75"LED czy 65"OLED

kamils1112

New member
Witam wszystkich,
Jestem użytkownikiem plazmy Pioneer PDP-5080XA KURO. Z uwagi na remont domu planuję kupić coś większego, nowszego. Salon ma 6,3m x 4,5m, odległość sofy od ściany to ok. 3,5. Sygnał z satelity, DVD, Blu-Ray.
Moje pytanie do doświadczonych: co wybrać LG75SJ955V czy LGOLED65B7V? A może coś innego.
Z góry dziękuję za pomoc.

PS. SONY 75XE8596?

PS2. SAMSUNG QE75Q7F?
 
Ostatnia edycja:

Tvmania

New member
Bez reklam
Powiem Ci tak obraz w oled poezja Led tez super ale do oled polotu nie ma tylko rozmiar super 75 cali ciężki orzech do zgryzienia wybrałbym 75 Led samsung qe
 

barburian

New member
Bez reklam
Tv

Witam wszystkich,
Jestem użytkownikiem plazmy Pioneer PDP-5080XA KURO. Z uwagi na remont domu planuję kupić coś większego, nowszego. Salon ma 6,3m x 4,5m, odległość sofy od ściany to ok. 3,5. Sygnał z satelity, DVD, Blu-Ray.
Moje pytanie do doświadczonych: co wybrać LG75SJ955V czy LGOLED65B7V? A może coś innego.
Z góry dziękuję za pomoc.

PS. SONY 75XE8596?

PS2. SAMSUNG QE75Q7F?


TYLKO OLED zapomnij o LCD
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Pytanie w stylu " czy lepiej na przyjęciu zjeść homara zapijając szampanem, ale nie wyjść sytym, czy w domu obeżreć się kluskami". Ja zawsze preferowałem jakość nad ilość i dlatego wziąłbym oled.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
ja bym bral wiekszy:)

Bez zastanowienia.
Gastronomiczne porównania nie mają tutaj zastosowania.
75" led to nie jakieś kluski, a bardzo smaczny obfity obiad u Babci... jak już, ale darujmy sobie.

Dla mnie jakość to również priorytet, a tą jakością w przypadku video nazywam "wrażeniami".
Te niewątpliwie będę lepsze na większej przekątnej i nawet nie nazwałbym tego kompromisem.

10" to bardzo dużo i jak dla mnie o wiele istotniejsza w ogólnym rozrachunku jak jakość Oleda.
Podobnie jest z projektorami, nic rzędu 80" nie jest w stanie zastąpić 120" z projektora - nawet tego budżetowego rzędu 3000zł.

Oleda natomiast brałbym w ciemno gdybym nie brał w ogóle pod uwagę większej przekątnej.
 
R

Repugnant.

Guest
i to jest piekne w forum co czlowiek to opinia:)a zainteresowany ma jeszcze wiekszy metlik w glowie:)
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Właśnie to powiedziałem. Zależy co kto woli. Jeden woli kobitki nie ważne czy ładne i bystre, byle miały duże zderzaki. A inny oczekuje czegoś innego. To dlatego wciąż cieszą się wzięciem tv 65" FHD, bo wielu za tę cenę woli coś takiego niż mniejszy ale dobry. Jak ktoś ma słaby wzrok, albo nie umie przysunąć fotela to weźmie 75" bo i tak nie zauważy, że toto gra gorzej od 65 oleda. Ja dostrzegam różnicę. Dlatego pomimo, iż mam warunki mieszkaniowe to nie wydam nawet złotówki na jakikolwiek projektor, bo nawet 150" kału nie smakuje tak jak pojedynczy precelek. Tv ips już mam i jest to najgorszy zakup w moim życiu.
 

buldoggg

Member
Bez reklam
Pytanie w stylu " czy lepiej na przyjęciu zjeść homara zapijając szampanem, ale nie wyjść sytym, czy w domu obeżreć się kluskami". Ja zawsze preferowałem jakość nad ilość i dlatego wziąłbym oled.

