OLED 65" czy QLED/LCD 75"? A może poczekać?

dosik

New member
Cześć,
to mój pierwszy post na tym forum, więc witam wszystkich serdecznie :)

Stanąłem przed wyborem, w którym pomogłoby mi Wasze doświadczenie.

Mam budżet na TV maks ok. 15-16 tys. zł

Oglądam dużo filmów i seriali, zazwyczaj wieczorami. Do tego dochodzą okazjonalnie gry na PS4Pro oraz zwykła, linearna telewizja (np. TVN24).

Siedzę w odległości 3 m od telewizora.

Moje pytanie brzmi: czy przy tych uwarunkowaniach lepiej wybrać 65" telewizor OLED (np. LG lub Sony) czy też większy, 75" telewizor QLED (lub inny zwykły LCD), który jednak będzie w mniej więcej tej samej cenie?

Telewizory 75"+ w OLED są dla mnie w tej chwili cenowo nieosiagalne (to jednak 25k zł +).

Ewentualnie: być może najlepszą receptą jest po prostu poczekać. Sądzicie, że te duże OLEDy szybko stanieją?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Aż tak szybko nie stanieją.
Do Twoich potrzeb w klasie cenowej masz :
Philips 75PUS7101 za 12999 zł
Sony 75XE8596 za 12500 zł
TCL 75C70 za 10.999 zł
 

dosik

New member
Bardzo Ci dziękuje, ale jeszcze podrążę bo wydatek spory i nie daje mi to spokoju :)

Czy rzeczywiście lepiej zainwestować teraz w zwykła matryce ale większa (tak jak w Twoich propozycjach 75") czy może lepiej jednak pójść na kompromis wielkości i zgodzić się na 65" ale w OLED? Np LG OLED 65 B7V - w Neonet jest za 14 888zl

Sam już nie wiem, ten oledowy kontrast urzekający, ale jednak siedzę 3m od tv. Co mówi Twoje / Wasze doświadczenie?
 

pantomima

Banned
Cześć,
to mój pierwszy post na tym forum, więc witam wszystkich serdecznie :)

Stanąłem przed wyborem, w którym pomogłoby mi Wasze doświadczenie.

Mam budżet na TV maks ok. 15-16 tys. zł

Oglądam dużo filmów i seriali, zazwyczaj wieczorami. Do tego dochodzą okazjonalnie gry na PS4Pro oraz zwykła, linearna telewizja (np. TVN24).

Siedzę w odległości 3 m od telewizora.

Moje pytanie brzmi: czy przy tych uwarunkowaniach lepiej wybrać 65" telewizor OLED (np. LG lub Sony) czy też większy, 75" telewizor QLED (lub inny zwykły LCD), który jednak będzie w mniej więcej tej samej cenie?

Telewizory 75"+ w OLED są dla mnie w tej chwili cenowo nieosiagalne (to jednak 25k zł +).

Ewentualnie: być może najlepszą receptą jest po prostu poczekać. Sądzicie, że te duże OLEDy szybko stanieją?

W sobote bylem w Sony Centre (o czym wspominalem juz w innym watku ) , porownywalem falgowy model ZD9 Sony z Oledem od Sony .

Znajdz chwile i zorganizuj sobie takie porownanie , a nie bedziesz mial zadnych watpliwosci jaka technologie wybrac :)

Oled i tylko oled ! Zaden inny :)


Odnosnie Qleda - znajdz na forum watek,w ktorym jest porownanie oleda z qledem , a szybko zapomnisz o tym drugim, jeszcze szybciej jezeli porownasz te dwa na wlasne oczy ;
)
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
A z czego masz sygnał ?
Masz Netflixa i AMazon ?
Dużo czasu spędzasz przy telewizji i programach z anteny ?
 

dosik

New member
Mam netflixa i showmax, amazona nie mam
Z anteny tylko tvn24 ale dość rzadko
Zdarza mi się tez player.pl

