oled, wypalenia matrycy

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Głównie chodzi o kanały informacyjne i ich paski info. Królem destrukcji był i jest TVN24. Żadne monity do stacji w ramach akcji protestacyjnych (temat wypaleń w plazmach) nie dały rezultatu. Jest coś takiego chyba w każdym tv jak tryb obrazu ZOOM. Więc da się z tym jakoś żyć. Miłośnicy gier powinni zapomnieć o oledach bo już w plazmach był z tym duuuuży kłopot, a z tego co było do przewidzenia, oledy mają z tym większy problem.
Więc nie ma co panikować tylko być czujnym i po prostu uważać.
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
No właśnie, a jak gram w gry na TV i to całkiem sporo, więc dopóki nie dopracują technologii OLED (co mam nadzieję w końcu kiedyś nastąpi), to wolę zdecydowania się na LCD 4K. Do tego nigdy nie oglądam filmów czy kanałów telewizyjnych przy całkowicie zgaszonym świetle.
 
D

Deleted member 121090

Guest
W instrukcji LG pisze o możliwych wypaleniach pow. 1 godziny oglądania obrazu statycznego,
Gdyby było tak jak piszesz to pół biedy.
Tam jest inny zapis. Zabronione jest oglądanie powyżej jednej godziny materiału z ELEMENTAMI statycznymi. A to już kwas. Niemożliwe jest żeby w codziennej eksploatacji sprostać temu wymogowi.
Użytkując go świadomie działamy wbrew instrukcji obsługi, czyli bierzemy na siebie odpowiedzialność za wypalenia.
 

Caparzo

New member
Bez reklam
jak tak jest jak piszecie, to każdy z nas powinien mieć wypalone już logo jakiegoś kanału w lewym lub prawym rogu .... bzdura i tyle, a jeśli już to ja nie pamiętam żebym coś oglądał i ekran sie nie ruszał powyżej 5 minut
a tvn24 nie można oglądać długo bo ryje beret, a poza tym nie spotkałem się nigdy żeby ktoś miał ślady na tv po tym kanale...

nie jestem w ciemnie bity, pracowałem jako monter tv kablowej codziennie widziałem po kilkanaście tv. Koleżka mój cały czas tam robi i też nie stwierdził że sie komuś logo tvn wypaliło w tv albo jakaś ramka któa jest na ekranie 24h na dobe... Nie podpadajmy w jakaś paranoje
 
D

Deleted member 121090

Guest
Jest tak jak piszemy. Każdy to może sobie w instrukcji OLED-a przeczytać.
A czy inżynierowie wiedzą co piszą, czy nie to już pytanie do nich.
Ja tylko napisałem, za co nie chcą brać odpowiedzialności.
Też jestem zdania że taki zapis to kpina z klienta. Nie da się mu sprostać podczas używania telewizora.
 

Caparzo

New member
Bez reklam
W instrukcji pisze się zawsze OWD - ochrona własnej dupy!! Nawet w intrukcji czajnika piszą rzeczy na które nikt nie zwraca uwagi
 
D

Deleted member 121090

Guest
Nie masz racji.
Jak Ci powidoki powstaną w OLED-ie, a sporo jest już takich udokumentowanych przypadków w necie, to Ci serwis pokaże te właśnie zapisy i pokaże drzwi. Tak było w plazmach i tak jest w OLED-ach.
 

pantomima

Banned
Głównie chodzi o kanały informacyjne i ich paski info. Królem destrukcji był i jest TVN24. Żadne monity do stacji w ramach akcji protestacyjnych (temat wypaleń w plazmach) nie dały rezultatu. Jest coś takiego chyba w każdym tv jak tryb obrazu ZOOM. Więc da się z tym jakoś żyć. Miłośnicy gier powinni zapomnieć o oledach bo już w plazmach był z tym duuuuży kłopot, a z tego co było do przewidzenia, oledy mają z tym większy problem.
Więc nie ma co panikować tylko być czujnym i po prostu uważać.

O jakim problemie w plazmach podczas grania wspominasz ?

