Lg oled55e6v

cacumen

Member
Bez reklam
Jakie są największe wady tego tv , poza brakiem twin tunera ? Teoretycznie zaspokaja moje potrzeby
w pozostałym zakresie ,ale może w tym modelu są jakieś inne niedociągnięcia mające wpływ na codzienną eksploatację ?
 

barburian

New member
Bez reklam
Tv

Jakie są największe wady tego tv , poza brakiem twin tunera ? Teoretycznie zaspokaja moje potrzeby
w pozostałym zakresie ,ale może w tym modelu są jakieś inne niedociągnięcia mające wpływ na codzienną eksploatację ?

Wady drobne to słabsza jasność w stosunku do E7 ,E7 ma lepszą skalę szarości i lepszą biel.
Ale w domu jak postawisz E6 to wymiękniesz i opad szczeny do ziemi , no i E6 ma kapitalne 3D
Konieczna kalibracja E6
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli twierdzisz że jest Ok - to przecież Twój wybór.
Nowe modele mają dwa ważne rozwiązania, zabezpieczenie znacznie mocniejsze przed wypalaniem i białą biel, bo siwa wkurza często użytkowników.
A jaką masz cenę na 55E6 ?
 

cacumen

Member
Bez reklam
Jeśli twierdzisz że jest Ok - to przecież Twój wybór.
Nowe modele mają dwa ważne rozwiązania, zabezpieczenie znacznie mocniejsze przed wypalaniem i białą biel, bo siwa wkurza często użytkowników.
A jaką masz cenę na 55E6 ?

Wolałbym lepszy model ,ale co z tego jeśli nie ma 3D w nowych Oledach ? Na dodatek w większości brak tak przydatnej opcji dublowania tunerów a pozostawia się nadal "zabytek" w postaci tunera analogowego :confused: bardzo dużo korzystam ze Smart tv a tu też "majstrowanie" i ograniczanie funkcjonalności wbudowanych przeglądarek i blokowanie dostępu do pełnych możliwości IP TV :sad:

Epatowanie nawet najlepszym obrazem czy dźwiękiem nie robi na mnie już takiego wrażenia , bo przez ostatnie 15 lat przekonałem się ,że aktualnie najlepsze UHD tv pod tym względem nie różnią się tak drastycznie ,jak to jeszcze było z tv 8-10 lat temu z poszczególnymi markami :!:

Na E6 też mam nie tak "przyciągająco" , bo przecież to już stary model a ma być za koło 8 tysięcy , co wbrew pozorom nie jest tak atrakcyjną ofertą dla ubiegłorocznego produktu.
 

cacumen

Member
Bez reklam
To faktycznie słaba cena i dla nowego Philipsa i dla nowego LG.

Wiem i boleję nad tym ,ale pocieszam się tym ,że oba te najnowsze modele mimo swej "nowości" nie mają 3D i zapewne twina tunera również , a to już nie da się zniwelować lepszymi w sumie też nieznacznie parametrami wizualno-dźwiękowymi ...
 

cacumen

Member
Bez reklam
W sumie gdyby nie pokaźna 3d filmoteka mógłbym się obyć bez tej funkcji ,ale
w nowych modelach Oled od Sony aż po Panasonica , brak jest spektakularnych nowinek poza rozdmuchanym designem i poprawą parametrów audio-wideo , które wszędzie są już na zbliżonym poziomie , tym bardziej ,że jest tylko jeden dostawca matryc ...
 

pantomima

Banned
Oszukujesz sam siebie , i widac to jak na dloni .

W nowych oledach szara biel zostala zastapiona ta poprawna (biala) , a to juz spora roznica w stosunku do poprzednikow , podbnie jak z lepszym zabespieczeniem przed powidokami .

Rowniez plynnosc jest na innym poziomi itp itd - takze przestan sobie na sile wmawiac , ze parametry sa na zblizonym poziomie , bo nie sa i to spro juz nie sa ;)
 

cacumen

Member
Bez reklam
Oszukujesz sam siebie , i widac to jak na dloni .;)


Co widać to wiem sam , bo chyba z godzinę porównywałem w MM E7 i E6 . Może mi już się wzrok psuje z uwagi prezbiopię ,ale doprawdy w odbiorze nie odczułem różnicy w materiałach wideo od SD po 4K , które przekonałyby mnie do do nowszego modelu , jako zdecydowanie lepszego :?
 

cacumen

Member
Bez reklam
Twoja kasa , Twój wybór.


To nie takie proste , bo kasa jest ,ale wyboru ...brak :confused: Niby jest sporo modeli ,ale większość
nie spełnia oczekiwanych wymagań :-( W moim F-7000 mam więcej niż najnowsze modele i tylko
matryca już na dzisiejsze czasy dosyć odbiega jakościowo >>> LCD bez 4K .
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wybór jest bardzo duży i każdy po analizie zawsze sobie coś wybierze. A jeśli sięgasz również po Oled TV to realizacja oczekiwań powinna być pełna.
 

cacumen

Member
Bez reklam
A jeśli sięgasz również po Oled TV to realizacja oczekiwań powinna być pełna.

W pełni się zgadzam ,ale akurat widzę zastój w tak pięknie świecących tv , które zbliżają się do
kresu możliwości wzrokowych ,ale wyposażenie dodatkowe poszło głównie w wystrój i oprawę zewnętrzną a nie poszerzenie możliwości jako centrum multimedialnego w domu .

A dla mnie obraz i dźwięk to 60% użyteczności sprzętu a pozostałe 40% rozbudowywane coraz bardziej funkcje smart tv. Ideałem byłby pełny androidtv ,ale taki jak w smartfonach i tabletach a nie w okrojonej wersji :!: Na dodatek z tego co zaobserwowałem na Sony i Philipsie nawigacja jest wyraźnie mniej "sprawna" jak choćby webos'a czy Tizena .

Na ten moment intensywnie zastanawiam się nad 55 Panasonica TX-EZ950E , bo ma teoretycznie wszystko , co potrzeba poza 3D ,ale w tym wieku :p nie miałem do czynienia z tą marką :?:
 

cacumen

Member
Bez reklam
Wg mnie Philips gra lepiej POS9002 !


No cóż od strony obrazu i dźwięku wymiata po prostu :!::!::!: Natomiast brak twin tunera i tylko dwa złącza USB , gdy w moim pięciolatku mam ich 3 to spory(dla mnie ) mankament :-(
A Ambilighta miałem już w jego kineskopowej wersji i do mnie to już nie przemawia .

Szukam modelu "silnego" w dodatki współczesnego smart tv pozwalającego na "bezbolesne' korzystanie z tych udogodnień w zakresie aplikacji , nagrywania i odtwarzania we wszelkich formatach , bo to już mam i się przyzwyczaiłem w moim tv , więc nie chciałbym się cofać ,ale
mieć jeszcze szerszy dostęp zgodnie z aktualnym rozwojem technologii :)
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ambilight kineskop a ambilight obecny - to niebo a ziemia.
Złącza USB możesz mieć ile chcesz - kup rozgałęziacz.
 
Do góry