Ja wole przed wyjściem do restauracji najeść się w domu :) i dopiero zjeść homara zapijając szampanem=wychodzę z restauracji syty :) hehe

brodacz,nie gardź 150" :) ja mam tv 50" i oglądam z odległości 4,30m :) ale dodatkowo mam projektor 146" i takie połączenie jest najlepsze :) bo masz wszystko.
 
Ostatnia edycja:

brodacz

Active member
Bez reklam
Mialem 3 projektory i sam nie wiem po co. Dla mnie to jak proteza prącia. Nawet 20 lat temu korzystałem z projektora kieszonkowego. Dzieciakom na imprezach się podobało. Jak chcę obejrzeć coś na dużym ekranie to idę do kina bo mam 20 seansów rocznie bezpłatnie.
 

Adax01

Member
Mam podobne dylematy :) salon 5x5m.
Pytanie czy widać różnicę w pikslach na obrazie FHD dla 65 i 75 cali z odległości np. 2.5m?
Czy 4k poprawia jakość w trybie FHD dla TV-SAT i DVBT?
Czy za 6kPLN idzie coś kupić dobrego, b. proszę o sugestie
 

stecko21

New member
Ja miałem ten sam problem.
3m do tv . Brac 75'' lcd czy 65'' oled...
Miotałem się długo pomiędzy sony xe9005 a oled65b7v.
Ostatecznie zamówiłem 65'' oled.
Obecnie mam 55st60 panaosnic. Bardzo chciałem 75'' ale z drugiej strony bałem się cloudingu, problemów z podswietlonymi pasami, napisami...
Jak dojedzie i wrzucę do na ścianę to będę wiedział czy dobrze zrobiłem czy jednak mogłem brac 75xe9005...
Aha za oleda zapłaciłem ok 3 tyś mniej niż miałbym zapłacić za xe9005.


Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Za 6 tyś nie kupisz 75"
Z dobrych 65 masz
Philipsa 65pus6521 6199 zl
TCL 65x2 za 6599
TCL.65 c70 za 4999 zl
Philips 65 PUS 6262 za 5199 zl
HitChb65 Hz 6 za 4840 zł
 

bokciu

Banned
Mialem 3 projektory i sam nie wiem po co. Dla mnie to jak proteza prącia. Nawet 20 lat temu korzystałem z projektora kieszonkowego. Dzieciakom na imprezach się podobało. Jak chcę obejrzeć coś na dużym ekranie to idę do kina bo mam 20 seansów rocznie bezpłatnie.


To co napisał Armanig, jest w stu procentach prawdą. Liczą się wrażenia, a te zapewnia w pierwszej kolejności przekątna. Też cenię jakość i korzystam na co dzień z topowej plazmy, ale gdy zasiadam do filmu, w grę wchodzi tylko projekcja, gdyż daje najwięcej satysfakcji z seansu.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

kamils1112

New member
Czy dotarł do Ciebie OLED, jak wrażenia?
65C7v można już kupić za ok. 13.500 a 75XE9005 za 18.500 (alledrogo), 5tys różnicy.



Ja miałem ten sam problem.
3m do tv . Brac 75'' lcd czy 65'' oled...
Miotałem się długo pomiędzy sony xe9005 a oled65b7v.
Ostatecznie zamówiłem 65'' oled.
Obecnie mam 55st60 panaosnic. Bardzo chciałem 75'' ale z drugiej strony bałem się cloudingu, problemów z podswietlonymi pasami, napisami...
Jak dojedzie i wrzucę do na ścianę to będę wiedział czy dobrze zrobiłem czy jednak mogłem brac 75xe9005...
Aha za oleda zapłaciłem ok 3 tyś mniej niż miałbym zapłacić za xe9005.


Pozdrawiam
 
Do góry