Oled a wypalanie - jaka jest prawdziwa prawda? :)

Status
Zamknięty.

Jacek144

New member
Wcale nie potrzeba się mocno starać. Tv miał uruchomioną dwa razy w miesiącu redukcje szumów i nic to nie dało...na dodatek dziś rozmawiałem z kolegą, który ma taki sam TV tylko kupił go 7 miesięcy po mnie i poprosiłem go żeby zrobił test na yt z żółtym i czerwonym tłem....i co....u niego też zaczynają się pojawiać burn ins. Nie po to płace za TV prawie 2300€ żebym się stresował i obchodził z nim jak z jajkiem. Włączam go i ma śmigać. Druga sprawa to LG powinno wbudować automatyczne czyszczenie szumów bo nie wszyscy o tym pamiętają.

Przecież ma. Nie wiesz o tym? Po 4 godzinach pracy,po wyłączeniu sam dba o matrycę.
 

Jacek144

New member
Problem w tym, ze ludzie chca za wszelka cene traktowac i uzywac OLEDa jak zwykly TV, wiec nie rozumieja, ze musza zmienic swoje nawyki do tej technologii. OLED jest tylko dla osob swiadomyhc ograniczen tej technologii, dla reszty są inne opcje i dlatego irytuje mnie jazgot na OLED bo to bo tamto i ze to jeszcze nie to, nmoze za 5 lat, bo ktos chce tvn24 ogladac 24/7 na OLEDzie.
OLED jest super nawet ze swoimi oraniczeniami do ktorych trzeba sie dostosowac, a jak nie pasuje to bierz LCD.

LCD też można zakatować. Sam widziałem wypalanego IPS-a.
 

pantomima

Banned
Problem w tym, ze ludzie chca za wszelka cene traktowac i uzywac OLEDa jak zwykly TV, wiec nie rozumieja, ze musza zmienic swoje nawyki do tej technologii. OLED jest tylko dla osob swiadomyhc ograniczen tej technologii, dla reszty są inne opcje i dlatego irytuje mnie jazgot na OLED bo to bo tamto i ze to jeszcze nie to, nmoze za 5 lat, bo ktos chce tvn24 ogladac 24/7 na OLEDzie.
OLED jest super nawet ze swoimi oraniczeniami do ktorych trzeba sie dostosowac, a jak nie pasuje to bierz LCD.

Dokladnie tak , jak mowisz .
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Instrukcja to przewodnik.
Możesz nie stosować się do zaleceń .
Ja mam OLeda i nie mam powidoków.
Zresztą na plazmach też nie miałem.
 

nuszkak

New member
Właśnie technik wymienił mi cały ekran w LG Oled. Porozmawiałem z nim sobie trochę i mówił że to nie pierwszy jego OLED tv w którym wymienia ekran. Zapytałem tez o cenę ile bym musiał zapłacić jakbym nie miał gwarancji. Około 1500€/1600€ plus wymiana. Zajęło mu to 25 minut.
Sprzedawcy niestety nie ostrzegają o możliwości wypalenia się ekranu. Niestety nie mogą, na sprzedaży takiego TV mają sporą prowizje plus jak do sprzedaży wpadnie stolik, kable i bracket to już tak jakby wygrali jackpota. Tak jest przynajmniej u nas w sklepach. Liczy się sprzedaż/numerki a nie klient. Uprzedzam odpowiedzi co niektórych, starsi ludzie nie czytają forów, nie oglądają testów itp.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Czytaj uważnie, bo czytasz po łebkach:
"Jeśli ktoś godzinami i to codziennie przesiaduje przed jednym obrazem ze znacznikami - to proszę sobie odpuścić.
Ja korzystam z telewizora jak z telewizora i tu Oled gra rewelacyjnie."
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Właśnie wróciłem z bemowskiego MM gdzie stoi zmasakrowany wypaleniami 9002. Jak mi wytłumaczył sprzedawca, po zakończeniu pracy mają obowiązek wyłączyć główne zasilanie, więc oledy nie mają szans się "oczyścić".
Z drugiej strony wstawienie tak krótkiego demo HDR przez producenta nie mogło skończyć się inaczej. Druga sprawa to jego jakość. Na tle konkurencyjnych wygląda żałośnie. Raczej odstrasza niż zachęca. A 15 lat temu za demonstracyjne płyty dvd Philipsa ludzie dawali się pociąć.
 

dayton2

Member
Plazma też się miała wypalić swojego Panasonica 46 g20 mam 8 lat nic nie widać,używany był jako monitor do komputera i konsoli i do bajek od rana do wieczora .Oleda posiadam od grudnia telewizor gra średnio od 6 do 8 godzin tylko filmy i bajki i jak narazie żadnych problemow
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Brawo T Y !!!
Opowieści straszycieli od plazm były równie zajadłe co teraz do oledów.
Nie dla każdego jest OLED !
Dla mnie akurat jest.
 

malock

New member
śledzę tą dyskusję już od jakiegoś czasu i pozostaje mi się zgodzić ze stwierdzeniem że OLED nie jest dla każdego. Trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie w jaki sposób korzysta się z TV i czy Oled ma w tych okolicznościach sens.

dla zainteresowanych poniższy link
zdnet.com/article/lg-embarrasses-with-oled-burn-in-at-tradeshow

wpis dotyczy jakichs targow, na których LG zaliczyło wtopę z OLEDem, na którym widać wypalone logo jakiegoś programu

cytuje fragment
The OLED TV was a 65-inch 2017-model purchased by Nanosys only two to three weeks prior to the event at a third-party store.

