TV do max 5000

LakMan

New member
Cześć,

jestem nieszczęśliwym posiadaczem tv Philips 42pfl6008k - zepsuł mi się po raz 3 i już tym razem na amen (jest po gwarancji). Naprawa jest nieopłacalna vs szansa, że zepsuje się po raz kolejny. Ponoć ten model tak ma (wada konstrukcyjna)

Tak więc zastanawiam się nad zmiana na nowy TV.
Koszt max 5000 , ilość cali od 49 do 55 max.


1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor?: max 25m2 (połączony salon z kuchnia)

2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora?: 3,5 m
Dodatkowo tv bedzie wisial na ścianie na uchwycie firmy HAMA, który daje możliwość skierowanie tv w stronę kuchni (stół) Sprawdza się to bardzo - odległość również podobna 3-4 m.

3. Ile osób zasiada przed telewizorem?: 2 (okazjonalnie do 3)

4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu?: większość na wprost,jeśli skierujemy tv uchwytem w stronę kuchni to praktycznie również na wprost

5. Telewizor ma stać czy ma wisieć?: wisieć (wieszak ruchomy)

6. Jak słońce świeci w pokoju?: z boku (telewizor jest ok 1 metra od drzwi balkonowych)

7. Jaki masz obecnie telewizor?: zepsuty Philips 42pfl6008k (sam się wyłącza i włącza)

8. Co chcemy aby telewizor posiadał?: dobry obraz i dźwięk ,smart tv, obsługa intuicyjna i szybki interfejs
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora?: cyfrowy

10. Jakie urządzenia?: smartfon, UPC + router WIFI UPC

11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor?: 6

12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program?: tak

13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej?: filmy, programy muzyczne

14. Czy zamierzasz serfować po internecie?: tak

15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie?: nie

16. Preferencje co do marki?: brak (napewno nie Philips :) )

17. Preferencje co do wielkości?: min 49 " - max do 55"

18. Co Cię denerwuje w telewizorach?: wolne przerzucanie kanałów, wolny interface, zamulajacy internet

19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień?: dzien i noc

20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup?: ok 5 tys

21. Jak często wymieniasz telewizory w domu?: rzadko

22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych?: średnio często (w miarę potrzeb)

3d nie jest konieczne - mało używałem w Philipsie .
Zakup planuje na parę lat.
Proszę o sugestię , będę bardzo wdzięczny.:x
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Z bardzo dobrych masz
- TCLa 55X2 za 4599 zł z QD
- Philipsa 55PUS7502 za 4950 zł
- Samsung 55MU7072 za 4899 zł
- Sony 55XE8505 za 4999 zł
Jak będziesz niebieski - kalibracja gratis.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Na żywo to on jest 2020 design, został zaprojektowany prz człowieka który projektuje najdroższe telewizory na świecie - Bang@Olufsen.

Max do 50":
- Sony 49XE9005 za 5150 zł
- Philips 49PUS7502 na nowym procesorze P5 za 4299 zł
- Panasonic 50EX780 za 4699 zł
 

LakMan

New member
Na żywo to on jest 2020 design, został zaprojektowany prz człowieka który projektuje najdroższe telewizory na świecie - Bang@Olufsen.

Max do 50":
- Sony 49XE9005 za 5150 zł
- Philips 49PUS7502 na nowym procesorze P5 za 4299 zł
- Panasonic 50EX780 za 4699 zł

...czyli w 2020 mamy powrót do przeszłości :)
a tak serio ten Sony vs Panasonic, które polecasz to, który jest lepszy jeśli mocno uprościmy i weźmiemy pod uwagę 3 parametry : obraz, dźwięk, smart TV ?
 

Tusha

New member
Witam. Podpinam się pod temat bo mam podobne pytanie. Jestem nowy na forum i można powiedzieć, że zaczynam urządzać powoli w domu taki pokój telewizyjny. Na początek chciałbym kupić TV, potem jakieś kino albo soundbar. Interesują mnie TV Samsung bo właściwie wszystko w domu mam tej firmy. Znalazłem kilka interesujących mnie modeli ale nie wiem który wybrać. W internecie można jeszcze kupić zeszłoroczne modele jak UE55KS7500, UE55KS9000 czy może lepiej kupić UE55MU7072 albo UE55MU7002T (czym one się w ogóle różnią?) albo UE55MU8002? A może warto zapłacić więcej za QE55Q7FAMTXXH? Jak widać interesują mnie modele 55 calowe gdyż taki optymalnie pasuje do mojego pokoju. Z góry dziękuję za odpowiedzi i przepraszam jeśli piszę w złym miejscu.
PS Jaki wieszak na ścianę do TV i jaki soundbar?
 
Do góry