Wypalenia ? - z racji grania ? Oj nie .
Gralem bardzo duzo w ps3 na plazmie G30 i nie powstaly zadne wypalenia, chwilowe powidoki tak .
Gorzej juz sytuacja wygladala natomiast w przypadku dluzszego ogladania eurosportu .
Z racji ze lubie tenis ,mialem dwutugodniowe maratony z jednym kanalem(eurosport) i chyba mam delikatne wypalenie po logo , zalezy od tla, ale dostrzegalna jest poswiata , chyba juz nie do wyelimimowania .

Co'do modelu vt60- pewnie tez by to zjawisko wystapilo ,ale z tym tv'obchodze sie delikatniej , uciekam od dluzszego katowania jednego kanalu ,ewentualnie zoomik ;)

Jak jest z oledami ? - sa juz na tym forum tacy ktorzy posiadaja te tv'i jakos nie'slychac nic o wypaleniach .
Uciazliwosc raczej mocno nadmuchana ,mogaca wystapic z uwzglednieniem przypadku dluzszego ogladania kanalu z mocno swiecacym logo .

Uwagi w instrukcji producenta ? - wszystko sie moze zdarzyc wiec to taki maly bespiecznik , zeby nie bylo w przypadku wyst powidoku ,wypalenia ze nie bylo wzmianki,ostrzezenia (argumentu posiadacza do wymiany,zwrotu),ale czy to ozn ze ow zjawiska to'pewniak sie'pojawienia ? Chyba nie .

Dokladnie jak Caparzo wyzej - owd , bo zdarzyc sie moze wszystko , nawet na lcd moze pojawic'sie wypalenie .
 
Ostatnia edycja:

Caparzo

New member
Bez reklam
Nie masz racji.
Jak Ci powidoki powstaną w OLED-ie, a sporo jest już takich udokumentowanych przypadków w necie, to Ci serwis pokaże te właśnie zapisy i pokaże drzwi. Tak było w plazmach i tak jest w OLED-ach.

Ja wiem że dla ciebie podstawą są dokumentowane przypadki na necie, jak samo pękające ekrany w telefonach itd i gdyby każdy to czytał w domu nikt nie miał by tv bo każdym coś było by nie tak. Tak samo nikt nie kupił by mercedes bo przecież wadliwy, bo mieszka na przeciwko serwisu mercea i widzi ile osób go oddaje do naprawy, tak samo powie ten co mieszka na przeciwko serwisu vw, opla, hummera, t34, wahadłowca i stacji kosmicznej mir...

Nie poopadaj w paranoje z tym internetem i opiniami bo sie komuś coś popsuło...
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Pantomima.....
Wszystko co piszesz jest ok.
Inaczej było w seriach G czy S, a inaczej w ostatnich VT i ZT. Nie ma tematu bo plazm już dawno nie ma.
Temat wypaleń, czego można się było spodziewać, wrócił wraz z oledami.
Zostawmy plazmy w spokoju.
Temat jest o oledach i tym samym problemie, który pewnie różnie wygląda w różnych markach i seriach.
Chodziło mi o to, żeby posiadacze i przyszli posiadacze mieli świasdomość o co chodzi.
Ktoś założył wątek o wypaleniach w oledach więc problem jest.
Amen...


Pozdr
 

colibri75

New member
Pewnie ze zagladam. Spojrze ale szczerze mowiac bardziej balbym sie andka w philipsie ;-) niz tego.
moze ludze sie ze ogladajac 2 filmy w tygodniu nic sie nie stanie.
 

colibri75

New member
Bardzo ciekawe (avsforum):

"I think it is pointless comparing SUHD & OLED. After doing numerous research, I don deny OLED is a superior technology over LCD which is an undeniable fact. However I would like to stress that regardless how awesome OLED can produce on black or PQ. the fact they are still immature in regard to manufacturing on TV. Most importantly, at this Stage, OLED is revealing their flaws that is I believe at least will bother 80-90% consumers if they are aware of the below:-


1. Lifespan: Blue pixel ratio/yield strength is about 4 to 5 times lower than red and green. Which means the picture quality will start to degrade once the blue pixel is down. Supplier still can claim OLED has at least 10 years life span which is ridiculous.


