Nowy OLED 4K zamiast starego LCD. Jaki polecacie?

mzee

New member
Wielkie dzięki wszystkim za podpowiedzi. W wolnej chwili zatem pojadę obejrzeć na żywo polecane przez Was modele. Dzięki za rzucenie nowego światła na TV i rozwianie moich wątpliwości.
 

mzee

New member
Ok, dzięki za podpowiedź!

Mam jeszcze jedno pytanie. Byłem w Saturnie obejrzeć proponowane Telewizory. E7 nie było na wystawie, wiec obejrzałem LG C7 oraz Panasonica EZ950. Osobiście na ekspozycji sklepowej nie widzę większej różnicy między nimi, ale sprzedawca upierał się, że Panasonic ma lepszy procesor graficzny, więc lepiej wybrać EZ950. Co Wy na to?
 
Ostatnia edycja:

barburian

New member
Bez reklam
Tv

Ok, dzięki za podpowiedź!

Mam jeszcze jedno pytanie. Byłem w Saturnie obejrzeć proponowane Telewizory. E7 nie było na wystawie, wiec obejrzałem LG C7 oraz Panasonica EZ950. Osobiście na ekspozycji sklepowej nie widzę większej różnicy między nimi, ale sprzedawca upierał się, że Panasonic ma lepszy procesor graficzny, więc lepiej wybrać EZ950. Co Wy na to?


To przyjdź do mnie do sklepu Ja Ci tez powiem że proponowany TV ma lepszy procesor graficzny
i kup Bang Olufsen - BeoVision Eclipse :)
Oczywiście jak masz zbyt dużo pieniędzy to możesz kupić co chcesz :) ,nawet TV ze złota
 

mzee

New member
To przyjdź do mnie do sklepu Ja Ci tez powiem że proponowany TV ma lepszy procesor graficzny
i kup Bang Olufsen - BeoVision Eclipse :)
Oczywiście jak masz zbyt dużo pieniędzy to możesz kupić co chcesz :) ,nawet TV ze złota


Pytam, bo kompletnie się nie znam, a próbuje złapać jakąś wiedzę z tego forum, gdyż uznaję je za najlepsze do tego miejsce. Moja działka to AGD, hobby to technologie mobilne oraz CarAudio, a o telewizorach wiem tyle co nic.

kiki, nie mam określonego budżetu. Jak mówiłem obecnie posiadam TV, który kupiłem za jakieś 5 tysięcy i jestem dotychczas z niego w miarę zadowolony bo działa :D widzę jednak jego wady, gdyż nie ogladam telewizji, a filmy z płyt bluray oraz materiały z netflixa i gram na konsoli. Chciałbym kupić dobry telewizor w technologii OLED, gdyż zrobiła na mnie dobre wrażenie na targach IFA. Pogodzilem się z faktem, że dobry TV OLED 4K 65 cali kosztuje ponad 10 tysięcy, jeśli z jakiegoś powodu warto wydać 15, 20 lub 25, to też tyle wydam. Nie chciałbym wydawać więcej, bo mam wrażenie że TV za 30 tysięcy byłby raczej fanaberią niż realnym skokiem technologicznym, ale jak pisałem, nie znam się i szukam fachowej porady. Od kilku tygodni czytam artykuły na temat różnic między Dolby Vision i HDR10+, przejrzałem dziesiątki porównań różnych TV i wybór sprowadził się do Panasonica z uwagi na polecaną serię EZ950 oraz EZ1000 (Panasonic też przez wygodę korzystania z jednego pilota do TV i odtwarzacza BluRay) oraz LG, o którym myślałem od samego początku poszukiwań TV OLED. Brakuje mi wiedzy , żeby ocenić w co lepiej zainwestować a na sklepowej półce mam wrażenie, że wszystko zależy od tego jak sprzedawca skalibruje dany egzemplarz. U końca drogi wykrystalizował się obraz, iż warto kupić LG E7 , C7 lub Panasonic EZ1000 lub EZ950 ze wskazaniem na LG. Pytanie tylko jakie jest Wasze koledzy i koleżanki zdanie co takiego mają te modele w sobie lepszego/gorszego.
 

babo1

New member
Dopisze sie do tego watku. Po wielu latach pora zmienic TV. Wybór padl wlasnie na OLED od LG. KiKI gdzie mozna dostac specialna cene o której mowa powyzej?
 

mzee

New member
Wielkie dzięki za podpowiedzi, stanęło na LG, bo jednak widzę większą różnicę w działaniu HDR na korzyść LG niż w odwzorowaniu kolorów przez Panasonica.

babo1, zapisz się do klubu i pytaj kiki o ceny
 

Damianrotfl

New member
Takie mam pytanie do ludzi zorientowanych w temacie
aktualnie szukam TV i pochodziłem trochę po sklepach żeby zobaczyć co jak gra na żywo i TV typu OLED zrobiły na mnie niesamowite wrażenie, kolory, kontrast, dynamika obrazu takie że szczęka opada.

Wydając na TV ponad 6k oczekuje się od niego że pochodzi bezawaryjnie te 5 lat jak się ma sprawa z oledami głównie chodzi mi o LG OLED 55b7v, producent określa żywotność matrycy na poziomie 100 000 godzin, przy odpowiednim użytkowaniu można uniknąć wypaleń. Jak sprawa z podzespołami, może się tam coś popsuć po okresie gwarancyjnym (2lata) i narazić nas na duże koszta naprawy ?
Szukając TV przeglądałem od budżetu 2k póżniej do 4k, jeśli te OLEDY są na tyle żywotne i bezawaryjne to uważam, że warto wyłożyć takie pieniądze.
Ale jeśli taki TV ma sie popsuć po gwarancji to czy warto inwestować taką kwotę, czy nie lepiej kupić jakiś LED do 4k i narazić się na mniejszą stratę.
 
Ostatnia edycja:

brodacz

Active member
Bez reklam
Nie istnieje miarodajna odpowiedz na twoje pytanie. LCD sypią się tak samo, i może mniej wtedy żal, ale jednak przez lata oglądasz kał. Musisz odpowiedzieć sobie na pytanie czy stać cię na tę jakość na max 5 lat. I mieć nadzieję, że będzie to dłużej...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Oled spokojnie przeżyje erę kolejnej technologii. Ale radość codziennego obcowania z extra obrazem nie da się wycenić.
Brałbym spokojnie 55B7 tym bardziej do do kwietnia kosztuje poniżej 6 tyś zł.
Zaloguj się w Klubie HDTV i napisz na PW.
 
Do góry