OLED czy QLED

Lech

New member
Bez reklam
Można przedpłacić na telewizor QLED z odbiorem za tydzień. Moje pytanie brzmi czy kupić QLED'a czy OLED'a ponieważ ceny obu odbiorników są zbliżone? W tej chwili jestem użytkownikiem plazmy. Dlatego wybrałem plazmę, bo obraz oglądany pod kątem jest taki sam, jak obraz oglądany na wprost telewizora. Czy nowe telewizory QLED czy LED trzeba oglądać na wprost, czy nie ma to znaczenia?
 

barburian

New member
Bez reklam
kąty

Można przedpłacić na telewizor QLED z odbiorem za tydzień. Moje pytanie brzmi czy kupić QLED'a czy OLED'a ponieważ ceny obu odbiorników są zbliżone? W tej chwili jestem użytkownikiem plazmy. Dlatego wybrałem plazmę, bo obraz oglądany pod kątem jest taki sam, jak obraz oglądany na wprost telewizora. Czy nowe telewizory QLED czy LED trzeba oglądać na wprost, czy nie ma to znaczenia?

Poniżej opis kątów i zestawienie:

Viewing Angle of TVs
 

RHJG

New member
Bez reklam
Witam za trzy lata będą warte uwagi,w tej chwili zapomnij o QLED....To dalej jest LCD.
 

jarek9306

New member
Qled to zwykły lcd.... są już testy w których widać że to żadne cudo a momentami zachowuje sie gorzej niż stara seria ks....
 

ROMAN38

New member
Bez reklam
Można przedpłacić na telewizor QLED z odbiorem za tydzień. Moje pytanie brzmi czy kupić QLED'a czy OLED'a ponieważ ceny obu odbiorników są zbliżone? W tej chwili jestem użytkownikiem plazmy. Dlatego wybrałem plazmę, bo obraz oglądany pod kątem jest taki sam, jak obraz oglądany na wprost telewizora. Czy nowe telewizory QLED czy LED trzeba oglądać na wprost, czy nie ma to znaczenia?
Tylko OLED da ci pod kątem praktycznie to samo co na wprost ale są lcd w technologii IPS , mające bardzo podobne właściwości w tej kwestii jak plazmy ale znowu mają słabą czerń a za tym kontrast o wiele gorszy od twojej plazmy :(Teraz niestety za jakość trzeba słono płacić.Od QLED trzymaj się z daleka !!! to kolejny skok Samsunga na portfele ciemnego skołowanego nazwą bogatego klienta, bo te modele będą strasznie drogie jak na lcd z tylko krawędziowym podświetleniem !!!!!
 
Ostatnia edycja:
Do góry