Płynność obrazu OLED-ów

FishRoman

Klub HDTV.com.pl
VIP
Czasem na pewnych stacjach materiał jest nadawany w jakości do ..py.Staraj się być obiektywnym,sam pamiętam jak po zakupie oled-a cała moja uwaga była skupiona na tym -żeby tylko się do czegoś przyczepić.Po czasie mając porównanie z innymi tv-pokochasz swój.Miłego odbioru.
 

myc

New member
Sygnał brałeś z jakiego źródła ?

Na końcu zaznaczyłem przy każdej obserwacji (netflix aplikacja wbudowana) lub (kablówka przez dekoder na kablu HDMI chyba 2.0b) podobnie jest na HDMI przez komputer wydaje mi sie że żródło nie gra tu dużej roli.
Czy to jest jednak jakaś wada ?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
No tak, ale to są źródła zmienne.
Najlepiej sprawdza z BD 4K - wówczas wszystko wiadomo.
 

oled1974

Banned
Witam wszystkich,

Oglądam właśniene na Eleven wyścig F1 i jest katastrofa z plynnoscia obrazu, tego się nie da oglądać. Tyczy się tv LG 65C7, mam go dwa tygodnie i chyba będę sprzedawal
 

Rop696

New member
Witam wszystkich,

Oglądam właśniene na Eleven wyścig F1 i jest katastrofa z plynnoscia obrazu, tego się nie da oglądać. Tyczy się tv LG 65C7, mam go dwa tygodnie i chyba będę sprzedawal

Czy brak płynności wystąpił tylko na F1
jak wygląda sprawa z Piłką nożną ,hokejem, tenisem ?
Jestem na etapie zakupu Oleda i trochę mnie tym wystraszyłeś
ponieważ sport oglądam po równo z filmami 50/50
Myślę własnie o tym modelu lub 55C8
możesz opisać jak wygląda sprawa z innymi sportami i z skąd jest sygnał ?
u mnie będzie to podłączone pod Cyfrowy Polsat.
 

oled1974

Banned
Czy brak płynności wystąpił tylko na F1
jak wygląda sprawa z Piłką nożną ,hokejem, tenisem ?
Jestem na etapie zakupu Oleda i trochę mnie tym wystraszyłeś
ponieważ sport oglądam po równo z filmami 50/50
Myślę własnie o tym modelu lub 55C8
możesz opisać jak wygląda sprawa z innymi sportami i z skąd jest sygnał ?
u mnie będzie to podłączone pod Cyfrowy Polsat.

Witam serdecznie,
Wczoraj jak próbowałem oglądać F1 z Hiszpanii to odbiór był fatalny z kanału Eleven Sports. Ze złości chlapłem 200g Single Barrel Jack Daniels i poszedłem spać. Męczyło mnie strasznie, bo oglądałem mecze futbolu i koszykówki NBA i było wszystko ok. Teraz sprawdziłem F1 jeszcze raz ale już z internetu i jest ok, prawdopodobnie coś musiało być nie tak z sygnałem Eleven Mam dekoder NC+ i Polsat.
 

WuMike

New member
Bez reklam
Jezeli na jednym kanale jest fatalna płynność, a na drugim dobrze, to mamy dwie opcje: albo TV nie radzi sobie z danym „klatkażem”, albo ktoś spaprał sygnał. W moim Panasoniku DX750 jest tak, że na koszykówce NBA obraz potrafi rwać, na piłce zwykle jest OK - o dziwo, to ten sam Canal+, natomiast na hokeju z TVP Sport jest po prostu sieczka!

Nie wiem jednak, czy problem nie jest głownie po stronie nadawców, bo czemu mecze Ekstraklasy są OK wtedy, tylko reszta skopana? Tak w ogóle, to feedy sygnałowe z Europy i USA, te sportowe są chyba kilkukrotnie konwertowane, są różne klatkaże właśnie i na end nodzie w domu wychodzą dramaty.
 

oranos7

New member
Potwierdzam, na niektórych kanałach (national geo, id hd, history 2 itd) TV Satelitarnej obraz szarpie jak głupi przy włączonym auto motion plus zarówno na wersji 60hz ue49mu7002 jak i na 120hz ue55mu7002 . Youtube, netflix i filmy działają OK. Co dziwne na reklamach już przestaje szarpać. Od kilku lat masa osób zgłasza ten problem a programiści Samsunga nic z tym nie zrobili co jest żenujące. Jakoś inni producenci ogarnęli ten problem a Samsung ma wszystkich w dupie i nie zamierza zająć się zbadaniem problemu i ulepszeniem algorytmu upłynniania obrazu. Tyle kasy płacimy a nawet nie można się doprosić pomocy jak coś nie działa tak jak powinno...
 
