LG 55EG910V do konsoli

capone79

New member
Witam
Musze zmienic tv a z racji tego ze uzywam go do gier xbox one oraz telewizji nc+ to zastanawiam czy ten oled od lg bedzie dobrym wyborem czy lepiej jakis tv 4k z hdr jak np Samsung 55KS7000 czy Sony 5XD8505...do tej pory nie mialem stycznosci z oledami ale w sklepie presentowal sie znakomicie i zachwial moje 100% nastawienie do Samsunga KS7000.
 

barburian

New member
Bez reklam
Tv

Witam
Musze zmienic tv a z racji tego ze uzywam go do gier xbox one oraz telewizji nc+ to zastanawiam czy ten oled od lg bedzie dobrym wyborem czy lepiej jakis tv 4k z hdr jak np Samsung 55KS7000 czy Sony 5XD8505...do tej pory nie mialem stycznosci z oledami ale w sklepie presentowal sie znakomicie i zachwial moje 100% nastawienie do Samsunga KS7000.


W Samsung jest lepszy pod konsole z uwagi na niski input lag, OLED lepszy z uwagi na czerń i kontrast
Poczytaj na konkurencyjnym forum jest cały wątek poświęcony temu OLED-owi i uwagi graczy
 

capone79

New member
Wlasnie czytalem ze w oledach input lag niewystepuje bo to inna technologia wyswietlania obrazu i ogladalem na yt jak ktos gral na ps4 i tym oledzie aby to pojazac. Sam juz nie wiem.
 

FoX88

New member
Wlasnie czytalem ze w oledach input lag niewystepuje bo to inna technologia wyswietlania obrazu i ogladalem na yt jak ktos gral na ps4 i tym oledzie aby to pojazac. Sam juz nie wiem.

Wszystko pomieszałeś. :p

W OLEDzie nie wystąpią takie zjawiska jak clouding czy efekt poświaty, czerń jest idealnie czarna, natomiast input lag jakiś jest w każdym TV, nie ma bez, po prostu mniejszy lub większy.

W OLED EG910V input lag po wejściu w 'PC' Chroma 4:4:4 wynosi 42 ms, co nie jest złym wynikiem, ale daleko do idealnego.

Natomiast w trybie 'Gra' input lag wynosi 51ms. To taka ciekawostka też.

Generalnie poniżej ~30ms lag jest nieodczuwalny, a poniżej ~20ms to już tylko placebo.

Tutaj 42, także w online może być nieco za duży, w singlu bez problemu.

KS7000 ma 20-22ms laga, także 2x mniej i jednocześnie już wynik, który nie przeszkadza nawet w Multi.


----


Oryginał tekstu z recenzji tego modelu:
"Szczęśliwie stwierdzam, że lag w LG EG910 jest stosunkowo krótki! Firma nie poszła tu na rekord, jednak wartość 42ms jest na tyle niewielka, że poza zawodniczym graniem w gry FPP każdy będzie całkowicie zadowolony. Nie da się bowiem odczuć tego opóźnienia nawet na kursorze myszy, a przynajmniej ja nie poczułem! Co jednak najciekawsze, tak krótki lag uzyskujemy po otagowaniu wejścia HDMI jako "PC". Uzyskujemy wtedy też reprodukcję chromy 4:4:4.

Włączenie zaś trybu "Gra" z poziomu menu obrazu skraca laga, ale do 51ms. Polecam więc po prostu tagować złącze HDMI zamiast przełączać tryby obrazu.
"
 
Ostatnia edycja:

capone79

New member
Dzięki wielkie Panowie za rozjaśnienie...oczywiście, że interesuje mnie multi i teraz trudny orzech do zgryzienia...oled czy lcd 4k hdr ? Lg55EG910V czy Samsung KS7000 lub cos innego ? Sam już nie wiem.

Bardzo mi się ten oled podoba i co do tv czy filmów to jestem pewny, że będzie super o tyle co do konsoli to nie jestem przekonany i trochę się boje dlatego szukam jakiegoś bodźca który w 100% przeważy szalę za jednym lub drugim czyli oled 1080p lub lcd 4k hdr.
 

memento_

New member
poczekaj na modele SONY z początkiem XE ( i tylko wyłącznie matrycą VA 100 hz ) jeśli zapodadzą dobrą cene poszedłbym w stronę Soniacza jeśli będzie za drogo, bierz Sams ! lecz tutaj patrz na jakość obudowy ponieważ lubi się odklejać.
 

capone79

New member
Byłem w sklepie. Ten Samsung to tragedia. Wypalone diody, jedna przy mnie wyskoczyła podczas oglądania. Obudowa się rozkleja. Coś strasznego.

Sony ma lepszy model na ten rok z serii 9, czerń czarna niemalże jak w oledach bo jest podświetlany na całości ale cena 6800 pln za 55 cali to za drogo. Modelu 8505 nie mieli niestety już.

Oled od LG 910V wciąz robi wrażenie. Podlączyłem pendrive z filmem do rożnych modeli i teraz chyba kwestia wyboru między LG OLED 55EG910V a Sony 55XD8505.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale granie na OLed TV nie jest najlepszym pomysłem właśnie z uwagi na stałe fragmenty obrazu. Modele Sony 8505 są jeszcze dostępne.
A ile masz max kasy ?
 

capone79

New member
Chciałem coś do max 5 - 5,5 tysiąca. Te nowe modele Sony na ten rok są kozackie, czerń prawie jak oled ale 55 cali kosztuje 6900 pln.
 
Do góry