2. Judder issue: I believe for consumers who want to have 65" and above. they will suffer this Judder picture very often. Till now I only see 55" is more stable on judder issue.


3. Screen burn in: this burn in issue has never been resolve by LG technically.




With the above concern, I don think any of the currentOLED***TV***or evening upcoming OLED Models in 2016 can successfully overcome the above 3 points. I hope this can serve as a good considering factors for consumers who is planning to buy OLED"
 

RHJG

New member
Bez reklam
Witam to tylko opinia,której nie podzielam.Przy okazji 55eg910 to bardzo fajny TV tylko o wiele droższy !
 

colibri75

New member
Sorry drozszy od czego? Bo jak na oleda to ceny sa bardzo ciekawe.
Z czym najbardziej sie nie zgadzasz z tych opinii?

Z gory dziekuje za info.
 

colibri75

New member
Przepraszam moze nieprecyzyjnie sie wyrazilem
4 000 pln jest drozszy 55 4k od tego ktory kupuje-full hd.
tak zrozumialem pytanie kolegi
 
Ostatnia edycja:

redfive

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dawno tu nie byłem.
OLED. Wreszcie. Nie pamiętam dokładnie ale gdzieś około 2008 roku (proszę mnie poprawić) jedna z firm pokazała prototypowy ekran OLED. Dużo lepsze kolory, lepsza płynność obrazu, dużo mniejsze input lagi. Słowem solidny następca LCD.
Minęło lat kilka LG proponuję tą technologie w sprzedaży i..
Jest dokładnie to samo tak jak było przy pojawianiu się płaskich TV. Jakieś wypalanie ekranu, zawiedzione oczekiwania. Słowem rozczarowanie.
Niestety. Księgowi którzy teraz ten sprzęt projektują nie są zainteresowani by produkt był dużo lepszy od poprzedniej generacji. Wciskają za to sporo zbędnego śmiecia w postaci dodatków typu net czy technologie smart.
Na co ja liczyłem przy nowej technologii o czym mnie w tym 2008 roku zapewniano? Liczyłem na zużycie energii na poziomie 40W z 55" ekranu. Jest jednak tyle co w LCD podświetlanym LED. Gdzie ta dbałość o środowisko i obniżenie zużycia energii.
Się rozpisałem, ale do rzeczy.
W 2007 kupiłem najwyższy model 32'' Samsunga. Działa skubaniec do dzisiaj. Żre prąd jak smok jako monitor do kompa. Gra się na nim nieźle , buczy od miesiąca i wiem,że jak się zepsuje to dam go do naprawy. On naprawdę ma niezłe kolory, płynność obrazu i dobry kontrast do pracy.
Kolejny TV już w 2010 , Bo Full HD, podświetlenie LED. Sharp serii 830 , 46''.
Oglądałem ostatnio OLED-y w dużych marketach i podjąłem decyzję o odsunięciu terminu zakupu zarówno tej technologii jak i 4K.
Nie widzę przyrostu jakości uzasadniającego zakup, szczególnie, że Blue Ray nie gości często (brak czasu) a na sygnały typu 1080i, czy 720p z tunera sat. szkoda takiej rozdzielczości, szczególnie przy 4K. Blue Ray 4K to temat za kilka lat, a że wciąż kupuję DVD to zakup 4K i OLED mija się z celem dla mnie.
Kolejna sprawa. Kupowanie na przyszłość by obecnym mechanizmie rynkowym jest bez sensu. Model biznesowy produkcji jest tak skonstruowany jak preordery w grach. Minimalizacja nakładu i maksymalny zysk.
Niech LED i 4K się rozwija , ja jednak będę proponował kupować dobrze dopracowane model LCD z podświetleniem OLED. Ekrany są dopracowane, metody kontroli jakości także. Dobra 55'' porządną "płynnością" by fajnie się grało w zupełności wystarczy :smile:.
 
Do góry