75"LED czy 65"OLED

dayton2

Member
Czekam na ceny 55". Porównywałem dzisiaj Philipsa a obok stał LG i powiem szczerze że philips zrobił na mnie większe wrażenie odnośnie obrazu z DVB-T obraz był płynniejszy na philipsie a na lg troszkę się rozmazywał i zlewał moze to kwestia ustawień .Na materiałach reklamowych włączonych w jednym czasie to samo
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Większość która miał również szansą porównać ocenia podobnie , czyli wyższość Philipsa.
Olimpijska promocja Philipsa - jutro.
 

bithmore

New member
Kiki tak zachwalasz philipsa, że sam nie wiem. Bawiłem się nim w MM i tak ciężko chodził na nim android, że masakra. Całe menu dosłownie "czapiło", a ja nie lubię jak coś chodzi płynnie. Nie wiem może to kwestia aktualizacji softu. Jak Ty to oceniasz? Obrazu nie oceniam, bo nie miałem okazji porównywać go z LG tak żeby stały obok.
 

dayton2

Member
Miałem możliwość obejrzenia obok siebie ale nie bawiłem się androidem wizualnie ładniej grał Philips w LG się obraz zlewal Ale za to biel w LG lepsza w Philipsie biel robiła się szara może to kwestia tylko ustawień. W Saturnie w Lublinie jest jeden obok drugiego a za plecami stoi Sony a1 ale obraz jakiś ciemniejszy na tym A1 najładniejszy obraz według mnie był na panasonicu
 

jankes3

New member
Witam wszystkich,
Jestem użytkownikiem plazmy Pioneer PDP-5080XA KURO. Z uwagi na remont domu planuję kupić coś większego, nowszego. Salon ma 6,3m x 4,5m, odległość sofy od ściany to ok. 3,5. Sygnał z satelity, DVD, Blu-Ray.
Moje pytanie do doświadczonych: co wybrać LG75SJ955V czy LGOLED65B7V? A może coś innego.
Z góry dziękuję za pomoc.

PS. SONY 75XE8596?

PS2. SAMSUNG QE75Q7F?
odświeże temat bo mam ten sam dylemat
kamils1112 pochwal się co wybrałeś ?????
 

jankes3

New member
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 24m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3.3 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2-3
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? na wprost , sporadycznie z boku
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? do południa z boku
7. Jaki masz obecnie telewizor ? plasma Panasonic 50
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? jak najlepszą płynność obrazu
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? HD (nc+), blueray 4K
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? soundbar jbl5.1 , bluray 4k
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? około 4h i więcej, bardzo dużo tvn24 czasami i pół dnia
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? bez znaczenia
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? tvn 24 , sport , filmy
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? tak
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - raczej nie , sporadycznie konsola
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? różnie to bywa
17. Preferencje co do wielkości - 65oled lub 75led
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? pierwsze na co zwracam uwagę to płynność obrazu i wypalanie powidoków
19. Preferencje co do marki ? nie ma znaczenia , dzisiaj wszyscy robią tv na wysokim poziomie
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? około 10k
22. Czy telewizor weźmiesz na firmę? Nie
23. Czy ma mieć smart TV? Tak

na plasmie Panasa wypaliło mi się logo tvn24 i tego się boje właśnie w oledach a może jakiś szybki 75led ale tutaj obawiam się że odległość 3.3 będzie za mała do 75 cali przy oglądaniu głownie fhd z nc+,
poradzicie coś ???
 

jankes3

New member
wiem że się nie porównuje tv w marketach ale ostatnio widziałem w markecie nie dla idiotów jak obsługa oglądała mecz ligi mistrzów z nc+ na sony-kd75xe8596baep i z 3 metrów to było straszne przeżycie i boje się takiego efektu u siebie bo będę w większości oglądał fhd z nc+ ale z drugiej strony wielkość jednak robi wrażenie i weź tu bądź mądry :smile:
 

barburian

New member
Bez reklam
tv

wiem że się nie porównuje tv w marketach ale ostatnio widziałem w markecie nie dla idiotów jak obsługa oglądała mecz ligi mistrzów z nc+ na sony-kd75xe8596baep i z 3 metrów to było straszne przeżycie i boje się takiego efektu u siebie bo będę w większości oglądał fhd z nc+ ale z drugiej strony wielkość jednak robi wrażenie i weź tu bądź mądry :smile:




iDZ DO SKLEPU Z MATERIAŁEM NAGRANYM NA NOŚNIK USB W JAKOŚCI 1080I /1080P ORAZ 720P
PODŁĄCZ DO 75 CALOWCA I ZOBACZ CZY OBRAZ JEST ZNOŚNY.
SYGNAŁ W SKLEPIE LECI PRZEZ KILKANAŚCIE ROZDZIELACZY I NA KONIEC DO TV WLATUJE W JAKOŚCI BARDZO MARNEJ.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Po dwóch tygodniach docenisz poradę.
Zresztą jak Ci się nie spodoba zawsze można wymienić z 75" na 65".
Ale wówczas raczej Ci się nie spodoba.

Ok.z bardzo dobrych masz :
Philips 65Oled 873 za 9999 zł z pakietem i z Hue gratis
Oled LG 65 B8 za 11.999 zł z pakiet + Xbox gratis i promocja LG Polska

Philips 75PUS8303
TCL75C7006 za 8499 zł - komplet
Sony 75XE8596 za 9699 zł
 
Do góry