Szukam TV 55'' - pomocy :-)

m2w2

New member
Witam. Nie jestem teraz absolutnie w temacie TV, ostatnio TV kupiłem 8 lat temu i zbytnio nie interesowałem się tematem. Jaki TV polecacie w cenie 5000zł (może być więcej, jak będzie warto). TV pod NC+, nie zależy mi na opcjach Smart, TV ma przede wszystkim służyć do oglądania - sport, film itp. Może być z 3D. I nie chce z zakrzywionym ekranem! Jakieś propozycje ?

Z góry dzięki.
 

Seizo

Active member
Bez reklam
Okazało się,że obsługuje ! str.30
Tego nie wiedziałem. Swojego czasu natknąłem się też na zdjęcie w sieci gdzie właśnie było porównanie obrazu TV z HDR i bez (JS9000 vs JU7500)
 

Attachments

  • img.jpg
    img.jpg
    142,3 KB · Wyś: 69

RHJG

New member
Bez reklam
Witam fajnie,że wrzuciłeś tę fotkę ! Być może przekona malkontentów do HDR ? Na starym sofcie JU 7000 był bez HDR.
 

m2w2

New member
Ok, mała korekta. Trochę nagiąłem budżet - zastanawiam się nad LG 55UF950V lub jakimś OLEDem ale musi być z płaskim ekranem! Tylko jaki? LG ma praktycznie wszystkie `wygięte`.
 

Seizo

Active member
Bez reklam
Na starym sofcie JU 7000 był bez HDR.
I właśnie dlatego żyłem w przekonaniu, że w Samsungu HDR zaczyna się dopiero od JS8500. Nie wiedziałem, że w JU7000 przyniesie to aktualizacja softu. Chociaż z drugiej strony producent w specyfikacji JU7000 podaje, ze TV posiada Peak Illuminator, a to chyba ta funkcja jest odpowiedzialna za funkcjonalność HDR?
 
Ostatnia edycja:

mafia35

New member
Bez reklam
Hdr w JU7000 to pseudo HDR. Do prawdziwego efektu mu daleko. Tryb ten był dostępny we wcześniejszej wersji softu.
 

kaper.1981

New member
Bez reklam
Czyli mój tv otrzyma hdr ? Czytałem jakieś info ze tv Samsunga z 2015 roku otrzymają potężną aktualizacje ale nie wiem na ile to potwierdzone info.
 

mafia35

New member
Bez reklam
Zwłaszcza, że JU7000 ma matrycę 8bit, a wymogi do certyfikacji UHD to 10 bit. Tak samo jest z HDR. Panel powinien dawać chyba coś koło 1000nit światła. JU7000 nie ma nawet połowy tego.
Dlatego też jest to pseudo HDR.
 

RHJG

New member
Bez reklam
Nie do końca JS9000 i JS9500 ma około (różnie źródła to podają) mają 500-600 nit i wygląda HDR przyzwoicie...1000nit +, to na nowe modele z 2016r.
 

Seizo

Active member
Bez reklam
Jedno jest pewne patrząc na ą fotkę. JU7500 przy JS9000 wypada w tym temacie blado i patrzeć przyszłościowo, to zakup TV Samsung poniżej serii 8 nie ma najmniejszego sensu.
 
Do góry