Ostatnia edycja:

oranos7

New member
Na niemieckim forum samsunga temat związany z "jąkaniem" i "szarpaniem" obrazu na niektórych kanałach i wszystkich nowszych modelach samsunga ma 507 stron, samsung wie o problemie od dłuższego czasu i do tej pory praktycznie nic nie zrobił w tej sprawie. Nowsze wersje oprogramowania nic nie wnoszą do tematu a jedynie powodują znaczne pogorszenie jakości obrazu. Za te pieniądze ludzie jednak spodziewali się lepszej obsługi i oprogramowania niż to na poziomie Manty chociaż obrażam tu Mantę bo u nich problem nie występuje:

https://eu.community.samsung.com/t5/TV-Audio-Video/Ruckelnde-Bilder-bei-der-K-Serie-der-M-Serie-und-der-Q-Serie/td-p/264412

W dodatku u niemiaszków Samsung struga idiotę i na potęgę wymienia płyty główne w TV gdy problem leży po stronie oprogramowania i wszyscy po wymianie piszą tak samo że nic to nie pomogło i dalej nie da się oglądać telewizji na niektórych kanałach. Oczywiście na starszych modelach Samsunga problem nie występuje. Dlatego też nie zgodzę się z tym że nie jest to wina telewizora gdy na większości telewizorów innych producentów problem nie występuje a u Samsunga od kilkunastu miesięcy ludzie czekają na poprawkę oprogramowania i jedyne czego sie doczekali przy nowych aktualizacjach to znacznego pogorszenia jakości obrazu.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale Samsung nie produkuje Oledów.
Oledy działają płynnie, a najlepiej wypada Philips.
Dlatego właśnie otrzymał najwięcej nagród - w tym EISA
 
Na niemieckim forum samsunga temat związany z "jąkaniem" i "szarpaniem" obrazu na niektórych kanałach i wszystkich nowszych modelach samsunga ma 507 stron, samsung wie o problemie od dłuższego czasu i do tej pory praktycznie nic nie zrobił w tej sprawie. Nowsze wersje oprogramowania nic nie wnoszą do tematu a jedynie powodują znaczne pogorszenie jakości obrazu. Za te pieniądze ludzie jednak spodziewali się lepszej obsługi i oprogramowania niż to na poziomie Manty chociaż obrażam tu Mantę bo u nich problem nie występuje:

https://eu.community.samsung.com/t5...Serie-der-M-Serie-und-der-Q-Serie/td-p/264412

W dodatku u niemiaszków Samsung struga idiotę i na potęgę wymienia płyty główne w TV gdy problem leży po stronie oprogramowania i wszyscy po wymianie piszą tak samo że nic to nie pomogło i dalej nie da się oglądać telewizji na niektórych kanałach. Oczywiście na starszych modelach Samsunga problem nie występuje. Dlatego też nie zgodzę się z tym że nie jest to wina telewizora gdy na większości telewizorów innych producentów problem nie występuje a u Samsunga od kilkunastu miesięcy ludzie czekają na poprawkę oprogramowania i jedyne czego sie doczekali przy nowych aktualizacjach to znacznego pogorszenia jakości obrazu.


Wiem dokładnie o czym mówisz. Mam ten sam problem który 2 strony wcześniej już pisałem. Zgłosiłem reklamację do samsungaprawie 2 miesiące temu. Po chyba 10 dniach przyjechał do mnie technik samsunga i powiedział że widzi to szarpanie na ekranie ale nic nie jest w stanie z nim zrobić bo to problem oprogramowania TV Samsung. Ogólnie powiedział mi że jestem 1 osobą która zgłosiła na reklamacji problem z Auto Motion Plus. Spisał wszystko i porobił filmiki jak wygląda szarpanie na ekranie TV. Miał zgłosić problem do Samsunga działu oprogramowania. No i już czekam ponad miesiąc na odpowiedź. Ogólnie firma jaja sobie robi z klienta. Najbardziej żałuje jednak tego że zadzwoniłem do serwisu samsunga i zgłosiłem reklamacje. Teraz mogę czekać w nieskończoność.



Ja Ci proponuje nagrać filmiki telefonem jak problem wygląda (szarpanie) i do tego nagrać materiał video na którym problem występuje (z różnych kanałów) na pendrive. Iść do sklepu w którym kupiłeś TV i im to pokazać. Przyjmą TV na serwis i z tytułu rękojmi muszą zadecydować coś w ciągu 30 dni. Jak by się pytali jakie są Twoje oczekiwania to od razu naprawa problemu albo zwrot pieniędzy. Jak ja już o tym 1,5 roku temu pisałem na ich forum i nic nie zrobili do tej pory z softem to nic z tym nie zrobią. Ja bym chciał odzyskać kasę i w jakiś TV Sony może bym zainwestował. Tylko najpierw wziął bym na pendrivie kilka filmików które szarpią i sprawdził jak to działa na tych TV. Samsunga już nie polecę najgorszemu wrogowi.
 
Do góry