Który lepszy LG b7v czy Philips Pos9002

Grabary

New member
Witam,

Z racji że każdy mi odradza kupno LCD przymierzam się do OLEDa.

Niestety dużego wyboru nie mam z racji ograniczonego funduszu dlatego z tego co wyczytuje potrzebuje jak większość najlepszego Tv w przedziale cena/jakość. Modele jak w tytule bo większego wyboru nie mam rozmiar 55 cali. Niby testy testami ale mi to nie wiele i tak mówi. Proszę o poradę czemu ten a nie tamten
 

Grabary

New member
Witam ponownie

Dziękuje wszystkim za wyczerpujące wypowiedzi zdecydowałem sobie sam padło na philipsa

Dziękuję pozdrawiam
Miłego oglądania meczu
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wg mnie większe wrażenie znacznie zrobi Philips i to pod wieloma względami:
- Android
- Kodi
- MxPlayer
- Ambilight
- Gry
Jak będziesz niebieski napisz na PW dostaniesz specjalną cenę wraz z całym pakietem.
Kalibracja gratis
Dostawa gratis
Montaż gratis
Uchwyt gratis

Na OLedy LG również specjalna oferta dla niebieskich i też z pakietem !
 

Paw3los

New member
LG b7v to "stara" technologia OLED. Ma problemy z wyświetlaniem szarości i niższą jasność. W tym zestawieniu lepszy POS9002.
Weź po uwagę także LG C7. Cena podobna, ale lepsza jakość od POS9002.
 

Grabary

New member
o odpowiedzi no proszę tego się nie spodziewałem,

Mam rozumiec że b7v jest na starej matrycy a c7v jest na nowej?

Philips jest słabszy mimo że ma tą samą matrycę co Lg bo to ta sama matryca.
Philips nie jest nowszym modelem z racji że ma mocniejszy procesor oraz dodatkowo nowsze oprogramowanie?

Ogólnie dzięki za informację.
Kiki tak sumarycznie co masz korzystniejsze cenowo LG czy Philipsa?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie Obydwa są na tej samej matrycy - mają inne algorytmy, DCI3, Display area, Brightnes, pilot.
I Philipsa i Lg dostaniesz i z cenami i dodatkowo w pakiecie.
Napisz na PW dokładnie jakie model.
 

Grabary

New member
czy to prawda że android nadal jest niestabilny i sie wiesza ? W tym philipsie również ? Jak to wygląda pod względem płynności interfejsu?
 

barburian

New member
Bez reklam
Tv

czy to prawda że android nadal jest niestabilny i sie wiesza ? W tym philipsie również ? Jak to wygląda pod względem płynności interfejsu?

Bardziej stabilny jest WEB OS LG,
Android ma więcej mozliwości KODI itd.... , ale zawsze możesz dokupić zewnętrznego dobrego AndroidBoxa z obsługą 4K /HDR / DV / do LG-ka i też będzie cacy, a nawet lepiej , kwestia czy
chcesz mieć Ambilight na ścianie ....
 

Grabary

New member
jeśli chodzi tutaj tylko o światełka to mnie nie przekonuje z racji że od tego mam ledy na pilota. jeżeli philips oprócz tego nie jest w stanie przebić lg to sprawa jest jasna. To ma być przede wszystkim tv a nie lampka na ścianę. Odpalić netfixa jakiegoś hdr aby zobaczyć co to jest i zrobić tzw opad szczęki. Na grach mi chyba nie zależy ale to za 2 lata najszybciej. Co do neta to też żeby zobaczyć sobie jakąś stronę albo obejrzeć coś na yt. Kino maniakiem to nie jestem bardziej laik dla mnie to wg będzie skok stulecia
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Obydwa zagrają na opad szczęki.
Led a ambilight to trochę inna bajka.
Chyba, że masz na myśli Ambilight statyczny.
Ceny masz na PW.
Zaloguj sie tylko w Klubie HDTV .
 

Paw3los

New member
Dla rozjaśnienia sytuacji, ponieważ widzę, że są w tym wątku problemy ze zrozumieniem.
1. LG B7 ma inną wersję (starszą), niż C7.
2. Philips 9002 dostaje panele od LG, ale nie wiadomo, która wersja.
3. LG C7 ma najnowszą wersję panela, która pozbawiona została problemów względem tego z zeszłego roku (colour banding, jasność) - coś jak lifting w samochodach.

Musicie zrozumieć, że wszystko się zmienia w czasie. Nawet ten sam TV/model może posiadać dwa różne panele(rewizje), które widocznie się nie różnią, ale mają wprowadzone udoskonalenia optymalizujące ich pracę.
 

