Czy wybrać OLED?

lukasz505

New member
Witam!

Zapewne jak wielu z was stoję przed decyzją zakupu nowego TV. Moje pytanie jest pewnie typowe, ale będę wdzięczny za odpowiedzi, bo nie znalazłem takiego tematu.

Obecnie posiadam JVC LT-47DV1BU (kupiony u KIKI'ego) :D i chciałbym go zamienić na LG OLED 65 C7V. Pytanie brzmi: Czy do oglądania programów z kablówki 70% i grania na PS4 potrzebuję tak "wyszukanej" technologii? Czyli czy warto zmienić mój obecny TV, skoro ma się dobrze?

Pozdrawiam
 

barburian

New member
Bez reklam
Tv

Witam!

Zapewne jak wielu z was stoję przed decyzją zakupu nowego TV. Moje pytanie jest pewnie typowe, ale będę wdzięczny za odpowiedzi, bo nie znalazłem takiego tematu.

Obecnie posiadam JVC LT-47DV1BU (kupiony u KIKI'ego) :D i chciałbym go zamienić na LG OLED 65 C7V. Pytanie brzmi: Czy do oglądania programów z kablówki 70% i grania na PS4 potrzebuję tak "wyszukanej" technologii? Czyli czy warto zmienić mój obecny TV, skoro ma się dobrze?

Pozdrawiam


Jeśli będziesz oglądał tylko kablówkę w jakości FHD przez najbliższe 3-4 lata to zakup OLED-a 4K nie ma sensu na obecną chwilę . Natomiast jak zakupisz Netflix 4K i będziesz z niego korzystał to oczywiście warto do filmów 4K i grania kupić OLED-a.
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
Na dzień dzisiejszy nie kupię oleda i na pewno nie przez przynajmniej 3-4 lata a może nawet i wcale , Tyle kasy wydawać aby mieć problemy z niedopracowaniem : to plamy .... Nie tędy droga
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Oczywiście, że warto.
To obecnie najlepszy telewizor jaki został wyprodukowany do tej pory.
Lukasz505 - dostaniesz jak zawsze najlepszą cenę z kalibracją , dostawą i z Xboxem
 

gatar

Active member
Bez reklam
Na dzień dzisiejszy nie kupię oleda i na pewno nie przez przynajmniej 3-4 lata a może nawet i wcale , Tyle kasy wydawać aby mieć problemy z niedopracowaniem : to plamy .... Nie tędy droga
Witam.
Lukasz505 nie pytał Ciebie o to czy Ty kupisz oleda czy nie :)
Jeśli nie tędy droga to ... którędy ?
Każda technologia ma swoje wady i zalety.
Ja zmieniłem LCD (był fajny) na zdecydowanie lepszego oleda, ale nie "poluję" na wady.
Nie gram, ale mam Netflixa 4K z HDR i ... warto było. :)
 
Ostatnia edycja:

ROMAN38

New member
Bez reklam
Na dzień dzisiejszy nie kupię oleda i na pewno nie przez przynajmniej 3-4 lata a może nawet i wcale , Tyle kasy wydawać aby mieć problemy z niedopracowaniem : to plamy .... Nie tędy droga
Te plamy to jakby pechowe egzemplarze !! niestety ale wpychają teraz wszędzie towar jak leci i najlepiej w sklepie kazać sobie rozpakować z pudła i sprawdzić go na planszach szarych 5-10 % z pendriva i wyjdzie poziom bandingu czyli pionowych pasów na tych ciemnych szarościach i przy okazji te plamy ! Ja pierwsze słyszę o tych plamach a banding jest na każdym egz , tylko można trafić na bardzo widoczny i wtedy widać to na normalnym użytkowaniu.
 

Attachments

  • oled e7.JPG
    oled e7.JPG
    59,3 KB · Wyś: 9
Ostatnia edycja:

olakoma

New member
Jeśli będziesz oglądał tylko kablówkę w jakości FHD przez najbliższe 3-4 lata to zakup OLED-a 4K nie ma sensu na obecną chwilę . Natomiast jak zakupisz Netflix 4K i będziesz z niego korzystał to oczywiście warto do filmów 4K i grania kupić OLED-a.

Od wczoraj mam Sony A1 i programy HD z nc+ na OLED-ie przy silnym sygnale mają bajeczny obraz, SD średni. No ale 4k z internetu to inny wymiar- galaktyczny. Nawet się nie zastanawiaj w/g mojej opinii tylko OLED.
 

lukasz505

New member
Witam.
Lukasz505 nie pytał Ciebie o to czy Ty kupisz oleda czy nie :)
Jeśli nie tędy droga to ... którędy ?
Każda technologia ma swoje wady i zalety.
Ja zmieniłem LCD (był fajny) na zdecydowanie lepszego oleda, ale nie "poluję" na wady.
Nie gram, ale mam Netflixa 4K z HDR i ... warto było. :)

Myślę, że w tym temacie nie trzeba ponownie rozpoczynać dyskusji o wadach i zaletach OLED'a, bo jak napisałeś to stosunkowo nowa technologia i liczę się z bandingiem itp. Na pewno zrobię też kalibrację, ktora podobno pomaga na niektóre dolegliwości.

