Zakup nowego TV Oled? LG B7V czy Panasonic EZ950

Adexi

New member
Witam serdecznie, jest to mój pierwszy post na którego zdecydowałem się po długich przemyśleniach i przeczytania tego forum i innych miejsc, aby jak najlepiej wyrobić sobie jakiś tam punkt widzenia :)

Jeszcze nie dawno bo około 2 tygodnie temu byłbym skłony kupić SONY EX9005 dziś wydaje mi się że jednak bedzie to OLED.
Będąc w Saturnie zapoznałem sìę z Oled LG, ale zaproponowano mi również Panasonic EZ950 mówiąc mi że ma lepsze odzorowanie kolorów , jaśniejszą matryce , kalibracje 3d czy coś takiego ( ale wyczytałem że jednak nie ma)...
Chciałbym zapytać kaka jest opinia fachowców? Który warto kupić i dla czego...
Co do cali to się zastanawiam nad 55 czy 65, a problemem tym że mam pokoj 4,7 x 3,4 i tv wisialby na tej mniejszej scianie. Przy rozmiarze 65' to 145 cm co daje mi średnio po 80 cm luzu na bokach ( z lewej strony mam okno grzejnik , rury ktore z parapetem zabierają około 25 cm z 3,4m) . Teraz jest jakas szafka tv 140cm , a wplanach mamy zmiane na meble z ikea B... cos tam :) Musialbym dodać fote aby Wam ukazac perspektywne ;)

Jak jeszczy wyglada kwestia z powidokami? Ogólnie pracuje po 12h , ale moze zdażyc sie że bede ogladal 1 kanał 3-5h i zmiana na inny co wtedy? Może to grozic powidokiem?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Newsy - HDforum - poczytaj odczucia ludzi którzy widzieli i oceniali przez nikogo nie przymuszeni.
Byłem dokładnie na takim samym pokazie i wynik dla mnie identyczne.
Za Oleda LG płacisz 6850 zł z kalibracją i z dostawą, a za Panasonica zdecydowanie niżej ocenianego przez ludzi którzy widzieli - 9800 zł + 499 zł kalibracja.
Wystarczy Ci na bardzo dobry telewizor dla dzieci.
A zaraz startuje Promocja Olimpijska na Oledy LG i Philipsa.
Za trzy dni. Zapewniam, że warto !
Panasonic ma też zdecydowanie najsłabsze multimedia.
 

Adexi

New member
To LG B7V już tak staniał ? To bomba bo jeszcze mam w planie zakup - w koncu - wzmacniacza i kolumn =)
A dzieci jeszcze nie mamy a jedynie jestem dokładnie 2 tydzień po ślubie ;)
@Kuki
Z tego co rozumiem zdecydowanie polecałbys zakup LG? A jak cenowo wygladałoby to z 65' i jaka cena kalibracji?
 
Ostatnia edycja:

Adexi

New member
A dla jasności i czystej sytuacji :) TV sprzedajecie jako firma audiovideo.com.pl ? A kto robi kalibracje, czy to robi np. ekipa ze strony skalibruj TV ?
 

2018

New member
Fakt taki, że dziś 65" B7 ma cenę która całkowicie blokuje sprzedaż innych TV premium LCD. Nawet bez kalibracji i na sygnale DVB-T niszczą LED-y.
 

2018

New member
Fakt. PHILIPS 65PUS8102 to jedyny na rynku nowoczesny LED z FALD-em (znakomite wygaszanie strefowe) i w realnej cenie.
Mimo, że OLED ciągle zmniejsza ceny to ten model jest bardzo atrakcyjny cenowo. No i się nie wypali nigdy.
 

Lettner123

New member
Jakiś czas temu też zastanawiłęm sie między ez950 a LG E7 .Po prezentacji w domu wybór jednak padł na sony A1 .Według mnie najwierniej oddaje kolory a poziom gradaci i szumów poprostu zniszczył konkurenta LG .
 

Lettner123

New member
Kiki wszytskie telewizory były skalibrowane i faktycznie na materiałech 4k nie bylo az tak wielkiej przepaści ale przykładowo na blu-ray przepaść
 

barburian

New member
Bez reklam
Tv

Fakt. PHILIPS 65PUS8102 to jedyny na rynku nowoczesny LED z FALD-em (znakomite wygaszanie strefowe) i w realnej cenie.
Mimo, że OLED ciągle zmniejsza ceny to ten model jest bardzo atrakcyjny cenowo. No i się nie wypali nigdy.

No z tym że się nigdy nie wypali to bym był ostrożny :) Wypalone pixele w matrycach LCD
to norma ,więc się też wypala
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Kalibracje robi nam zawsze firma zewnętrzna.
Firm w Polsce jest kilka i ich wykaz nie kończy się wymienionej przez Ciebie firmie.
Tak, sprzedawane jest przez audiovideo.com.pl
 
Do góry