Połączenie TV LG OLED 55EG910V z amplituner Denon AVR-X1200W

gggttt

New member
Hej witam serdecznie,

Jestem szczęśliwym nabywcą telewizora LG OLED 55EG910V oraz amplitunera Denon AVR-X1200W.
Mam problem z tym jak przekazać dźwięk z telewizora do amplitunera.
Bez problemu jestem w stanie odpalić sprzęt z PS4 lub laptopem, tak by dźwięk szedł do amplitunera i obraz był na TV.
Niestety gdy odpalę program TV nie jestem w stanie skonfigurować go by dźwięk szedł na głośniki podpięte do amplitunera.

Co zrobiłem do tej pory:
- podłączyłem TV i amplituner kablem HDMI (i do prądu),
- skonfigurowałem TV by przekazywał dźwięk na wyjście zewnętrzne (optyczne/HDMI) w trybie ARC z włączonym SYMLINKiem
- skonfigurowałem amplituner żeby działał z tzw. ARC
- w między czasie udało mi się sparować Denona z TV i mogę sterować nim jednym pilotem.

...i nie bangla.
Czytałem że podłączenie kabla optycznego mogłoby pomóc. I pewnie spróbuje tak zrobić. Ale trochę nie kumam czemu kabel HDMI nie daje efektu, który powinien działać poprawnie.

Będę wdzięczny za pomoc.
Dzięki,
G
 

barburian

New member
Bez reklam
Tv

Hej witam serdecznie,

Jestem szczęśliwym nabywcą telewizora LG OLED 55EG910V oraz amplitunera Denon AVR-X1200W.
Mam problem z tym jak przekazać dźwięk z telewizora do amplitunera.
Bez problemu jestem w stanie odpalić sprzęt z PS4 lub laptopem, tak by dźwięk szedł do amplitunera i obraz był na TV.
Niestety gdy odpalę program TV nie jestem w stanie skonfigurować go by dźwięk szedł na głośniki podpięte do amplitunera.

Co zrobiłem do tej pory:
- podłączyłem TV i amplituner kablem HDMI (i do prądu),
- skonfigurowałem TV by przekazywał dźwięk na wyjście zewnętrzne (optyczne/HDMI) w trybie ARC z włączonym SYMLINKiem
- skonfigurowałem amplituner żeby działał z tzw. ARC
- w między czasie udało mi się sparować Denona z TV i mogę sterować nim jednym pilotem.

...i nie bangla.
Czytałem że podłączenie kabla optycznego mogłoby pomóc. I pewnie spróbuje tak zrobić. Ale trochę nie kumam czemu kabel HDMI nie daje efektu, który powinien działać poprawnie.

Będę wdzięczny za pomoc.
Dzięki,
G


Naciśnij na pilocie TV Audio i powinien być dzwięk na Ampli jesli masz połączone przez HDMI ARC
 

gggttt

New member
Rozumiem że chodzi o guzik TV Audio na pilocie Denona do Amplitunera. Nie działa, o dziwo.

Kumpel mi radzi by podłączyć kabel cyfrowy między tv i amplitunerem. Aczkolwiek jedyną wtyczkę jaką widzę Audio Out to optyczny. Ma to jakieś szanse?
 
Do góry