Nowy OLED 4K zamiast starego LCD. Jaki polecacie?

mzee

New member
Witam kolegów i koleżanki ponownie. Tym razem stoję przed wyborem nowego TV 4K. Dotychczas posiadałem podstawowy model Panasonica TX-65CX410E. Byłem z niego w miarę zadowolony, ale chcę pójść z duchem czasu i przesiąść się na urządzenie z HDR. Od pewnego czasu poszukuję godnego kandydata do powieszenia na ścianie. Moją uwagę w sklepie przykuły dwa modele: Panasonic TX-65EZ950E oraz LG 65G7E. Czy któryś z nich jest waszym zdaniem lepszym wyborem? Druga kwestia to taka, że domownicy są mocno przywiązani do filmów bluray 3D, a z tego co widzę, to funkcja umarła w TV. Znalazłem starsze modele do Panasonic TX-65CZ950E oraz LG 65G6V. Czy wybór tych starszych telewizorów to taki duży krok wstecz względem nowszych OLEDów? Cena nie gra większej roli, ale nie chciałbym na telewizor wydawać 30 tysięcy:) Służy mi on głównie do odtwarzania płyt bluray 4k, oglądania netflixa i sporadycznie YouTube i PlayStation 4.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ok ale określ granicę cenową to dostaniesz specjalne oferty dla niebieskich członków forum. Lg wygrywa na pokazach z modelem Panasonica i to wyraźnie.
Jak się zalogujesz w Klubie HDTV to masz cenę 19800 zł
Kalibrację profesjonalną indywidualną gratis
Dostawa gratis
Montaż gratis
Uchwyt gratis
Cashback 300 z LG Polska
Xbox one gratis
 

mzee

New member
No 20 tysięcy będzie tym górnym limitem jeśli warto dopłacać:) wstępnie myślałem o 13-15 tysiącach.
Pytanie jeszcze co z tym 3D :) czy starsze modele, które to jeszcze obsługują są tak zauważalnie gorsze ?
 

mzee

New member
Jaki to model polecany w poście powyżej? Czy ewentualnie coś do 15 tysięcy? Czy w modelach na 2017 znajdzie się TV z 3D?
 

olakoma

New member
No 20 tysięcy będzie tym górnym limitem jeśli warto dopłacać:) wstępnie myślałem o 13-15 tysiącach.
Pytanie jeszcze co z tym 3D :) czy starsze modele, które to jeszcze obsługują są tak zauważalnie gorsze ?

LG OLED E6 obsługuje 3D pasywne. Starsza matryca ale za to 3D. Matryce z 2016 roku możesz mieć w TV Sony, Panas, Philips z 2017r i wszyscy pieją z zachwytu nad obrazem jaki wyświetlają. Co ciekawe cena tego ubiegłorocznego modelu E6 jest porównywalna a w niektórych sklepach wyższa od E7. Eksperci różnicę pomiędzy E6 i E7 zobaczą/ zmierzą, czy przeciętny Kowalski zauważy- w mojej opinii raczej chyba nie, ale ekspertem ani sprzedawcą RTV nie jestem.
 

ROMAN38

New member
Bez reklam
...czy przeciętny Kowalski zauważy- w mojej opinii raczej chyba nie....Zobaczy jak najbardziej na jasnych tłach gdzie przez o wiele słabsze działanie limitera jasności max w E7 obraz jest duuuuużo jaśniejszy oraz nowy algorytm przetwarzania zmniejsza makrobloki (kwadraty ) widzialne w ciemnych scenach , przez co obraz jest czystszy ale i tak Sony A1 oled jest tu lepszy.W sumie jedyne obawy, tu moje także przed kupnem oled-a to te nieszczęsne bandingi pionowe na 5-10 % szarościach, tu mamy loterię gorszą niż kiedyś na pierwszych modelach lcd z podświetleniem krawędziowym.Zdjęcia jakie ludzie wrzucają z tych defektów pokazują że taki egzemplarz nie nadaje się do uzytku , normalne zaluzje na ekranie !!!
 
Ostatnia edycja:

mzee

New member
0Dziękuję bardzo za dotychczasowe podpowiedzi. Podsumowując jaki model byście mi polecili?
LG E6 jeśli domownicy nie będą wstanie rozstać się z okularami 3D.
Jeśli chciałbym nowego to rozumiem, że LG E7, tak?

Czy warto dopłacać do najwyższej serii LG? Jak sie do telewizorów LG ma Panasonic ? Wiem, że Panasonic jest na matrycach od LG, a mam już odtwarzacz bluray Panasonica , to mógłbym używać jednego pilota do obsługi obu urządzeń:D Smart nie ma dla mnie znaczenia tylko sam obraz. Kwestia tylko, czy warto upierać się przy jednej marce :)
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Przecież 3D jest nie zdrowe. Na świecie był zakaz dla dzieci, dla kobiet w ciąży. A zagrożeniem było nawet wywołanie epilepsji.

Na Oledy LG - wszystkie - dostaniesz specjalna ofertę dla niebieskich.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dokładnie tak, jest.
Owe 8K które Sharp będzie wprowadzał już w przyszłym roku w modelach 70" za 11.900 euro. to ma być naturalny następca technologii 8K.
 

cacumen

Member
Bez reklam
Tak fantastyczne, że z powodu nikłego zainteresowania, producenci TV olali temat, praktycznie zaprzestając produkcji. Jakoś nigdzie nie widać skowytu klientów z powodu braku 3D w obecnie wypuszczanych telewizorach.

Nawet tutaj widać ,że są zwolennicy 3D , tyle ,że nie mają takiej siły przebicia ,aby przekonać producentów do pozostawienia tej funkcji , bo wystarczy popatrzeć w najnowsze produkcje filmowe i nadal są one kontynuowane (przynajmniej atrakcyjne tytuły) w tym formacie.
4K i ekran OLED są traktowane obecnie jako najważniejszy wyróżnik współczesnych tv i tym próbuje się zatrzeć wspomnienia o "trójwymiarze" . Okulary były najsłabszym ogniwem w tej technologii i być może wróci ona już ..bez nich :?: :idea:
 

barburian

New member
Bez reklam
Tv

0Dziękuję bardzo za dotychczasowe podpowiedzi. Podsumowując jaki model byście mi polecili?
LG E6 jeśli domownicy nie będą wstanie rozstać się z okularami 3D.
Jeśli chciałbym nowego to rozumiem, że LG E7, tak?

Czy warto dopłacać do najwyższej serii LG? Jak sie do telewizorów LG ma Panasonic ? Wiem, że Panasonic jest na matrycach od LG, a mam już odtwarzacz bluray Panasonica , to mógłbym używać jednego pilota do obsługi obu urządzeń:D Smart nie ma dla mnie znaczenia tylko sam obraz. Kwestia tylko, czy warto upierać się przy jednej marce :)

Witaj,
Jeśli zależy Ci na 3D to oczywiście 65E6 LG będzie super wyborem
Natomiast jeśli 3D nie jest priorytetem to kup 65C7V LG - nie ma sensu dopłacać do 65E7 bo praktycznie poza wyglądem niczym się nie różni od C7V. Szkoda kasy...
 
Do góry