samo.
 

myc

New member
Zamówiona wstępnie ale szukam kogoś kto zrobi kalibracje do 10 dni bo tyle mam czasu na oddanie TV w razie jakby było coś nie tak.

Czy kalibracja jest w stanie poprawić płynność obrazu bez włączania wbudowanych programowy do tego jak np "Intelligent Frame Creation" ?
Wydawało mi się ze kalibracja polega tylko na poprawieniu kontrastu i nasycenia barw.

Wczoraj trochę więcej pobawiłem się TV i zauważyłem że problem jaki widzę jest chyba słabym odświeżaniem ekranu ?
Można to zawszyć to np:

1) Scena na białym tle nieba na pierwszym planie gałęzie drzewa ciemne podczas gdy kamera się obniżała gałęzie zamiast z dolo do góry przechodzić płynie i z ostrym obrazem były jakby takie poszarpane (migoczące) tak jakby mały duch pozostawał za nimi. (netflix aplikacja)
2) Napisy końcowe filmu które były zamknięte w różnokolorowe kartki które przesuwały się od dołu do góry i podobny efekt był na górnych krawędziach ich nie były ostre tylko tak jakby migotały. (Kablówka)
3) Dynamiczne akcje w ułamkach sekund coś jakby scena czasami składał się z kilku ostrych scen i brakuje płynnego nawet nie ostrego przejścia miedzy nim (szarpany obraz).

Nie wiem czy to wiąże się z uszkodzeniem TV czy taka jest po prostu specyfikacja obrazu a przez duży ekran człowiek zauważa więcej niedociągnięć na które kiedyś nie zwracał uwagi na mniszym ekranie.
Chyba że nie jest to nic nowego a kalibracja jest wstanie to wszytko albo większość problemów naprawić ? :)
 
Do góry