Jaki TV wybrac

maniek1983

New member
Opis użytkowania i preferencje:

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 20m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? ok. 3m.
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? Najczęściej 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Na wprost (ew lekko na skos).
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Wisieć.
6. Jak słońce świeci w pokoju? Wpada pod kątem przez okna ale kiedy trzeba po prostu zasłaniam rolety.
7. Jaki masz obecnie telewizor? Panasonic G30E 42
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Jak najlepsza jakosc obrazu :),Wifi
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Kablowka UPC
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora? Kino domowe, dekoder UPC, odtwarzacz Blu-rey
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? Dziennie około 3h, w dni weekendowe 5-6h.
12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? Nie
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Mecze, filmy
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Tak
15. Czy zamierzasz grać w gry? Nie.
16. Preferencje co do marki? Nie posiadam.
17. Preferencje co do wielkości? 50 - 55 cali.
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Nic.
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Wiecej wieczorami,w weekend rano.
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 5000 max.
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu? Bardzo rzadko (będzie to dopiero mój drugi telewizor).
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych ? Nie.
23. Czy telewizor ma mieć 3D - Nie.
 

janusz

New member
Bez reklam
Jestem pewien, że ponad 90 % osób na forum napisze, że 65 cali będzie idealny, a nawet większy by się nadał.
Nawet jeżeli ma być gorszy to większy, takie moje zdanie. Za 5 tys. jest sporo ... ale LED-y. Zresztą OlED 4K 55 cali to chyba od 6 tys.?
Jak bym miał wybrać niedrogi model popularnej marki 65 cali 4K, czy 55 OLED HD to, to wybrałbym ten pierwszy.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz bardzo dobre model 55" i to do sypialni:
- Philips 55PUS7502 za 4099 zł
- Samsung 55MU 7002 za 3999 zł
- TCL Qled 55X2 za 4499 zł
- Sony 55X8505 za 4150 zł
- LG oled 55G910 za 3999 zł
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
A po ilu latach padł ?
Jeśli miałbym wybierać już do dopłać te ciut do Oleda 55B7.
Różnica 30:0 pod każdym względem.
 

darkseeder

New member
Polecam oleda a7. Świetny obraz, kolory, kąty i ta czerń. Nie przytłacza rozmiarem jak 65 cali, front jak tafla szkła, cienkie ramki. Jak zależy Ci na jakości obrazu to tylko ten w tej kwocie. Teoria że lepiej kupić z gorszym obrazem tylko dlatego że większy jest dla mnie nielogiczna Pozatym przy takiej odległości nie ma różnicy czy fhd czy 4K.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
ale za daleko będziesz od telewizora więc różnicy nie zobaczysz bo masz prawie tyle samo ile ja do telewizora...musisz na prawdę być blisko telewizora by zobaczyć te 4K i sam się o tym przekonałem.Lepiej poczekać na 8K tu nie powinno już być głupich odległości czy zobaczy się te 8K czy nie...W tym OLEDzie kontrast zrobi robotę że nawet przy FULL HD kopara opadnie
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To masz super Philipsa 55PUS8602 z kropkami kwantowymi za 5299 zł
Oled LG 55B7 za 6629 zł, Sony 55XE9005 za 5099 zł , LG 55SJ 850 za 4299 zł
 

ap0f1s

New member
Podłączenie się do tematu w sprawie wyboru tv. Korci mnie do oleda, tylko człowiek czyta różne opinie o oledach a tv chce mieć na dłużej. Wielkość to 55 cali idealnie będzie pasował do pomieszczenia. Oglądam dużo filmów i seriali. Czasami zdarzają dłuższe sesje grania(call od Duty). Nie oglądam tv praktycznie w ogóle oprócz meczy piłki nożnej i innych wydarzeń sportowych, zero kanalow informacyjnych.
Marzy mi się lg oled 55c7 . Tylko jak czytam opinie o oledach co będzie z takim tv po 2latach pracy.
Jakie są alternatywy oleda w tej klasie cenowej ?
 
Do góry