The TV was turned on for eight hours a day during the tradeshow and showed signs of burn-in at its top right corner immediately on May 22, the first day of the three-day tradeshow, according to multiple eye witnesses.

dla tych, którzy nie znają angielskigo lub nie lubią google translate

Telewizor OLED to 65-calowy model 2017 zakupiony przez firmę Nanosys zaledwie dwa do trzech tygodni przed wydarzeniem w sklepie.

Podczas targów telewizor był włączony przez osiem godzin dziennie, a od 22 maja, pierwszego dnia trzydniowych targów, według wielu świadków naocznych, w prawym górnym rogu pojawiły się oznaki wypalenia.

burninp.jpg
 

maleko

New member
to nie jest to zgodne z instrukcją
A kto czyta instrukcje? Chyba tylko ja. A producenci o tym informują małym druczkiem zamiast walić po oczach.

O czym ta dyskusja? Test jest tu (link już podawany): https://www.rtings.com/tv/learn/real-life-oled-burn-in-test

Po prostu ludzie powinni wiedzieć czego nie robić to by nie robili i pewnie 99% wypaleń by nie było (zaś fani TVN24 by kupili LCD). Obrazki pokazują jasno, że wypalenia są małe poza CNN (Fifa jest tylko na różowym). Ponadto 90% osób wypalenia jak na CNN max nie będą przeszkadzać, szok ale naprawdę tego nie widzą.
 

nuszkak

New member
W moim przypadku nie było wypaleń w górnych częściach ekranu (znaczki programowe). Wypalenie było w dolnej części ekranu. Pojawiła się także ciemna plamka w dolnej lewej części ekranu (widoczna na zielonym tle). Tak jak wcześniej wspominałem telewizor użytkowałem normalnie, nie jako monitor, tylko jako telewizor, czasami xbox ale może raz w miesiącu przez parę godzin.
 

malock

New member
No właśnie, niebezpiecznie zmierza to do tego że trzeba mieć 2 telewizory, jeden do oglądania filmów i seriali opcja full wypas, wchodzisz oglądasz film zamykasz wychodzisz jak w kinie, drugi do oglądania pozostałych rzeczy, nie mieszczących się w definicji oglądania standardowego. W dzisiejszych czasach wielu ludzi używa telewizora jak radia, włączają żeby sobie grało, i jak byśmy popatrzyli na liczby to pewnie jest to już dzisiaj bardziej "normalne" oglądanie niż włączanie TV tylko na seans. Poza tym, jak ma się w domu więcej domowników, trzeba wziąć pod uwagę że telewizor będzie chodził prawie non stop, i nie da się upilnować co będzie tam oglądane, chyba ze opcja z 2x TV.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Każdy wybiera jak uważa. Wiele osób w domu ma dwa lub więcej telewizorów.
Więc sensacji nie ma.
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Może ktoś opacznie odebrał mój wpis, więc wyjaśniam. Gdybym dziś miał kupić tv to na 99% byłby to oled. Nie zmienia to faktu, że trzeba mieć świadomość jak właściwie z niego korzystać. Bo wbrew zapewnieniom producenta matryce te wciąż się wypalają i żadne zaklinanie rzeczywistości tego nie zmieni.
Tu niestety na złe opinie o produkcie największy wpływ mają sprzedawcy. Większość osób kupujących oleda to nie takie nerdy jak my ale nadziani ludzie, którym padł tv (albo zwyczajnie chcą lepszy) i nie mają czasu na chodzenie po forach i dopytywanie, tylko biorą swoją kartę kredytową i w sklepie pytają o najlepsze. Widzą, że obraz faktycznie najlepszy i kupują... A potem leci non stop TVN24.
PS A może powinniśmy wspólnie z innymi portalami połączyć siły i zrobić jakąś akcję wymuszenia na nadawcach pływających znaczków z logo programu (na przykład by po każdym bloku reklamowym pojawiał się w innym rogu) albo by takie paski informacyjne miały zmienne kolory. Może nadawcy nie są jeszcze świadomi problemu?
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
brodacz
Taka akcja to bardzo dobry pomysł, niestety, gdzie kiedyś już była...Nadawcy (zwłaszcza w Polsce) mają to w poważaniu...
Mało to ich obchodzi, niestety...
 
Status
Zamknięty.
Do góry