Najczęściej jednak netflix, prawie co wieczór

Plus czasem, tez rzadko, gram na ps4pro
 

ROMAN38

New member
Bez reklam
Piszesz że oglądasz TVN24 więc OLED odpada bo powidoki na tym kanale go zabiją, jednak 75 cali jest dużo większy od 65 jako OLED i ja bym na twoim miejscu dozbierał do 29 tyś i brał Sony 75'' ZD9 ale teraz jest właśnie taki wybór OLED-ów że nie wiadomo czy czekać na spadek 77 cali do poziomu 25 tyś a to nie nastąpi wcześniej jak w 2020r czy brać tego ZD9 , czerń ma nie wiele gorszą ale HDR best of the best of TV .QLED zostaw w spokoju to kolejna porażka Samsunga, czerń jest na nich tragiczna !!!!!!!! Powodzenia w wyborze.
 

olakoma

New member
Kluczem do odpowiedzi jest rzeczywiście źródło z jakiego najczęściej czerpiesz sygnał. Może koledzy sprzedający RTV z forum podpowiedzą bo sam chciałbym wiedzieć. 1/ Jeżeli źródłem jest klasyczna antena lub platforma cyfrowa (nc+, Polsat), to czy przy sygnale HD będzie różnica w jakości obrazu na obu typach TV ? 2/ Czy oglądając głównie treści z internetu 4k obraz będzie "dużo" lepszy na OLED niż LCD ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Najwięcej radości niesie jednak wielkość.
A TCL dostał EISA.
http://www.hdtv.com.pl/forum/newsy/134154-eisa-2017-2018-dla-tcl-u55c7006-tytulem-best-buy.html

20770179_1488594097869043_5917194064194862417_n.jpg
Z lewej TCL 75C70 z prawej Panasonic 75EX780

20769937_1488594131202373_1290593484779592116_n.jpg
I gra extra.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wrzucam dokładnie to co widzi oko na pokazie i co jest dokładnym odzwierciedleniem porównania !
Zapraszam na pokaz , telewizory stoją obok siebie.
Można mieć przy sobie własne materiały do porównania. Można korzystać z naszych. Poświęcimy tyle czasu każdemu ile będzie sobie życzył.
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Wygrzebię z piwnicy stary telewizor,ustawię odpowiednio tryby,postawię obok tych dwóch i na zdjęciach porównawczych kopara opadnie :-D
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Zapraszam, za zdjęcia będzie dokładnie widać dokładnie to samo co przed Twoimi oczami - zapewniam !!!
Ja to już robiłem !
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Wygrzebię z piwnicy stary telewizor,ustawię odpowiednio tryby,postawię obok tych dwóch i na zdjęciach porównawczych kopara opadnie :-D

Dokładnie, dzisiaj chcąc kupić tv można oszaleć.
Przeciętny użytkownik chce dokonać zakupu na minimum 6 lat i teraz tak:

Mam 14k na tv i chce 65 cali i głowa zaczyna boleć. Albo się pojawi kurz na matrycy, ramka zacznie się odklejać, nie mogę oglądać nieruchomych obrazów bo będą powidoki, w tclach niby ceny i parametry spoko, ale na forum miliard wpisów żalu bo sie zawiesza, nie działa jak powinno spdif blabla.

To jest żałosne żeby człowiek wydając na tv kasę za którą przeciętny polak ma samochód, musiał się martwić czy po okresie gwarancji tv mu nie zdechnie, albo czy nie stanie się to jeszcze w okresie gwarancyjnym, a wtedy przepychanki bo wszyscy tutaj na forum znamy akcje naprawcze u różnych producentów.

Piramida
Co do zdjęć to ja również nie wierzę w takie akcje, nie obrażając oczywiście Kikiego. Mam znajomego, który pracuję w jednej z dużych sieciówek i opowiadał jak wyglądają ustawienia obrazu gdy jest ciśnienie na sprzedaż konkretnej marki w danym okresie.
 
Ostatnia edycja:

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Dokładnie, dzisiaj chcąc kupić tv można oszaleć.
Przeciętny użytkownik chce dokonać zakupu na minimum 6 lat i teraz tak:

Mam 14k na tv i chce 65 cali i głowa zaczyna boleć. Albo się pojawi kurz na matrycy, ramka zacznie się odklejać, nie mogę oglądać nieruchomych obrazów bo będą powidoki, w tclach niby ceny i parametry spoko, ale na forum miliard wpisów żalu bo sie zawiesza, nie działa jak powinno spdif blabla.

Mniej czytaj,a może mniej dostrzeżesz wad :-D;)
 
Do góry