Oczywiście, że warto.
To obecnie najlepszy telewizor jaki został wyprodukowany do tej pory.
Lukasz505 - dostaniesz jak zawsze najlepszą cenę z kalibracją , dostawą i z Xboxem

Mógłbyś podesłać ofertę? Chętnie też poznam KIKI Twoją opinię odnośnie użytkowania tego TV głównie przy kablówce, bo do Netflix'a moja kobieta się nie przekona, a widzę, że jednak zdania odnośnie odbioru FHD są podzielone. Wiadomo, że SD będzie wyglądało źle, tym bardziej, że zmienię przekątną z 47 na 65 cali.
 

gatar

Active member
Bez reklam
Wiadomo, że SD będzie wyglądało źle, tym bardziej, że zmienię przekątną z 47 na 65 cali.
Witaj.
Zależy od materiału SD.
Niektóre wyglądają nieźle i osobiście oglądam z pewną przyjemnością :), a niektóre tragicznie i tych nie oglądam.
Ważne też z jakiej odległości :)
 

lukasz505

New member
Witaj.
Zależy od materiału SD.
Niektóre wyglądają nieźle i osobiście oglądam z pewną przyjemnością :), a niektóre tragicznie i tych nie oglądam.
Ważne też z jakiej odległości :)

Gatar@ bardzo Ci dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Oczywiście pozostałym forumowiczom również. Decyzja myślę podjęta, ale nie daje mi spać jeszcze jedna sprawa. Pomożecie? :)

Czy pod LG OLED mogę lub inaczej czy jest sens podpiąć mój obecny amplituner Denon AVR-2309? Rozmawiałem z kilkoma osobami i mam różne informacje.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Zawsze jest sens !
A jaki modle oleda wybrałeś - bo są dla niebieskich jeszcze specjalne oferty.
 

Vessunos

New member
Po 4 miesiącach używania OLED mogę z czystym sumieniem potwierdzić, że warto. (od Kikiego, skalibrowany :))

Przypuszczam, że poza kablówką skusisz się na netflixa gdzie pojawia się coraz wiecej kontentu 4k HDR. Trudno to opisać słowami ale czarna czerń i biała biel naprawdę robi wrażenie.

Dodatkowo... te 30% PS4 pro to już jest maskara. Uważałem siebie za zagożałego PCtowca, potem odpaliłem Horizon Zero Dawn, Shadow of War i Lare Croft na 55calowym OLED z ambilight. Jak Cię stać dopłacić to serio warto.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Kolego jak będziesz miał 2 lata ten tv i będziesz dalej zadowolony to wtedy napisz :- ), bo 4 miesiące to krótki okres czasu na zachwalanie tv.. ale fajnie , że jesteś zadowolony ...
 

jaro0508

Member
Największą niewiadomą oledow jest ich trwałość.. i o to głównie biega.. Tu chodzi o to ze wydając tak duże pieniądze człowiek oczekuje pewności i trwałości danego produktu i zabezpieczenia długą gwarancja. I nie pomoże tu zaklinanie rzeczywistości. W przeciwnym razie jako alternatywe mamy dobry tv led za polowe ceny oleda. Led mimo też swoich mankamentów poprostu jest na dzień dzisiejszy.. pewniejszy o sprawdzonej technologii. A jeśli LG jest pewna swoich paneli oledowych (100 tys h) to dlaczego nie daje 5 lat gwarancji na swój produkt. Jeszcze raz zaznaczę.. jestem za oledami ale wydając tak duże pieniądze musimy wiedzieć za co płacimy.. i co możemy oczekiwać po urządzeniu :) :)
 

Vessunos

New member
Obym za dwa lata był zadowolny z 75calowego hiper oled 8k. :) To słuszna uwaga, podobno trwałosc OLED w dziesiejszych czasach nie stanowi juz problemu, (+100kh) jak bedzie to sie okaże.

Kierowałem się tym, że kupuje TV na teraz abym "teraz" miał mozliwie najlepsze wrażenie z rozrywki za budżet który aktualnie jest dostepny.
 

gatar

Active member
Bez reklam
Czy pod LG OLED mogę lub inaczej czy jest sens podpiąć mój obecny amplituner Denon AVR-2309? Rozmawiałem z kilkoma osobami i mam różne informacje.
Witaj.
Podłączyć warto, dla audio oczywiście.
Jednak, jeśli przepuścisz sygnał video (4H, HDR) to stracisz owe 4K i HDR.
Amplituner z 2009 r. raczej nie wspiera tych technologii.
 

piechu

Member
Bez reklam
Witam!

Zapewne jak wielu z was stoję przed decyzją zakupu nowego TV. Moje pytanie jest pewnie typowe, ale będę wdzięczny za odpowiedzi, bo nie znalazłem takiego tematu.

Obecnie posiadam JVC LT-47DV1BU (kupiony u KIKI'ego) :D i chciałbym go zamienić na LG OLED 65 C7V. Pytanie brzmi: Czy do oglądania programów z kablówki 70% i grania na PS4 potrzebuję tak "wyszukanej" technologii? Czyli czy warto zmienić mój obecny TV, skoro ma się dobrze?

Pozdrawiam

No cóż, tak naprawdę nikt nie podejmie tej decyzji za Ciebie, dodajmy nietaniej decyzji :)
Ja osobiście jestem aktualnie na etapie zmiany TV i pomimo fantastycznego obrazu, kontrastu i czerni nie zdecyduję się na OLEDa, jeszcze nie teraz.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Modele 2017 są jako pierwsze zabezpieczone więc bez obaw.
Kto ma tem wie.
Kto nie ma, może jedynie spekulować.
 

piechu

Member
Bez reklam
Ja wiem, że LG obiecuje w modelach 2016/2017 żywotność paneli na poziomie 100.000 godzin ale ilekroć widzę wypalenia w telewizorach np. LG serii C to ochota na OLEDa całkowicie mi mija. Zdaję sobie sprawę, że tych przypadków może być margines ale co jeśli ja na tym marginesie się znajdę? Wypalenia nie są objęte gwarancją a ja miast telewizora zostanę z ręką w nocniku ;)
 
Do góry