OLED 65" czy QLED/LCD 75"? A może poczekać?

barburian

New member
Bez reklam
Miałem 65 cali teraz mam 75 cali LED - jest ok, ale OLED jednak to inna bajka i inna liga, mam nadzieję - łudzę się że za 5 lat 75-80 calowe OLEDY stanieją
do poziomu cen dzisiejszych LED TV
 

olakoma

New member
Do Barburian

Miałem 65 cali teraz mam 75 cali LED - jest ok, ale OLED jednak to inna bajka i inna liga, mam nadzieję - łudzę się że za 5 lat 75-80 calowe OLEDY stanieją
do poziomu cen dzisiejszych LED TV

Czy to oznacza że jakbyś dzisiaj miał podjąć decyzję to kupiłbyś 65 OLED czy pozostał przy swoim wysokiej klasy 75 LCD ?
 

barburian

New member
Bez reklam
OLEDy

Czy to oznacza że jakbyś dzisiaj miał podjąć decyzję to kupiłbyś 65 OLED czy pozostał przy swoim wysokiej klasy 75 LCD ?

Kupiłem 9405 z uwagi na rozmiar, gdyby OLED 77 cali był w tej cenie to bym brał OLED, a gdybym miał kupować teraz TV 65 cali to też OLED , oczywiście zacierać rzeczywistość można i na siłę szukać
zalet LCD LED ,ale prawda jest taka że OLEDy 2017 są najlepszymi TV na rynku ,a patrząc na rozwój technologii modele 2018/19 będą zapewne jeszcze lepsze. Nawet jeśli Panasonic wypuści Super LCD
z kontrastem 1:1000.000 i będzie to S-IPS to i tak OLED będzie lepszy. Samsung dopracuje pewnie
swojego QLED-a w ciągu 2-3 lat, ale nie czarujmy się przecież nigdy nie osiągnie takich kątów, kontrastu jak OLED. Jak dla mnie sensem jest tylko rozwijanie technologii OLED i jej dopracowanie .
 

olakoma

New member
OK. dzięki za odpowiedź, ale właśnie wiele osób ma taki dylemat, że z kalkulatora odległości wychodzi np.: 65 cali (2,7 m od ekranu) i wtedy co lepiej brać OLED 65 czy żeby było większe wrażenie 75 LED ?
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Kupiłem 9405 z uwagi na rozmiar, gdyby OLED 77 cali był w tej cenie to bym brał OLED, a gdybym miał kupować teraz TV 65 cali to też OLED , oczywiście zacierać rzeczywistość można i na siłę szukać
zalet LCD LED ,ale prawda jest taka że OLEDy 2017 są najlepszymi TV na rynku ,a patrząc na rozwój technologii modele 2018/19 będą zapewne jeszcze lepsze. Nawet jeśli Panasonic wypuści Super LCD
z kontrastem 1:1000.000 i będzie to S-IPS to i tak OLED będzie lepszy. Samsung dopracuje pewnie
swojego QLED-a w ciągu 2-3 lat, ale nie czarujmy się przecież nigdy nie osiągnie takich kątów, kontrastu jak OLED. Jak dla mnie sensem jest tylko rozwijanie technologii OLED i jej dopracowanie .

Niech pracują i poprawiają i wywalą wpis o tym co i ile mam oglądać i przy okazji niech z cenami deko zjadą i będzie gicio..:) jestem za, a nawet przeciw...
 

kuczum

New member
Dokładnie,powidoki są największą bolączką przy używaniu OLED-a jako monitora do kompa.

Nie chciałbym, aby pasek start bądź obramowanie minimapy z gry mi się na stałe wypaliło na ekranie.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Pożyjemy zobaczymy może kiedyś ktoś coś wymyśli a tym samym firmy nie będą się ubezpieczać pisząc magiczne zdanie w swoich instrukcjach obsługi... bo to nie jest uczciwe wobec tych ludzi, którzy wydają pieniądze na oledy..
 

barburian

New member
Bez reklam
Dylematy

OK. dzięki za odpowiedź, ale właśnie wiele osób ma taki dylemat, że z kalkulatora odległości wychodzi np.: 65 cali (2,7 m od ekranu) i wtedy co lepiej brać OLED 65 czy żeby było większe wrażenie 75 LED ?


Witaj , przy odległości 2,7 m od ekranu bym chyba jednak został przy 65 calach OLED - to moje zdanie.

75 cali oglądam z 3,5m
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wyłącznie zależy od materiałów które oglądasz ?
Ja sam zasiadam go Meczy czy Igrzysk - to 1,5-2 metry max od 65" i jest rewelacja. Przy 3 metry spokojnie 75".
 
Do góry