Grabary

New member
Witam ponownie

Martwię się o wypalające się matryce w Oledach mam rozumiec ze nie mogę oglądać jednego programu dłużej niż godz typu tvn biznes i swiat bo się uszkodzi? Jaka jest klasyfikacja marek tv pierwsze jest sony potem lg i potem philips? Czy ten procesor p5 to popycha marketingowa czy faktycznie coś on daje w porównaniu do lg?
Myślę czy nie cofnąć się do Led np sony 9305 raz ze firma i ma najlepsze algorytmy i dłuższe i szybsze wsparcie od konkurencji ma mega podświetlenie i 2x lepszy hdr od oledow. Jest to napewno pulka premium i co do wykończenia i do oprogramowania. Lg w c7v ma taki sam pilot co b7v dopiero ten wyżej model ma wykonane premium. Philips ładnie wygląda ale co do oprogramowania to nie wiem jak ma to działać średnio to po 2 latach będzie jak na telefonie zawiecha. Jak jest z tym wszystkim naprawdę sami widzicie jakie mam rozbieżności. Kupię tv a tu się będzie system sypal albo się wypali to mnie żona wysmieje. Ze wydaje tyle kasy na takie samo gu.. Co za 3 tyś. Chyba mnie rozumiecie
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sprawdzaliśmy trzy dni kolejne po 8 godzin i nie powstały powidoki.
Nie gwarantuję że jak przez miesiąc będziesz oglądał jedynie TVN24 - to że się nie wypali. Ale wówczas i tak bez znaczenia jeśli mają być na jednym programie. Jeśli korzystasz z telewizora jak z telewizora - to nie ma żadnych problemów.
Nie będzie w Philipsie zawiechy, bo nie ma . Philips jest już na nowym procesorze P5 i nie ma żadnego nawet najmniejszego zgłoszenia.
 

yahu

Member
Sorki ..podłącze sie do tematu i zapytam osoby znające sie w temacie..
Czy szukając TV (kupię koniec tego roku a raczej początek 2018) kupilibyście
LG OLED55C7V czy własnie PHILIPS 55POS9002?
Dodam ,że zależy mi na płynności w sporcie (piłka nożna) -tu musi być super ,grach(ps4) i z dobrym HDR.
Ceny mogą jeszcze troszkę się obniżyć? czy raczej nie ma co liczyć?
Ceny są dosyć wysokie jak na tv ale chyba warto dla jakości obrazu..tak myslę ? :)


Dodatkowo pytanko do Kikiego..Jakie ceny na teraz są w/w TV ? Obydwa w 55 calach.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
LG OLED 55C7 za 7899 zł , kalibracja gratis, Netflix gratis, Cash back 200 zł od LG Polska, dostaw gratis
Oled Philips za 8199 zł , kalibracja gratis, Dostawa gratis
Dużo, dużo więcej radości niesie Philips z ambilightem.
 

NikoBarteq

New member
Ja dalej nie potrafię zdecydować który...
z jednej strony LG i jego świetny webOS, niski input lag, oraz obsługa wszystkich 4 standardów HDR oraz 4:4:4
a z drugiej philips ze swoim niesamowitym ambilight

tak naprawde nie wiem czy mi potrzebne to dolby vision i te 15ms mniej inputlaga ale w sumie wyszedłem z budżetu 3tys zł dokładałem po tysiącu, doszedłem do 8tys zł i dalej mam dylematy brak zdecydowanego faworyta :hmm:


P.s. kiki co obejmuje twoja kalibracja dwa profile dzienny nocny?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Kalibracja obejmuje ustawienia na wieczór i na noc.
Na dzień też ale to info po zakupie, nikt nie narzeka.
Jak będziesz niebieski masz specjalne nowe ceny o wczoraj !!
Napisz na PW dostaniesz info.
 

ipkiss

New member
mocno się zastawiam między LG a Philipsem, ale w większym rozmiarze (65") - wiem, że Philips wyjdzie dopiero w styczniu, ale jeśli warto to poczekam.
Co mnie zastanawia ?

za LG:
- obecnie w 55" LG ma lepszą biel od Philipsa - moze model 65" bedzie mial ta sama...
- LG ma dolby Vision

za Philips:
- Android - nie wiem, czy to dla mnie zaleta, skoro i tak ogranicze się do Netflixa i HBO GO
- Ambilight - nigdy tego nie widziałem w warunkach domowych i zastanawiam się na ile jest to fajne i czy z czasem nie denerwuje.

Ostatnia kwestia to sposób montażu na ścianie. Widzę, że LG ma otwory montażowe niescentrowane - są w dolnej części TV. Mam stary uchwyt po plazmie ktory chcialbym wykorzystac, ale chyba z LG to niemozliwe - ktos ma z tym doswiadczenie ? Nie usmiecha mi sie ryc sciany pod nowy uchwyt.
 
Do góry